Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíteni? Szombaton a kutyám...

Segíteni? Szombaton a kutyám megharapott egy férfit! Aki behajolt a kerítésen holott két 40kg-os kutya van nálunk.

Figyelt kérdés
Az én kutyám staffordshire keverék aki alapból nagyon védi a területét! Tábla is jelzi és csippel oltással rendelkezik. Szóval az eset: Csengetés nélkül jött? és rátámaszkodott a kerítésre (elmondása szerint nem vette észre a felé ugatva, futva közeledő kutyákat) és úgy kiabált. A kutya felugorva elkapta az állát amin csak felületi sérülés lett. Gyorsan lefertőtlenítettük, majd hétfőn elment a háziorvoshoz.Ahol már nem úgy adta elő, hogy ő nem figyelt, hanem a kutya támadta meg habzó szájjal...Nekem ma kijött az állategészségügy, hogy nem játék a kutya tartás, lekezelően, flegmán beszéltek.A végén közölték, hogy lehet el is kell altatnom a kutyám. Elkérték a kutya papírjait, de az enyémet nem! A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mi az én teendőm?

2017. aug. 30. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
kutyát megnevelni és kamerát felszerelni.
2017. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tábla figyelmeztet, hogy harapós kutyád van, és nem tud kiharapni a kerítésen, akkor nincs semmi teendőd.

Ha ki tud harapni (tehát nem csak éri el, aki benyúl), akkor csináld meg úgy a kerítést, hogy ne férjen ki a kutya orra rajta.

2017. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán mi az, hogy csak úgy behajol egy random kerítésen? Ráadásul, ha látja,hogy kutya van, akkor lehetne annyi esze, hogy megvárja szépen, amég kimegy valaki!Szerintem ez nem fair a kutyával szemben, amég nem látja, hogy a gazdái vendége és ők üdvözlik, addig simán gondolhatják, hogy rossz szándékú! Esetleg szemtanú volt más is rajtad kívül? Más ilyesmi probléma nem volt a kutyával eddig?
2017. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ki nem fér az orra. Az illető felált a betonra és onnan hajolt be. Szóval 2 méter felett van a kerítésünk! A kutya jól nevelt, ha úgy jön be vki ó, hogy ott vagyunk nem is érdekli! Csak kapun kívül lévő embereket ugat. Amint csenget valaki ott is hagyja.
2017. aug. 30. 13:27
 5/16 A kérdező kommentje:
Eddig soha senkit nem harapott meg. Alapból nagyon nyugodt kutya. Csak jelzi ha jön valaki! Ennyi az össz ugatása! Igen volt szemtanú több is de ők az én hozzátartozóim és azt mondták ilyen esetben ez nem számít... Én is elvoltam hülve hogy 40 feletti falubeli férfiról beszélünk aki napi szinten közlekedik a házunk elött. Szóval alapból tudja, hogy ott van két nagy kutya.
2017. aug. 30. 13:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kerítés a lényeg.

Ha olyan a kerítésed, hogy azon át nem tud az utcán senkit bántani a kutya, ill. gondoskodsz róla, hogy ki se juthasson, akkor nincs miért aggódnod.

Állateü. nem tudjuk mit, miért mondott. Lehet, hogy nekik kötelező minden lehetséges szankciót felsorolniuk, amiben az elaltatás is benne van (tudod, mint amikor a gyógyszer mellékhatásai között az is fel van sorolva, ami az átlagembernél kizárt, hogy bekövetkezzen).

Amúgy, mi a jófenét akart, hogy felállt a kerítés lábazatára és rákönyökölt a kerítés tetejére? Nekünk nincs kutyánk, de én magam lennék nagyon harapós, ha egy látogató nálunk ilyet tenne.

2017. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől biztos nem fogják altatni. Viszont harapásnál 14 napos megfigyelést szoktak végezni ami ügyintézőtől függően lehet az állatorvosnál vagy akár nálad is. Ha nem történik ezidő alatt újabb támadás vagy bármi nemű agresszív, veszélyes viselkedés és a kutya papírjai is rendben vannak akkor az ügyet lezárják és a kutya is marad.
2017. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Ki kell írnod ezek után azt is, hogy "Ne hajoljanak be a kerítésen és ne támaszkodjanak rá, főleg, ha olyan hülyék, hogy nem vesznek észre két Önök felé futó, ugató kutyát!"

Szerintem 100%, hogy a szomszédod vagy 1) teljesen hülye / részeg volt, és azt hitte, majd odanyúlhat a kutyákhoz csak úgy, vagy 2) (szerintem ez a valószínűbb) szándékosan hazudik, mert ki akar cseszni veled és el akarja tüntetni a kutyáidat.

Nagyon vigyázz vele, az ilyenek szoktak mérgezni, meg átvágják hátul a kerítésed, hogy elmenjen a kutya...

Aki elhiszi a sztoriját, az is komplett idióta. 2 méteres kerítés mögül ugyan hogyan harapna már ki bármilyen kutya? Jóhogynem már azzal vádol, hogy krokodilt tartasz a kertedben, és az dugta ki a fejét...

Neked annyi a teendőd, hogy szépen, higgadtan elmondod, mi történt valójában, megmutatod a kerítést, a figyelmeztető táblát, a kutya papírjait, és ennyi. Ha valahova ki van írva, hogy vigyázz, a kutya harap, és valaki bemegy hívatlanul, vagy bedugja a kezét, és a kutya megharapja, onnantól kezdve egyedül ő a hibás.

És mint mondtam, nagyon vigyázz a palival. Nem tudom, hogy szomszédod, rokonod, haverod, vagy egyáltalán ismered e... ha idegenként ment oda, és csöngetés nélkül ordítozott meg behajolt a kerítésen, az még gyanúsabbá teszi a dolgot. Kamera felszerelését javasolnám én is.

2017. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ki akarják vizsgálni az esetet. Én megvárnám, hogy mire jutnak, közben pedig konzultálnék az ügyvédemmel, hogy felkészült legyek. Ha pedig minden az elmondásod szerint történt és mégis meg akarnának büntetni vagy elaltatnák a kutyát (bár nem gondolom, hogy így lesz), akkor perelnék.
2017. aug. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Semmi tennivalód sincs. Leírásod alapján mindent rendben csináltál. Természetesen a kutyákat nem kell elaltatni.
2017. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!