Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baba és kutya segítség?

Baba és kutya segítség?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hetes babám és 2 német juhászom. Mikor haza jöttünk a kórházból megmutattuk nekik a picit, hogy most már ő is itt lakik. A kant nem érdekli, tudja, hogy itt van és kész. Annyit foglalkozik vele, mint velünk. De a szuka (nem lehet biológiai okok miatt kiskutyája), egyébként engedelmes, megzavarodott. Ha a teraszra kitolom a kocsival, hogy szellőzzön, akkor végig ott ül mellette. Ezzel még nincs is baj. De ha csak egy pisszenést is meghall a kocsiból, már bökdösi az orrával a kocsit, nyalogatja az oldalát és ugrana bele a kocsiba. Ekkor semmilyen vezényszóra nem hallgat. Erről hogy tudnám leszoktatni. Félek, hogy a nagy testével valami bajt csinál. A kutyakiképzőnk azt mondta, hogy az övéinél is csak annyit tudott elérni, hogy üljenek a kocsi mellett, és nem tudott érdemben segíteni.

Kérlek adjatok tanácsot!


2010. máj. 26. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
ivartalanítva van a szuka?
2010. máj. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 pinky1981 válasza:
15%

Nagyon vigyázz a kisbabádra sohasem hagyd őrizetlenül kutyával ! Sajnos ha sír akkor szét is szedheti a kutya :(

Számtalan eset volt már.

2010. máj. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Hűha, nehogy felügyelet nélkül hagyd őket. Esetleg vgyél neki vmi plüsst amire vigyázhat. Tudom furcsán hangzik, de ha van ami felett anyáskodik az sosem árt.
2010. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
A kutya lehet a baba mellett, de Te vagy valaki felnőtt személy MINDIG figyeljen a babára. Egy percre se hagyd egyedül, és a kan kutya mellett sem, hiába "nem érdekli"! az is megzavarodhat, féltékeny lesz a szukára, meg azzal együtt a babára, úgyhogy ez is veszélyes!!
2010. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
SOHA! ne hagyd őket kettesben, akkor sem, ha leszokik erről! Vegyél neki egy kismacskát! Vagy törpenyuszit! Dícsérd meg , ha a babára vigyáz, de magyarázd, hogy nem ugorhat fel! Soha ne hagyd ott, egy percre sem! Inkább kösd meg a kutyát, vagy zárd ki, nagy dícségetésk mellett!
2010. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is szuka németjuhászom van, ő sem mozdult el a babakocsi mellől, viszont soha nem próbált felugrani vagy ilyesmi. Viszont ha felébredt a baba odakinn, akkor bejött és szólt nekem. :-) Járássegítő helyett is ő volt, a bundájába, fülébe kapaszkodva tanult meg fölállni és járni a lányom. Most a legjobb barátok, lovagolhatja, dögönyözheti, ugrálhat rajta, mindent eltűr neki a kutya.

Szerintem az egyetlen megoldást az idő fogja jelenteni, addig pedig nektek kell fokozottan odafigyelni. A kutya biztosan nem akar rosszat, nem gondolnám, hogy széttépné, ahogy előttem írták, viszont az se túl egészséges, ha szimplán felborítja a babakocsit. Talán még nagyon új neki a helyzet, idővel megszokja, alkalmazkodik, de addig nektek kell odafigyelnetek.

Az ugrálásról le lehet szoktatni, de sajnos az ilyen rossz tulajdonságok előbb-utóbb vissza szoktak köszönni. Bármikor előadódhat olyan helyzet, amikor a tanult viselkedést fölülírja az ösztön. Az elektromos kiképzőnyakörv segíthet (állatvédők kíméljenek, semmi baja nem esik a kutyának, sőt, humánusabb, mint a szögest rángatni, én is állatvédő vagyok, de sokáig kutyáztam, katasztrófavédelemben is, ismerem ezeket a dolgokat), viszont száz százalékos megbízhatóságot azzal sem érsz el.

Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni.

Próbáljátok minél többet kutyaközelben tartani a babót, de veletek együtt! Idővel sokat alkalmazkodik a kutya, ha megérti a helyzetet.

2010. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Biológiailag nem lehet neki. Nincs ivartalanítva.
2010. máj. 26. 10:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Valami ötlet, hogy hogyan szoktassam le az ugrálásról?
2010. máj. 26. 10:18
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Hogy fest a családi rangsor? Nem lehet, hogy a szuka kicsit fentebb képzeli magát, mint kéne?

Akkor:

*****

Felügyelet nélkül semmiképp se hagyd őket! Ha a szuka föl akar ugrani, szólj rá határozottan vagy a grabancánál fogva told el onnan. Ha szépen ott van a baba mellett ugrálás nélkül, akkor dicsérd meg. Próbálj arra koncentrálni, hogy erősítsd benne azt a viselkedést, hogy nem szabad felugrani.

De szerintem a legfontosabb az lenne, hogy megértesd vele, nem az ő dolga a gyerekfelügyelet. Ehhez a belinkelt könyv remek segítség. (Könyvesboltban Hallgassunk a kutyánkra címmel tudod megvenni.)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a biológiailag nem lehet neki, mit takar? petefészke van? ha igen, akkor műttessétek meg...a hormonjai is okozhatják a problémát
2010. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!