Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan szakember aki...

Van itt olyan szakember aki viselkedés problémás kutyákat tanít? Kéne egy kis tanács

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megis mit csinal a kutyad?
2017. szept. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Csivavám van, az utóbbi pár hétben rátámad mindenre és mindenkire. bicós, autók, járókelők,...stb

már kezdek kétségbe esni mivel 2 napja voltunk dokinál vele és nem hagyta magát megvizsgálni, ugatott és ráakart támadni az orvosra (eddig mindig hagyta magát), kénytelenek voltak elkábítani aminek mondanom sem kell nagyon nem örültem. egyrészt mert szerintem rohadtúl nem egészséges, másrészt meg egy egyszerű fülvizsgálatra 10.000 ft-ot fizettem. úgy vettem észre, hogy amikor kiviszem sétálni a semmit is képes ugatni megállás nélkül és nem tudom lecsitítani. Akkor kezdődött, mikor megismerkedtünk más csivisekkel és elengedtem, hogy futkosson a többivel és azóta is így megy a napi séta. pórázon sétáltatás közben van olyan amikor megtorpan és nem akar jönni, ellentart. amúgy is félénk tipus, de sosem volt ennyire támadó, a pórázon sétáltatás is mindig könnyen és ügyesen ment.

Már nagyon sok mindent megpróbáltunk

2017. szept. 21. 06:40
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Megfogod a grabancát, megrázod és egy határozott NEM kíséretében leteszed és mész tovább..
2017. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm megpróbálom
2017. szept. 21. 10:14
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
A kutyanak mindig tudnia kell, hogy te vagy a falkavezer. Legyel vele nagyon kovetkezetes, tanitsd dolgokra. Peldaul parancsszora leulni, vagy ha valamit dobsz neki akkor hozza vissza. A lenyeg az engedelmesseg. Latnia kell hogy te vagy a fonok es nem forditva.
2017. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eléggé hiperaktív nehezen megy vele a tanulás, viszont úgy látom elfogad mint falkavezér. Pórázzal és anélkül is mindig mellettem vagy mögöttem megy, az ajtóba előre enged, ha felvesz valamit a földről hogy megegye csak annyit kell mondanom hogy fúj és leteszi, elmegy onnan
2017. szept. 21. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez az agresszív viselkedés alapján mindent csinál csak falkavezérként nem tekint rád.

Viszont ez a nagyon hirtelen viselkedés válltozás és agresszió akár szervi elégtelenségre is utalhat vagy simán idegrendszeri problémára. Ettől a fajtától amúgy sem áll távol a gyenge idegrendszer.


Azt még hadd kérdezzem meg, hogy mennyi idős kutyáról van szó? Ha kölyök akkor még a kamasz kor, ivarérettség melléktermékeként el lehet könyvelni, viszont akkor komoly nevelésre szorul.


Az ilyen agresszív viselkedést mindenképp tiltsd és büntesd. Ez már túl van azon a fázison amikor elég a tiltás, ide következmény is kell. Arra még figylej, hogy ha elkezded a büntetés akkor nincs vissza út. Ha nem fejezed be és csak úgymond 'ijeszted' akkor ő is hamar rájön, hogy nincs következmény.


Javaslom, hogy keress fel egy kiképzőt, kutyaiskolát ha nem szervi probléma a dolog forrása.

2017. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1éves 4 hónapos, ivartalanìtott kisfiú

Hogy büntessem? Mit értesz az alatt hogy következmény?

2017. szept. 21. 14:59
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Következmény=büntetés. A fenti egyik javaslat, hogy megfogod a grabancát, megrázod, és csak akkor engeded el, amikor már nem üvölt, nem vergődik, nem akar téged megharapni, vagyis amikor már lenyugodott, például jó büntetés lehet. Ha jól csinálod.


Keress fel olyan kutyaiskolát, ahol nevelés, szocializáció is van, nem csak pályamunka.

2017. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, sokat segìtettetek köszönöm szépen
2017. szept. 21. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!