Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a gyerek akarta a kutyát,...

Ha a gyerek akarta a kutyát, csak ő foglalkozik vele?

Figyelt kérdés

Ha ő vette a saját pénzéből.

Kaját a szülők állják? Oltasok, játék, nasi, póráz stb.

Csak a gyerek sétáltat, takarít?

Nalatok hogy van?

Főleg olyanok véleménye érdekel ahol a szülők nem akarták a kutyát.



2017. aug. 26. 13:34
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
100%

Ha van elég zsebpénze hogy fizetni tudja ezeket, akkor én azt mondanám hogy legyen az ő feladata ezeket megcsinálni. Ő vállalta, nem ti.

16/f

2017. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ,hogy a gyerek mennyi idős. Én 14 vagyok. A kutyát saját pénzből vettem és a játékokat, nasit is. A szülem fizetik az oltást és a kaját. Viszont én takarítok, sétálok,etetek és itatok.
2017. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Az édeskevés hogy megveszi, az a könnyebbik része. Ha akarja a kutyát a szülők ellenkezése dacára, vállalja a többi részét is ami vele jár. Egy kutya nem játékszer hogy félre lehessen söpörni. Vagy gondoskodjon róla rendesen, vagy ne vegye meg.
2017. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

Az enyémek szerintem nem annyira akartak kutyát, de sokat nyaggattam őket és jól tudták hogy imádom a kutyákat ezért beleeggyeztek hogy "na, úgyis kéne konyhamalac". Ők fizették a kutyát mert tenyésztőtől vettük és úgy nem tudtam volna kifizetni. Anyumék tipikus falusi kutyatartást ismerik, (kicsapod az udvarra és adsz neki enni) na azóta sokat fejlődtek, pl reggel anyum viszi sétálni, soha nem kértem rá, ő akarja vinni, este apum szokott játszani velem, van hogy anyum is beszáll és hárman játszanak (ez éjjel szokott lenni mikor hűvös van és én már alszok) azóta lett diákmunkám így amit tudok fizetek, de ha valami épp drágább vagy nincs rá pénzem akkor kipótolja (táp, felszerelés, kutya adó és a kötelező oltás az enyém az orvosi költségeket többnyire ő fizeti és a kutyaiskolát is állta) na most eleinte tényleg maradékkal akarták etetni de azóta rájöttek hogy nem főzünk annyit hogy neki bármi is maradjon ezért minőségi tápot kap és ha van akkor pl csontot vagy enyhén fűszerezett, nem túl zsíros ételmaradékot(ezt is én tanítottam nekik hogy mit szabad és mit nem, mióta egyszer a kutyánk fűszeres kaja után kegyetlen hasmenést kapott nagyon odafigyelnek). Dióhéjban eleinte elég laikusan álltak a dolgokhoz de azóta beletanultak és mára imádják a kutyánk, a költségeket pedig felezzük. Én azt mondom hogy ha egy kutya családba kerül ott nem lesz olyan hogy enyém tiéd viszont csak annak kötelező gondoskodni a kutyáról aki a legjobban akarta, a többiek max segítenek ha akarnak.


17/L

2017. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Első körben csak akkor szokás kutyát venni ha az egész család akarja és beleegyeztek. Más esetben sem a kutyának, sem a családnak nem jó.

Tegyük fel te veszel egy kutyát és anyukád nem egyezett bele és utálja a kutyát. A kutya ezt a viselkedésből megérzi és anyukád és a kutya is folyamatosan frusztrált lesz amikor egymás közelségében vannak. Mivel egy házban laktok ez elkerülhetetlen és mindennapos. A kutyát ez komolyan megviseli mert fogalma sincs, hogy miért utálják és ez késöbb akár komolyabb nevelés problémákra is vezethet, illetve anyukád elleni agresszióra mert semmi kötődés, tisztelet nem alakul ki így köztük.

Ilyenkor szerintem elenyésző probléma, hogy ki fizeti a kutya költségeit.


Különben normálisan úgy működne a dolog, hogy a gyerek leül a szüleivel megbeszélni, az egészet beleértve az anyagiakat is és a késöbbiekben ehez tartják magukat. Szerintem a szülőnek kevésbé megterhelő ha ő állja ezeket a költségeket mintha a gyereknek, attól teljesen függetleünül, hogy ezzel a gyereket arra neveli, hogy beosztja a pénzét.


A takarítás az egyértelműen a gyerek dolga a séta pedig szerintem belefér egyszer egyszer ha a szülő is elviszi ha éppen a gyereknek olyan elfoglaltsága van. Esetleg a szülő csatlakozik a gyerekhez egy-egy sétára. Ez a szülő-gyerek kapcsolatot is segítheti.



A kutya költségei nem érnek véget a vételárnál, sőt csak utána kezdődik. Ezért lenne célszerű vagy fix kereset mellé venni a kutyát(ami egy gyerek esetében ritka) vagy megegyezni a szülőkkel mielött kutyát vesz az ember, mert a végén mindig a kutya jár a legrosszabbul.

2017. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Eddig kerestem 40-50 ezret, de mostanában nem hívnak annyit és jön a suli is amikor kevesebb a pénz.

Szóval 2 hónapja nem tudtam tápot venni és mist ők sem akarnak. Majd adunk neki maradékot mondják.

Hát kösz.

2017. aug. 26. 19:49
 7/29 anonim ***** válasza:
68%
Bocs kérdező, de ez nem a szüleid sara. Ha kutyát vállalsz, arról éppen úgy gondoskodni kell mint egy gyerekről. Előre tudtad hogy nem lesz rá pénzed, felelőtlen voltál.
2017. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Ez megegyezés kérdése. Nálunk én gondoztam, neveltem, de ha valami közbejött, pl betegség, időhiány, akkor a szüleim besegítettek. Emellett szinte mindent ők fizettek. Szerintem kutyát hozni a családba csak akkor érdemes, ha valaki be tud segíteni, ha te valami miatt nem tudsz vele foglalkozni, vagy nincs pénzed valamire. Viszont ha jól értelmezem, nálatok csak te akartál kutyát, a többiek nem és az volt a megállapodás, hogy mindent te csinálsz és te fizetsz. Ebben az esetben a te felelősséged előteremteni a pénzt, ha nem megy, akkor tényleg eszik maradékot, mert a családodnak nem kötelessége a te kutyádra költeni.
2017. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Normál esetben azért egy gyerektől nem lehet és nem szabadna elvárni, hogy egyedül ekkora felelősséget vállaljon. Hogy keressen havi 15-20.000 ft-ot minimum, hogy minden pénzét a kutyára költse. Ahogy azt sem lehet tőle elvárni, hogy egyedül nevelje az ebet, egyedül foglalkozzon vele mindig. Pont ezért mondják örökké, hogy gyerek ne kaphasson, ne tarthasson kutyát! A kutya az egész családé.

A havi egészségügyi kiadásokat, az etetést és a kutyaiskolát a szülőnek kellene állnia, ahogy a rendkívüli orvosi költségeket is és a neveléssel járó időt is. Ha ez nem fér bele a keretbe, akkor nem lenne szabad állatot vállalni!

2017. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
" akkor nem lenne szabad állatot vállalni!" Egyetértünk. Ebben az esetben sem a szülők akarták. Arra meg nem szabadna számítani hogy egy tiltakozás ellenére odavitt kutyát majd a szülők gondoznak.
2017. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!