Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kikészít a szomszéd két...

Kikészít a szomszéd két kutyája! Zeng tőlük a házunk! Hogyan tehetném élhetővé a saját otthonunkat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kutya dolga az ugatás. Azt is szeretném leszögezni, hogy én is szeretem a kutyákat. De! Ez a két pincsi szerintem pszichésen beteg! Rögtön a házfalunk túloldalán, 24-ből kb 18 órát ugatnak. Hiába jeleztem a gazdának, nem érdekli! Újszülöttünk van, nem tud aludni és ezzel be telt a pohár! Nem akarok rosszat az ebeknek! Hogyan kényszeríthetném rá a szomszédra, hogy zárja le a kertjébe a kutyákat (legalább éjszakára)? Vagy akár azt, hogy neveltesse meg kutyaiskolában? Esetleg mi mást tehetek, hogy élhető legyen az otthonunk?

#kutya #ugatás #zavaró kutya
2017. szept. 19. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha 10 után is csinálja, akkor az csendháborítás. Hívd ki rá a rendőrséget amikor ugat az este közepén.
2017. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzaton tehetsz bejelentést, ill. kérhetsz birtokvédelmet. Írásban, hogy nyoma legyen és esetleg foglalkozzanak is vele.

A kutyáknak valószínűleg szeparációs szorongása van, ami kezelhető, de ehhez a gazdájuk kell. Ha nem lehet vele szót érteni, nincs más hátra, mint feljelenteni.

2017. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőnek lehet szólni aki felméri a helyzetet és ha úgy találja, hogy valóban az életminőségeteket rontja a folyamatos ugatás akkor tud intézkedni.
2017. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ki vannak vágva az udvarra, nincsenek lemozgatva.
2017. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs ilyen, hogy csak 10 után van csendháborítás. Bármikor szólhatsz, ha nem bírtok létezni tőlük.
2017. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

"Tudom, hogy a kutya dolga az ugatás."


NA már itt megcáfolnálak. Nem, nem dolga egy kutyának az ugatás. Van kutyám, de falra mászok az ugatástól. Az enyém csak extrém esetben ugat, a szomszédéra meg mindig rászóltam, amikor rákezdett.

Megérteni sem tudom, a gazdákat nem zavarja???


Ne hagyd magad! A kutyák azért ugatnak extrém sokat, mert le vannak szrva. Nyilván azért van 2, mert maj "elszórakoztatják egymást". De nem. Duplán unatkoznak. És talán rombolnak. Amiért el vannak zárva, így sok mindent nem tehetnek, hát ugatnak.


"Nem akarok rosszat az ebeknek! "

Az már elég rossz nekik, hogy ilyen szinten le vannak tojva...


Jegyzőnek jelentsd!

2017. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, a kutyák folyton az udvaron vannak, de az etetésen kívül nem foglalkoznak velük. Se játék, se futtatás, semmi.. Megpróbálom akkor nem csak kérni a gazdit, hanem tudtára is adni, hogy amennyiben nem történik változás, megyek a jegyzőhöz. De ugye a kutyáknak nem lesz bajuk ezáltal? Nem a vesztüket akarom, csak annyit, hogy akkor ugassanak, ha tényleg szükség van rá!
2017. szept. 19. 15:29
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ha 10 után is csinálja, akkor az csendháborítás."


10 előtt is. A többit már fentebb leírták.

2017. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A csendháborítás szabálysértés régóta nincs napszakhoz kötve.


„95. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.”

2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről↑

[link]


Ez a bekezdés a törvény 2012. évi megalkotása óta változatlan.


Az indokolatlan zaj munkanapi szerdán délben is csendháborítás. Az indokolt (például gázcsőtörés hibaelhárítása) karácsony éjjel sem csendháborítás, hiába nagyon zajos.


A tartós kutyaugatás nem indokolt zaj.


Ahogy már szerepel válaszokban, a jegyzőtől kell birtokvédelmet kérni.

Alkalmanként a rendőrséget is ki lehet hívni; nem kell megvárni az éjszakát.

2017. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben birtokvédelmi eljárás kérhető a jegyzőtől ahogy az előzőek is mondták.

Nálunk a szomszédban 2 puli van, akik ugyancsak sokat tudnak ugatni (ugyanúgy lesz*rja őket a gazdájuk). Mondjuk én leszigeteltem a fenébe a házat közetgyapottal és felraktam 3 üvegrétegű nyílászárót, így már csak akkor hallom őket, ha nagyon fülelek. Nálam viszont grátiszba van egy kakas is a szomszédban, aki szeret kifejezetten a kerítéshez állni a házunk sarkához (ahol legközelebb tud lenni a hálószoba ablakhoz) és úgy kukorékolni. Na azt még a szigetelés ellenére is lehet hallani. Még nem döntöttem el, hogy megvegyem-e a kakast a szomszédtól (tyúkok nincsenek, csak a kakas), vagy vegyek a kakas árán inkább egy légpuskát ...nemmellesleg egyébként haszonállatot elzárt helyen, lakóépülettől minimum 10 méterre lehetne tartani, szóval ők is igazán szomszédbarátok.

2017. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!