Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla vagy labrador? Esetleg...

Vizsla vagy labrador? Esetleg más fajta?

Figyelt kérdés
Családi házban lakunk, nagy udvarunk van és 3 (4, 6, 9 éves) gyerekünk van. Sokat járunk sétálni. Melyik fajta lenne jobb, én nem tudom eldönteni, mindkettő tetszik a férjemnek is.
2017. szept. 15. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Alapból egyik fajtát sem lehet kinti kutyaként tartani. Nekem labradorom van, az első 1,5 évben ha volt időm akkor napi 3x45 perc, ha nem volt, akkor 2x45 perc sétára volt szüksége, pedig van kertünk is de ott nem köti le magát hosszabb időre. Azóta sokat nyugodott, a napokat végigaludja viszont esténként és hétvégén igényli a figyelmet és a törődést. A séta napi 3x 15 perc eü + 1x1-1-5 óra így felnőtt korára. A vizsla viszont ennél sokkal több mozgást igényel.

Mindkét fajta családi kutya, a gazdi mellett érzik jól magukat. Nem lehet egy kutyát annyival elimtézni, hogy ki van rakva a kertbe és napi 1x enni adunk neki.

Az én kutyám havi 30ezerbe benne van, anyagilag elég megterhelő de sosem spórolnék rajta.

2017. szept. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egy vizsla és egy labrador között kb annyi különbség van, hogy a labi jobban bírja a hideget. Amúgy mindkettő általában értelmes, emberszerető, agressziót nemigen mutató, de pörgős, nagy mozgásigényű kutya. Az én labim kinti-benti, tehát amikor itthon vagyunk és ébren vagyunk, akkor bejöhet (és be is jön), amikor nem vagyunk itthon, illetve alszunk, akkor kint van, természetesen van egy frankó hőszigetelt kutyaháza, amit én építettem. Egy vizslát hidegben nem szívesen zárnék ki így se, ez tehát egy különbség.
2017. szept. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán inkább a labrador. Kevésbé pörgős, és a hideget is jobban viseli. Vizslát tilos kint tartani, de mínuszokban azért a labit is be kell engedni.
2017. szept. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg Golden retriewer. Családbarát, szereti a gyerekeket. Télen, hidegbe nem hagynám kint, főleg nem éjszakára! A goldi és a labi idővel kicsit nyugodtabb, mint a vizsla szerintem. Talán még annyi, hogy én szukát választanék gyerekek mellé ( persze az ivartalanításról minden esetben gondoskodni kell!). Ezen gondolkodtatok?
2017. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A labrador azért jóval nyugisabb, mint egy vizsla. A vizsla egy energiabomba és elég heves tud lenne. Sokszor más kutyáknak is sok a vehemenciájuk. Tapasztalat :)
2017. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
A kövér, felhizlalt labik tényleg nyugisabbak, de amúgy nem mondanám, az enyém már tíz éves és még mindig elég élénk, persze azért már eléggé lelassult fiatalkorához képest. Jó, lehet, hogy egy vizsla kicsit még pörgősebb, bár a labim is elég fárasztó volt fiatalon, de az is igaz, hogy ő inkább a field trial vonalra hajaz a labik között, alkatilag és temperamentumra is.
2017. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
6# a labi is aktív és nagy mozgásigényű kutya, de az alaptermészete sokkal nyugisabb, mint egy vizsla. A vizsla sokkal temperamentumosabb, egy picit mindig izgága, gyakran vehemensek örömből is. Pl a kutyám a retrieverekkel teljesen jól kijön, míg az összes vizslát kerüli, mert bár barátságból, de nagyon hevesek. Tele vannak folyton energiával, érezni azt vibrálást náluk. A labiknál sosem éreztem ilyet.
2017. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Ja, lehet, én is ismerek jó pár vizslát, csak az a baj, hogy nehéz egy kétévest az enyémmel összehasonlítani, régen volt már :)
2017. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, labink lesz, és szuka:)

Mindenkinek ment a zöld ;)

2017. szept. 16. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!