Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drágák a törzsköny...

Miért ilyen drágák a törzskönyvezett kutyák?

Figyelt kérdés

Szóval sok olvasmányt olvastam hogy drága megvenni és felnevelni egy szukát, meg szűrések, tenyész szemle, kiállítás, kölykök felnevelése stb, megértem, és így tényleg nincs haszon. Viszont ez csak az első alomnál van így, a többinél már sem a szukát nem kell megvenni sem felnevelni nem kell, a szűrések már megvannak... Akkor miért mondják hogy nincs ebből hasznuk a tenyésztőknek? Meg miért ilyen drágák egyes fajták? Pl. Akita, Shiba, Cseh farkas, Pomi, ezek közül egyiknek sincs kicsi alomszáma, császár sem szükséges és szerintem szűrés sem kell sokkal több mint egy olcsóbb fajtának, akkor miért kerülnek ennyibe? És hogy van pofájuk még azt mondani hogy ebből nincs haszon? Ezeknek a fajtáknak darabja több ezer €, a szuka felnevelése és ez az egész tenyésztősdi nem kerül 6-7000€ euróba szerintem. Azt meg végképp nem értem hogy elvileg a kiállításokra megy el a pénz (amit kétlek mert még mindig nem hiszem hogy egy nevezés több ezer euró) és ezért is drágák a kölykök, de miért nekünk kéne többet fizetni hogy ők kiállításra hordják a kutyáikat? Valaki akinek nincs elborulva az agya elmagyarázná ezt nekem?


Amúgy nincs bajom sem a tenyésztőkkel sem a törzskönyves kutyákkal, már vettem törzskönyves kutyát és a jövőben is tenyésztőtől szeretnék vásárolni de nem vagyok hajlandó elhinni hogy ilyen "önzetlen" emberek miért nézik ilyen hülyének a vásárlóikat és a többi embert aki nem tenyészt és nem ért hozzá. Amúgy még régen mondta egy tenyésztő nekem hogy nem kerül olyan sokba a tenyésztés mint ahogy mondják.


2017. aug. 25. 16:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ritka fajtáknál általában a külföldi árak vannak érvényben. Szimplán azért mert a tenyésztő nem azért tenyészt, hogy a vásárlók igényét elégítse ki, hanem magának akar egy jó kutyát. A többit kiskutyát pedig nyilván úgy adja el, hogy mindenkinek jó legyen. Elsősorban külföldre, mert a magyar állattartásnak még van hova fejlődnie... Miért is adná el Magyarországra mondjuk 500 euroért, ha külföldön megveszik 1000 euroért is?


Külföldiekkel általában amúgy is jobb a tenyésztő viszonya, mivel onnan tud csak hozni vérfrissítést.

2017. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

A "2 kutyás tenyésztők" ugyanúgy csak hobbi kutyások, csak a tenyésztést menetét szakszerűbben csinálják, mint a tk nélküliek.

Tehát a kutyák tartási díját ne számolják már fel, hisz akkor is tartanák azt a két kutyust, ha az életbe nem akarnának tőle lehozni almot. Az nagyon rossz hozzáállás, hogy csak az alom miatt etetik minőségi táppal. Ugyanúgy hobbiból tartott kutyák, azért kapnak meg minden ellátást, mert a gazdájuk szereti őket.

Ezért csakis a tenyésztéssel közvetlen kapcsolatban levő költségeket kéne felszámolniuk.

(Most nem a sok éves tapasztalattal rendelkező tenyésztőkről beszélek, akik az egész életüket kutyáiknak szentelik.)

2020. jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!