Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kire szokták azt mondani,...

Kire szokták azt mondani, hogy "ereszd el a hajamat" típus?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még csak buliról hallottam ezt, "ereszd el a hajamat" buli. De gondolom ha emberre használják, akkor is hasonló a jelentése, azaz:

nem gondolkodik mielőtt cselekszik, hirtelen dönt és megteszi amit gondol, nem gondolkodik azon hogy az helyes-e vagy sem

nem érdeklik az apró cseprő gondok, átsiklik rajtuk

mindig laza, könnyen el tudja engedni magát, akárki előtt, idegen társaságban sincs zavarban

kicsit őrült - jó értelemben


Szerintem ezek a tulajdonságok jellemzők rá.

2011. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen laza, a pillanatnak elo ember ugrana be errol. Valaki, aki elvezi az eletet nagyon magas fokon, de a jovovel nem foglalkozik meg a kovetkezmenyekkel sem. Ez inkabb negativ dolog, ha komolyan mondjak, mint pozitiv.
2011. ápr. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ereszd LE a hajadat? Mar csak azert gondolom, mert angolbol szoszserint ez lenne.
2011. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
FromOZ: van ilyen kifejezes magyarul, hogy "ereszd el a hajamat".
2011. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
OK, koszi, soha nem hallottam. Biztos megint valami uj szleng, amit fele lakossag nem ert.
2011. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem uj, mar nagyon regota mondogatjak, en azt hiszem, hogy kb. 10 evvel ezelott hallottam eloszor. Eloszor en sem ertettem, hogy mit jelent.
2011. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra mondod (viccesen), aki téged az ôrületbe kerget. Általában akkor, ha kedveled az illetôt, de már picit túl megy a határon. Szokták még "ereszd el a szakállamat" verzióban is mondani :) illetve zajos, eseménydús bulira mondják, hogy "Lesz/volt nagy ereszd el a hajamat!"
2011. ápr. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 25. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!