Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mondjam meg nekik?

Hogy mondjam meg nekik?

Figyelt kérdés

Rokonomék gyakran amikor vendégségbe jönnek kedveskednek valamilyen jutalomfalattal vagy rágcsával a kutyának. Ezt nagyon értékelem és örülök a gesztusnak, csak annak nem hogy mindig pedigree és társai márkákat hoznak, mint a denta sticks és ezek a ragasztott gumicsontok stb. Természetesen ezt gyorsan oda is adják a kutyának hogy lássák hogy örül neki, én meg toporgok egy helyben és nyelem milyen kellemetlenül érzem magam és legszívesebben szakadnának ki belőlem a szavak hogy ilyen szemétre a kutyának ránéznie se lenne szabad, és nem bírom egyszerűen megmondani nekik hogy vagy ne hozzanak semmit vagy ha hoznak inkább valami normálisat. Nekik sajnos ez él hogy a tvben reklámozzák ezért ez márkás és jó.


Mit tegyek? Nagyon nem akarom megbántani őket mert nagyon aranyosak és kedveskedni akarnak csak a kutyának, de ez neki nem tesz jót arról nem is beszélve hogy mennyire rosszul érzem magam ettől az egész helyzettől.


2017. szept. 17. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy-egy jutifalat nem megy az egészsége rovására, főleg, ha csak alkalmanként kapja - akkor sem, ha én sem adnám.

2. Amennyiben ez elvi kérdés, megértelek, akkor elmondod a véleményed és kész. (Vagy mondd meg nekik, hogy jobb szeretnéd, ha te adnál nekik otthoni jutifalatot, amit odaadhatnak, és kedveskedhetnek vele neki.)

2017. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy diétán van a kutya, s nem ehet nasikat, még ha nagyon szívesen is vennétek. És megköszönöd szépen a jóindulatukat. Ezen nem sértődhetnek meg.
2017. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom te mindig, 100%-ban egészségesen étkezel, rá sem nézel olyan ételre, ami nem tartozik a gondosan összeállított diétádba. Ha nem, akkor a kutyának sem lesz semmi baja. Ha nagyon akarod, mondhatod nekik, hogy mit hozzanak, amit a kutyád megehet.
2017. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem egy-egy jutalomfalatról van szó, én voltam a ludas hogy nem írtam bele a kérdésbe, de ők csomagostól hozzák neki minden alkalommal. Tehát nem egyet hoznak és odaadják hanem hoznak fejenként (és családról van szó) általában egy csomagot és azzal kezdik etetni és jutalmazni. És ez megy minden látogatáskor. Ami akkor már mindjárt nem kevés annyira. Arról nem is beszélve hogy ott helyben is sokat odaadnak neki egyszerre, ezzel félig tönkretéve a nevelésemet hogy jutalom a feladat teljesítéséért jár. A maradékot meg nem igazán akarom én odaadni, így csak gyűlik.


Azért érdekes ez az oldal, annyi kérdést olvastam a táplálással kapcsolatban ahol állat módjára támadják aki pedigree típusú kajával eteti a kutyáját, most meg én kapom meg hogy én se eszek 100%-ig egészségesen és a kutyának se árt némi ilyen szemét kaja, hát ez aztán szép...


A tippeket köszönöm, azt hiszem valahogy megpróbálom megmondani nekik hogy nem tesz jót neki ez az étel és adok tippeket hogy mivel kedveskedhetnének helyette.

2017. szept. 17. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Kommunikáció? Miért nem szólsz nekik, hogy ne etessék a kutyát? Mert megsértődnek? (hűű)


Amúgy meg nagyon nem ugyan az, hogy a kutya naponta eszi fő étkezésként a pedigreet vagy hébe-hóba jutalomfalatként (dentát néha én is adok az enyémnek).


Velünk is volt hasonló, csak sunyiban etették a kutyát. Amikor már citromsárga fosadék távozott a kutyából és full rosszul volt, elküldtem nekik fényképben, hogy köszöntük szépen... Szerencsére nem lett komoly baja, de azért az orvosi számlát is megmutattam... Azóta a dugizabáltatás abbamaradt.

2017. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hogy mondjam meg nekik?"


- Köszönjük szépen, hogy gondoltatok a kutyára, de kérem szépen, ne etessétek.

- De miért? Nem lesz semmi baja, blablabla...

- Azért, mert én azt mondtam. Az én kutyám, majd én tudom mit ehet és mit nem, köszi.

- Jaj de állatkínzó vagy, blablabla...

- Igen, állatkínzó vagyok. Csak rá kell nézni a kutyára mennyire kínozva van ;) Na itt zártam le ezt a témát.


Ennyike.

2017. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt, ha olykor kap ilyesmiket is a kutya. Ha emellett rendes ételt eszik, akkor minden tápanyaghoz hozzájut, tehát nem lesz semmi gond belőle.


Azt nyugodtan megmondhatod nekik, hogy egyszerre csak 1-2 darabot kaphat a kutya, mert több már ártalmas lenne. Ez a csomagolásra is rá van írva általában.

Illetve azt is tisztázd velük, hogy a te kutyád csak valamilyen feladat teljesítése után kaphat jutalmat. Mutasd meg nekik, hogy milyen feladatokat tudnak ők is megcsináltatni a kutyával: pl. ültessék le, stb. És ha megcsinálta, akkor kapja meg a jutalmat. Ezt a 2 apróságot kell csak megmondanod nekik, biztos nem fognak megsértődni rajta.


A többi ajándék, amit meg hoztak, azt később nyugodtan odaajándékozhatod egy állatmenhelynek, vagy állatvédő egyesületnek. Nekik tényleg szükségük van rá, és így nálad sem fog gyűlni.

2017. szept. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval én a helyedben nem csinálnék ebből problémát, az én vendégeim speciel sokkal rosszabb dolgokat is csinálnak a kutyával, persze csak jóindulatból (kolbásszal és piskótával etetik, stb...)


Van még egy olyan lehetőség is, hogy konkrétan elmagyarázod nekik, hogy miért nem jó amit hoznak. Megmutatod a leírást a hátulján, hogy gabona,stb.. Ezzel szemben megmutatod nekik azt is, hogy te milyen jutalomfalatot használsz, és hogy az miért sokkal jobb.

Megkérheted őket, hogy ha legközelebb kedveskedni akarnak, akkor olyat hozzanak, vagy pedig nem is kell hozniuk semmit, hanem még a kapuban, mielőtt beengednéd őket, mindig adsz majd nekik egy-két marok finomságot, és a házba érve avval nyugodtan jutalmazhatják a kutyádat.

Ha elég bizalmas kapcsolatban vagytok, szerintem ezen sem sértődnének meg.

Amúgy értem én, hogy nem akarod megbántani őket, de pl. számomra a kutyám egészsége mindig fontosabb, mint más emberek érzései, meg hogy mit gondolnak rólam.


De mondom, nem olyan rossz a pedigree jutalom falat, hogy úgy féltsd tőle a kutyádat, mint a tűztől. Olyan mint nálunk a csoki. Ha csak azt eszed, nem jó, de nasinak nem fog megártani, ha mellette kiegyensúlyozottan, egészségesen táplálkozol. Én szoktam hozni az enyémnek denta stixet meg denta flex-et, hogy a fogait tisztogassa, és a célnak megfelel. Sajnos más lehetőségünk nincs fogápolásra, mert az én kutyám nem bír csontot vagy bőr rágókát elrágni, illetve nagyon vérzik is az ínye tőlük. Szóval a pedigree rágókák a light-os kategóriába tartoznak, azok még általában nem okoznak neki fájdalmat, és elég szépen tisztán is tartják a fogait.

2017. szept. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy Pedigree-vel kéne etetni, de egy kevés ilyen cucc nem árt, ha amúgy jó minőségű tápot kap. Úgy veszem észre, hogy itt az oldalon sokan komolyabban veszik a kutyájuk etetését, mint a gyerekeikét, ami kicsit túlzás.
2017. szept. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!