Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Született 6 kiskutyánk. Mire...

Született 6 kiskutyánk. Mire figyeljek, mit kell csinálnom? Mikor kell orvost hívni?

Figyelt kérdés

Esznek, alszanak, egyenlőre semmi gond, de még soha nem neveltem almot. Mikor kell hozzájuk a dokit hívni első oltásra? Mit adjak az anyakutyának enni? Mire kell figyelni, hogy minden rendben legyen?

Szinte semmi infót nem találtam a neten. Az anyakutya előtt folyamatosan van táp és friss víz is. Most 1 hetesek a kiskutyák. Most már hívjak nekik dokit? Egyáltalán kell valamit csinálnom velük?



Ne bántsatok légyszíves, az első és utolsó alma a kutyámnak, nem akarok szaporítani, baleset volt, konkrétan kidöntötte egy kankutya a kerítésünket, így lettek a babakutyák. Szépen felnevelem mindet, keresek nekik gazdit. Az ivartalanítás már le van beszélve az orvossal.


2017. aug. 26. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Balesetek nincsenek. A vemhesseg 60 nap, azido alatt lehetett volna ivartalanitani.


Elles utan kell hivni az orvost szoval mar most hivhatod is. O pedig majd elmondja a tobbit.

2017. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vemhes kutyát nem fogok kipakoltatni soha. Még korai szakaszban sem. Az kizárt.
2017. aug. 26. 15:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Tápból érdemes kölyöktápot adni az anyának. Idővel majd beáztatva a kicsik is elkezdenek belőle falatozni.

Mire elérik a 2 hetes kort, dokival beszélj az első féreghajtásról. Onnantól ő mondani fogja, mikor kell féreghajtanod. / 2 hetes időközönként/

Remélem, bolha elleni készítménnyel kezelve van az anyakutya?

2017. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Az anyakutyát minőségi táppal etesd amíg szoptatja a piciket. Pl_ Brit care. Adhatsz neki kölyöktápot nyugodtan, mivel abban több tápérték van.

A kicsiket kéthetente kell féreghajtani kettő hetes koruktól (2 és 4 hetesen paszta, 6 és 8 hetesen mehet a tabletta) Ezeket állítorvostól tudod kérni. A pasztát úgy a legegyszerűbb, ha rányomod az adagot az ujjadra és a picik szájpadlására kened. A tablettát pedig belerakod a kajájukba. Minőségi kölyöktápot már 4,5 hetesen adhatsz nekik, de előtte vízben áztassad fel, hogy pépes legyen. Eleinte napi 1x adj nekik, aztán ahogy növeled a napi kutyakaja mennyiséget annál kevesebbet engedd őket szopizni. 6 hetes korukig szopizhatnak, amíg nincs meg az első oltásuk, ugyanis addig az anyatejből szerzik az immunvédelmüket. Ha elkezded a kicsiket leválasztani, akkor az anyuka kapjon kevesebb tápot és ne hagyd előtte a vizet. (tudom ez brutálul hangzik, de ha nincs víz, akkor elapad a teje és nem gyulladnak be az emlői) Azért napi 3x kínáld meg vízzel. Első oltásukat a kicsik 6 hetes korban kapják, ami általában egy parvovírus elleni szuri. Utána két hétre rá kapnak egy kombinált oltást. Bármilyen fajtáról is legyen szó, akár keverék, akár fajtatiszta a kutyu, kérlek, hogy hadd nevelkedjenek az anyjukkal 8 hetes korukig, azután add el őket, mindenképpen chippelve! Azok a picik akik nincsenek legalább 8 hetes korugik az anyjukkal illetve a tesóikkal, később viselkedési gondokkal küzdenek. Ha jó dokid van, akkor az állatorvosnál elköltött költségek összesen hat kutyusra max 50 000 Ft lesz. (2 oltás, chip, féregható stb)

Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj privát választ.

2017. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
#4 es vagyok. Ahol vannak a picik, azt napi szinten takarítsad ki, nehogy bármilyen fertősér érje a kicsiket. Infra lámpa nem árt kb 3 hetes korig, mert ilyenkor a kicsiknek még nem alakult ki a testhőszabályozásuk sem.
2017. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

Starter tápot kapjon a szuka is, majd a kölykök is. Féregteleníteni kell majd a kicsiket 4 hetes korukban, majd onnantól két hetente. 6 és 8 hetesen kapjanak oltást, és törvényi előírás, hogy még gazdaváltás előtt kapjanak chipet. Ugye a lakásban vannak? Ugye nincsenek magukra hagyva 6-8 órákra? Ugye a szocializációjukat fogod normálisan csinálni? A szuka táplálásáról még pluszban orvossal beszélj, hogy kell-e valami kiegészítő.


Véletlen alom valóban nincs. Lehetett volna ivartalanítani a szukát azután is, hogy hagytátok, hogy bemenjen hozzá egy kan. Ha ez neked nem tetszik vagy kényelmetlen, akkor pedig remélem vállalod a követlezményeket. Keverék kutyákat pénzért nem lehet, de nem is etikus eladni! Valamennyi költségüket neked kell vállalni, nem fog megtérülni. Emellett az a minimum, hogy szerződéssel adod el őket. Felelősséget vállalsz az egészségükért, ha örökletes betegségük kesz, annak dizeted a kezelését! Valamennyi kölyök életét nyomon követed, ha kell visszaveszed magadhoz. És persze ivartalanítási kötelezettséghel adod el őket.

2017. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Orvost elvileg már ellés után kellett volna hívnod, de minthogy már eltelt egy hét, és jól van az anya, így valószínűleg már nem lesz gond.

A kölyköket 2 hetes koruktól 2 hetente féregteleníteni kell. Kb. 3 hetes koruktól kell elkezdeni hozzátáplálni a szoptatás mellett, napi 3-4-szer. Starter tápot áztatva, vagy kaphatnak friss, darált marhahúst.

A szukának is jó minőségű, szoptatós kutyáknak való tápot adj ilyenkor. Folyamatosan nem kell előtte lennie kajának, elég reggel-este adni neki.

A kölykök első oltásukat 6 hetesen, másodikat 8 hetesen kapják. Ezeket és a chipet neked kell még beadatnod, majd így 2 oltással, chippel mehetnek az új gazdához.

Olcsóbb lett volna a vemhesen ivartalanítás, és jobb is, ha nem születnek nem várt kölykök, de már mindegy.

Igyekezz olyan gazdákat találni nekik, ahol jó életük lesz, ivartalanítják őket, megfelelően tartják őket.

2017. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, megfogadom a tanácsokat.

Nem fogok a kutyákért pénzt kérni, max az oltások és a chip árát. Nem haszonszerzés a cél, csak jó helyet akarok a kutyiknak. Volt doki a kutyámnál amúgy még vemhesen, említette, hogy így is lehet ivartalanítani,vagy elvetetni őket, de nem mentem bele. A szülés utáni teendőkről viszont elfelejtettem megkérdezni.


Köszi mégegyszer a tanácsokat.

2017. aug. 27. 11:53
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

Fú, de nem bírom ezt az álszentkedést!


Csak 2 millió kutya, köztük nagyon pici kiskutyák is, akiket a szemétbe dobnak ki meg a szántóföldeken hagynak, gazdit keresnek, te meg még legyártottál 6 kiskutyát, nehogy már a már élők esetleg gazdisodjanak! Mert aki tőled fog venni kiskutyát, az a már élő piciket is befogadhatná!


Ja és majd a 6 kutyának nyomon fogod követni az életét, hogy hova kerülnek, hogy fognak élni? Belegondoltál abba, hogy majd valami elmebeteg emberhez kerülnek (mert ezt te első ránézésre nem fogod tudni kiszűrni, hogy ki a normális és ki nem...) és úgy fogják leélni az életüket, hogy ütik-verik őket, vagy csak egy másfél méteres láncon fognak megbolondulni?


Nem fér a fejembe miért jobb 6 kutya életét kitenni a szenvedésnek, mint 1x vigyázni az anyakutyára és elvetetni a magzatokat, ha már megvan a baj! Túl sok a gazdátlan kutya így is! A már élőket kellene menteni és örökbe fogadni, nem még gyártani őket tovább, mert szerinted az abortusz bűn!

2017. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szerinted. Szerintem meg az is bűn, hogy élő kiskutyákat vágatok ki az anyjuk hasából. És nem én tehetek róla, hogy felelőtlen állattartók kutyái kóborolnak szerteszét tucatszám. Nekem hiába minden oldalról zárt udvarom, és masszív kerítésem, az egyik betört. Nem az én hibám szerintem . Úgyhogy nem én gyártattam a kiskutyákat. És normális helyük lesz. Kettő marad, a többi meg családtagokhoz, barátokhoz kerül.

Szerintem meg az az álszent, aki papol a kutyák szeretetéről, de képes lenne ivartalaníttatni egy már vemhes szukát.

2017. aug. 27. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!