Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baba és kutya segítség?

Baba és kutya segítség?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hetes babám és 2 német juhászom. Mikor haza jöttünk a kórházból megmutattuk nekik a picit, hogy most már ő is itt lakik. A kant nem érdekli, tudja, hogy itt van és kész. Annyit foglalkozik vele, mint velünk. De a szuka (nem lehet biológiai okok miatt kiskutyája), egyébként engedelmes, megzavarodott. Ha a teraszra kitolom a kocsival, hogy szellőzzön, akkor végig ott ül mellette. Ezzel még nincs is baj. De ha csak egy pisszenést is meghall a kocsiból, már bökdösi az orrával a kocsit, nyalogatja az oldalát és ugrana bele a kocsiba. Ekkor semmilyen vezényszóra nem hallgat. Erről hogy tudnám leszoktatni. Félek, hogy a nagy testével valami bajt csinál. A kutyakiképzőnk azt mondta, hogy az övéinél is csak annyit tudott elérni, hogy üljenek a kocsi mellett, és nem tudott érdemben segíteni.

Kérlek adjatok tanácsot!


2010. máj. 26. 08:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szuka németjuhászom volt és ő is ugyan ezt csinálta!Volt amikor felugrott a kiságyra úgy leste meg a fiamat,majdnem felborította a kiságyat én meg persze frászt kaptam!A babakocsiba feküdt a kisfiam,kinyalta a cumit a szájából,amikor aludt az orrával bökdöste amíg fel nem ébredt!Szerintem az anyai ösztönük miatt csinálják ezt!Aztán lesegettem jó darabig és mindig rászóltam erélyesen hogy NEM! Végül leszokott róla!

Amúgy meg szerintem nagy hülyeség hogy bántani fogja mert inkább vigyázza!Ha bántani akarná már rég megtette volna!

2010. máj. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

ismerem a kutya komuunikációját.

És ez nem azt sugallja, hogy bántani akarja..

ezt csak azért teszi, mert félti, és örülj neki hogy ezt teszi bármi baj lesz, a kutya a szájába fogja venni a gyereket, és oda fohgja neked vinni, vagy ugatni fog.

az ugrálásról le kell szoktatni, mert felboríthatja a gyereket, de bántani soha nem fogja, örülj neki hogy ilyen a kutyád.

ezzel ki akarja fejezni, hogy ő vigyáz rá, menj nyugodtan nem lesz semmi baj, és azért figyel minden pisszenésre mert fél, hogy baja esik a picinek.


az ugráálás a követrkező.:

amikor ugriák, rászólsz hogy nem, levezsed ahova ugrik, vagy éppen letolod magadról, erőszakosan, hogy értse.

és olyankor kizárod a falkából 10percre, nincs nyüszi, semmi, bőjás, nem foglalkozol vele, a szemébe meg főpleg nem nézel bele...

2010. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!