Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az un....

Mi a véleményetek az un. Tükör módszeres kutyaiskolákról?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik, amit olvasok róla, de egy másik, hagyományosabb kutyaiskola vezetője azt mondta, hogy ő nincs jó véleménnyel erről a módszerről. Nem volt alkalom indokait kifejteni, ezért kérdezem, hogy kutyás körökben erről a tükör módszerról mi lehet az általános vélekedés.

2017. szept. 18. 11:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Előtted lévő válaszoló vagyok, én is így képzem a kutyámat ahogy leírtad és szerintem ez lenne a normális, mármint igen elsődleges a jutalom, de némi büntetés szükséges. Viszont vannak azok az R+osok akik még egy fordulást, rászólást is nehezményeznek, merthogy szegény kutya lelkivilága.
2017. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Na igen, semmibõl se jó a véglet. Valamilyen értelemben igen, van büntetés, de én pl egyáltalán nem szeretek averzív módszereket (pozitív büntetést) használni, még ha csak annyi is, hogy "korrigálásként/kizökkentésként" oldalba bökni a kutyámat. Inkább megtanítottam neki egy elég stabil "figyelj!-t". Ha ugatni valót, galambot lát már nem kezd neki ugatni, futni utána, hanem magától felajánlja a figyelmet. Régebben igen, böködtem, rántottam a pórázon (még nem tanultam a dolgokról), de az nem vezetett különösebb javuláshoz. Sõt, neha olaj volt a tūzre. :D

Õszintén szerintem azért vannak sokan rossz véleménnyel (téves elképzelésekkel) az R+ról, mert ha nem jól csinálják (ami a másik félnél is igaz tud lenni), akkor tényleg egy csak jutival megvesztegethetõ kutyát, "nebáncsvirág" kinézetū módszert kapunk. Pedig tényleg hatásos, még a "kemény", makacs kutyáknál is, rettenetesen széles, kreatív megoldásokhoz nyúló módszer, teljesen kutyára/problémára szabható (ezeket csak azért írom, mert sokszor tapasztalom, hogy pl húz a kutya, "nem mūködik a megfordulós módszer", akkor ránts egyet a pórázon, ha az sem megy, akkor fojtót rá, ha az sem megy, szöges, elektromos, és tovább gyakorolni ezekkel - egy problémára ugyanazt húzzák rá sok hagyományos, de még haladóbb szellemiségū sulikban is. Pedig lehet, ha kitalálnák miért is húz a kutya... Az enyém szimatolós, azért húzott mindig. Elkezdtem vele Otthon keresõs, szimatolós játékokat játszani, hogy némileg kiélje ezt a vágyát, szabályokhoz kössem ezt a tebékenységet, és kint szép séta esetén jutalomként tudtam felhasználni a szimatolást. Általában egy R+ trainer az okot keresi (szimatolás) és nem csak tüneti (húzàs) kezeléssel szolgál. De mint már említettem, minden kutyasuliban, minden módszer képviselõinél vannak jobb és rosszabb szakemberek).

2017. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy Hidegkút környékén most nem működik Tükör suli, mert az ottani bizonytalan időre bezárt. A legközelebbi a Normafa lenne, de rendszeres járásra nekem ilyen távolság sem fér bele, ezért csak a hagyományos Hidegkúti Kutyaiskola marad (Honvéd utca), ami lehet, hogy nagyon jó, fogalmam sincs, mert még nem voltam. Ha tud valaki erről a suliról véleményt konkrétan, annak örülnék. Vagy esetleg infót arról, hogy mikor nyilik meg ismét a II. kerületi Tükör suli.
2017. szept. 20. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!