Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám édesapámat...

Hogyan tudnám édesapámat meggyőzni, hogy kaphassak egy szobakutyát?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy Bichon Havanese kiskutyát. Már a pénzem is megvan rá, a kiskutyát megbízható helyről szeretném elhozni, törzskönyvvel! Anyukám megengedi mert neki is is volt régen egy Csivavája. Apukám nem engedi meg azért, mert: 1) már van egy Dobermann/Német dog keverékünk

2) "Ha kutyát hozol a házba akkor én elmegyek! Vagy a kutya vagy én"


Nem tudom ,hogyan győzhetném meg. A félévi jegyeimet is kijavítottam, félévkor volt 4 négyesem most már csak 1 lesz. Sokat sírtam is neki,hogy engedje meg...

Szerintetek mit tehetnék még?

Már 2 éve spórolok erre a kiskutyára =(


Köszönöm a válaszokat!

13/L


2010. máj. 26. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel, hogy fiatal vagy még, és bármennyire is most úgy gondolod, hogy majd te ellátod meg minden, hidd el lesz itt még nagy szerelem, lázadó tinédzser kor, főiskola koleszban, meg ezer olyan dolog, ami miatt végül legalább részben apukádra hárulna a gondviselés.


Márpedig sajnos ha ő ezt nem tudja/akarja vállalni, akkor nem tudod rá kényszeríteni. Nekünk is mindig volt otthon kutyánk, de sajátom 20 éves koromban lett, mikor külön költöztem, apu még akkor is ellenezte. Mára bebizonyítottam, hogy meg tudok birkózni a feladattal, de nagyon sokáig hallgattam, hogy én neki vettem kutyát :)

2010. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! :)

A Cézárt(a kutyánkat) is én nevelem kiskora óta. Nem fogok koliba menni mert ott van a suli a városomba:)

2010. máj. 26. 19:46
 3/10 A kérdező kommentje:
*Cézárt (nem kell elé "A") :D
2010. máj. 26. 19:47
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk majdnem ez volt a történet,először kintit akartam,mert most építkeztünk,de mivel még nincs kerítés ezért kinti nem lehetett,és tavaly nyáron mondtam hogy én yorki kutyát szeretnék,anyukám beleegyezett,apukám nem,azt mondta kutya házba nem való,és anyukám meg rávette,és vettek nekem egyet,és most is itt van velem:) imádom ,én is 13/L vagyok,és gondozom:)meg a tesóm is 19/L

apukám meg annyira imádja a kiskutyát:)meg hát mindenki nagyon szereti,kérd meg anyukád hogy beszéljen apukáddal;)

Sok szerencsét!

2010. máj. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Vedd meg a kutyát hátha elmegy:DDD

Szerintem ne könyörögj neki! Ezek a szaddista apák külön élvezik:) Lehet, hogy az a baja, hogy szobakutya, mert férfi. Nem lenne kedved egy nagyobb kutyához? Lehet akkor megengedné. Beagle, Border colie, Spániel, vagy valami közepes-nagytestű. Persze a Bichont akarsz nem akarlak lebeszélni.Mutasd nagyon feltűnően, hogy vágysz rá(rajzolsz róla, feltűnően sírsz, MSN-en a barátnőidnek erről beszélsz...stb.)ez lelkisokk:)

Sok sikert: 21/L

2010. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megérdemled a kutyát. Hogy ennyit tanultál és összegyűjtötted a pénzt meg törzskönyves kutyát akarsz ez mind azt mutatja. Sajna segíteni nem tudok sokat de ilyen gyerek kevés van.

Amúgy talán mondd apukádnak csak a szobádban lesz meg a kertben, aztán majd megszokja időközben. Amúgy én ismerek ugyanolyan kiskutyát mint amit te szeretnél csak más a színe mert keverék, és kint lakik, nagyon jól megvan.

2010. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
mondjad ha nem kapsz kutyát elmész a háztól! :D
2010. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Énis pont ijen hejzetbe voltam! Én a kutyámat(jenit)meg is kaptam nyáron egy évig velem volt mert lelőték nagyon sokat sírtam miatta ,csivava volt és sajnáltam láncra kötni mert az állat kínzás szerintem !! de mostanába nem is kell másik kutya! Szóval nagyon vigyázz ne hogy valami történjen vele mert aszt lelkileg nagyon nehéz feldolgozni ,hogy nincs többé!!
2010. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

úristen..utolsó válaszoló!

egy csivava szobakutyát láncra kötöttél volna?hát még jó hogy nem tetted,bár ki tudja.......tanulj már meg írni te szerenc$ec$omag......

2010. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
13 évesen van rá pénzed??????
2012. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!