Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a véleményetekre, milyen kutyát ajanlottok nekem.


Golden retrivert nem igazán szertnék, nem tudom, egyszerűen nem szimpatikus. Jövőre szertnék kutyát tavasz környékén. Kutyaiskolába/oviba sajnos csak nyáron és hétvégén lenne lehetőségem elvinni. Minden sulis hétköznapon lenne rá 1-2 órám. Hétvégén, nyáron egésznap ráérek. Egy 8 éves szuka beaglenk van. A hosszúszőrű kutyusok sajnos ki zárva :(.Az, ha néhányszor a házban kellene lennie, nem jelentene gondot.

Most pedig a kutya jelleméről szeretnék pár szót írni, hogy milyen irányban is keresgélnék.

Ne legyen domináns és vezér típús, de legyen hűséges és játékos, de ne túl nagy mozgásigényű. Inkább nagyobb termetű, rövid szőrű. Okos,könnyen tanítható.

Nos ha egyáltalán létezik ilyen kutya akkor szépen megkérlek benneteket, hogy írjátok meg :'D. Természetesen minden tanácsot fogadok!

13/L


2017. aug. 25. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Labrador?

A hétköznapokon is a 2 órával számolj, annyi minimum kellene fog!

2017. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogyha eddig esetleg nem derült volna ki, kezdő vagyok. Vagyis leszek. A beagle kutyusunkat imádom, de nem én tanítottam és nem is én gondoskodok róla "főállásban" hanem az apukám akinek már jópár kutyája volt.
2017. aug. 25. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem könnyen tanitható, de azon kivűl stimmel: bullmasztiff.


De egy fajta tiszta kutya 150 ezer forint, törzskönyv nélkül pedig nwm fajta tiszta és beteges is.


Télen a bullmacit bent kell tartani, meg amúgy is jobb szeret kinti-be ti lenni.


De azért nekem az jött le, hogy még rendesen utána kéne olvasnod a kutyázásnak, ezt ne vedd sértésnek.

2017. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen én is gondoltam rá, de valahogy nem az igazi. Bár biztosan nem lenne probléma ha most leraknának elém egy labrador kölyköt.:)
2017. aug. 25. 16:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Oh nem veszem sértésnek, sőt egyet is értek! Olvasgatok, de egyenlőre azt sem tudom hol kezdjem
2017. aug. 25. 16:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ne legyen domináns és vezér típús, de legyen hűséges és játékos, de ne túl nagy mozgásigényű. Inkább nagyobb termetű, rövid szőrű. Okos,könnyen tanítható. "

Dominancia egyed függő, nem fajta. Az, hogy mennyire hűséges szintén egyed függő. Rövid szőrű pedig nem feltétlen tartható kinnt. (Pl Dán Dog) Ez természetesen igaz a Beagle-re is, hogy télen nem szabadna kinnt tartani.



Először is azt javasolnám, hogy beszéld át a szüleiddel újra ezt az egészet, hogy akkor lehet-e hosszúszőrű vagy kinti-benti kutya nem pedig csak néhány alkalommal mert ez a kettő fontos lenne.

Ha konkrét elképzelésed nincs fajta szempontjából akkor én körülnéznek menhelyeken is, hátha megtetszik egy kutya. Vannak kölykök is, tehát nem kimondottan felnőtt kutyát lehet csak elhozni onnan.


Az egy jó ötlet, hogy tavasz körül hoznátok a kutyát mert legalább nyáron tudsz majd vele kutyaiskolába járni és mire újra kezdődik az iskola már be is fejezitek.

2017. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan fajtát nem ismerek, ami teljesen megfelelne a leírásodnak, viszont mindenféleképpen olvass utána a magyar vizsláknak, egész jól illene hozzád.
2017. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Menhely? Szerintem a nincs konkrét kedvenc fajtád ott is találsz kutyust sőt szerintem engednek olyat is hogy önkéntesként eljárj kutyát sétáltatni és úgyis jobban megismerheted amelyik tetszik. Vagy az ottani dolgozól tudnak segíteni hogy melyik kutya passzol legjobban az igényeidhez.
2017. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bemész a menhelyre és amelyik szimpi. Amúgy keveréket. Ha jót akarsz. Felejtsd el ezt a fajtiszta kutyabiznisz sznobságot.


Én amúgy mindig macskás voltam, de azokat a macskafajtákat amiket gyermekkoromban szerettem valami olyan torszülötté "nemesítették" hogy már nem szeretnék olyat. Ugyanez a kutyák nagyja részére is igaz.

2017. aug. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!