Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kérdés? Alkalmazkodó típus?

Husky kérdés? Alkalmazkodó típus?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nagyon szeretnénk egy husky kiskutyát, de kicsit megijesztett, amit tegnap olvastam róluk.

Természetesen minden kölyök kutyus eleven, de állítólag a Huskyk nagyon "rosszcsontok maradnak". Pl azt írták, hogy nem szabad más állatokat tartani mellettük, csirkéket, macskákat, mert bántaná, megfojtaná őket.

Nekünk van egy kan skót juhász kutyánk, és egy cicánk is. Ha bármi történne Velük, abba belerokkannék. Tudom, hogy a nevelés nagyon sokat számít, de mit gondoltok, jó ötlet ez a döntés? Vagy ez a kutya fajta ebben a helyzetben?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2017. szept. 7. 07:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Gondolom életedben nem találkoztál szánhúzóval még, főleg nem Samoyeddel. Az összes szánhúzó közül a Samoyed a legkönnyebben kezelhető, legbarátságosabb.

2017. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Telefonról raktam ki a kérdést, és kezdő vagyok ezen az oldalon, de az, hogy ebből rögtön azt a következtetést vonja le valaki, hogy pocsék állattartó vagyok, az felháborító!


A többi kommentelőnek köszönöm a válaszokat! :)

2017. szept. 7. 09:49
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
9: honnan veszed ezt a baromságot? 11 évesen a nagymamám szamojédjával kezdtem a kutyázást, egy végtelenül barátságos, nagy maci volt. Láttál már egyáltalán ilyen kutyát? Teljesen hiányzik belőle az ember elleni agresszió.
2017. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

10-esnek válaszolnék.


Husky kutyus gyerekkori álmom, és tény, hogy akkor még csak a külleme ragadott meg. Most érzem időszerűnek, hogy betudnánk fogadni egy új családtagot, ezért feküdtem rá a témára most. Olvasgattam, de gondoltam jobb, ha ide írok, itt talán személyes tapasztalatokkal találkozhatok.


Skót juhászunk 12 éves, kicsit öreguras, de játékos, sétánál szívesen ismerkedik más kutyákkal. A cicával is nagy barátok.


Hétközben 4ig dolgozok, hétvégém szabad, lenne időm Rájuk bőven, kutyasulit is szeretnék, hétvégente van a közelünkben.


Én nem gondolnám, hogy "baj" lenne belőle, szerintem rossz kutya nincs, ahogy rossz gyerek sem, minden odafigyelés és nevelés kérdése-szerintem.

De mivel az még nem kerül semmibe, hogy ide kiírjam, és esetleg személyes tapasztalatokat, élményeket kapjak vissza, ezért tettem meg, és nem azért, mert alkalmatlan lennék rá

2017. szept. 7. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!