Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez az ellentmondás?

Miért van ez az ellentmondás?

Figyelt kérdés

A törvény és az emberek is olyan szigorúan kezelik az olyan kutyákat akik nem barátságosak. Aki nem imádja az embereket annak gumiszobában a helye egy lakatlan szigeten kb de még inkább élni sincs joga. Mondják ezt szóba, neten (pl itt is).

Viszont a valóságban a tapasztalatom: mindenkit akit ismerek "támadott" már meg kutya. Nem egyszer, ez egyáltalán nem valami ritka dolog! Utána szalad, megugatja, elkapja a ruháját vagy belecsíp, megtámadja a kutyáját, kiszökik a rozoga kerítésen, kiengedik egyedül vagy ott a gazdi de nem fogad neki szót és még ezer eset! És mit csinál a legtöbb ember? Tovább megy és nem történik semmi. Engem is támadott meg kutya és eszembe sem jutott bármit is tenni azon kívül hogy elkergettem. Kicsit káromkodnak ilyenkor az emberek, beszólnak aztán annyi.

Igen engem is érint a téma mert a kutyáim nem szeretik az embereket és RITKÁN bizony történhetnek kisseb balesetek, dehát könyörgöm KINÉL NEM? Nem fogom azért a pincében tartani a kutyáim egész életükben hogy sose történhessen semmi. Pl most volt hogy apám nyitva hagyta az kertkaput én meg a házban ültem nyitott ajtónál. Honnan kellett volna tudnom hogy az ajtó nyitva van? A kutyák meg kimentek az udvarra mert miért ne lehetnének ott amikor teljes biztonség tudatában voltam? Erre jött egy ember és kimentek, megugatták, lehet a nadrágját meg is csípték mielőtt kirohantam és visszahívtam őket. Most ezért nincs létjogosultságuk? Nem marcangoltak szét senkit, nem ártottak senkinek. Hányszor jött már nekem is náluk sokszor nagyobb kutya? Ennek ellenére pl apám azzal fenyeget hogy engem fel fognak jelenti, elveszik a kutyáim, kinyírják stb... És ha ezt elmondom valakinek az is ugyanígy reagál, de közben a gyakorlatban nem történik semmi? Ez miért van? És komolyan el tudom képzelni képesek engem feljelenteni, miközben kb minden második kutya az utcában támadott már meg valakit és senkit nem érdekel mert én ilyen peches vagyok.

Természetesen most kérem ne a gyermekmarcangoló, gyilkoló állatokra gondoljunk.

Mennyire kell ezt tragikusan venni? Mindekivel történnek ilyenek. Az enyémek kiképzett, normális kutyák csak nem csípik az idegeneket, és nem is akarom, irányítai is teljes mértékben tudom őket de nem lehetek mindig a s*ggükben! Mi mindenféle kutyás helyre járunk, táborba, stb semmi baj nincs velük! Míg a legtöbb kutya aki ilyet tesz az valami elhanyagolt szegényke mégis mindig attól félek ők azt tehetnek amit akarnak én meg ha egyet hibázok végem. :S

És most légyszi ne az én esetemet elemezgessétek, hanem azt hogy miért van ez az ellentmondást és hogy mennyire kell ezt tragikusan venni....


2010. máj. 27. 17:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%

Ha kutyát tartasz, a te felelősséged, hogy SENKIT ne bántsanak.


Egyik kertszomszédunk pitbullja is "aranyos" meg minden. Majdnem megölte a mi kutyának és anyukám ujját is majdnem leharapta.


Ha egy kisgyereket támad meg a kutyád, akkor is így véded őket? Ha egy 4-5 éves csokit vagy szalámis kenyeret eszik, és a kutyád rátámad, ki lesz a hibás? Te!

Ha van udvarotok, rohangáljanak ott a kutyák, ne az utcán. Én biztosan feljelenteném a kutya tulajdonosát, ha a kutyája rám támadna.

Nekem is van 2 kistestű kutyám, de soha nem támadtak még emberre.

2010. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%
szerintem elég nagy probléma, ha vki nem figyel a kutyáira és azok össze-vissza császkálnak, és másokat megtámadnak. sokan félnek a kutyáktól, gondold el azok, h érzik magukat, mikor egy idegen kutya közelít hozzájuk. és még csak támadnia sem kell a kutyának. arról nem is beszélve, h ha kutyát sétáltatsz és úgy támadnak meg más kutyák. ennek több esélye is van egyébként. épp tegnap történt meg, h barátom a kutyánkat sétáltatta, és a kutyára rátámadt egy másik, akit a gazdája nem tartott pórázon. szerencsére a kutyánkat nem kell félteni, meg tudja magát védeni, de mi van, ha a kutya megharapja a barátomat is, amikor próbálja szétszedni a két kutyát? mert persze a másik kutya gazdája, annak ellenére, h ő volt a hibás, meg sem próbált közbe avatkozni...és ez már nem is az első eset volt. hívtuk a rendőrséget is, de azok nem csinálnak soha semmit, azon kívűl, h felveszik az adatokat...szerintem neked is igen is figyelned kell a kutyáidra, mert komoly gondjaid lehetnek, ha a kutyáid 1x tényleg megharapnak vkit. esetleg egy gyerekre támadnak. a példádnál maradva pedig, apukád is figyelhetne, h ne hagyja nyitva az ajtót, ha tudja, h a kutyák kimennek....nem csak egy embernek kell figyelni a család kutyáira. és még annyit, h egy ismerősünk kutyáját pedig megmérgezték tavaly, mert a kutya sokx kiment az udvarról és ijesztgette az embereket. ha nem akarsz így járni, akkor inkább figyelj a kutyáidra, és ha mást látsz, h nem figyelj a sajátjaira, inkább szólj neki...
2010. máj. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Mindig a gazda felelőssége, ha a kutyája rátámad valakire. Ez alól nem mentség, hogy téged is támadott már meg más kutyája. Minimum bocsánat kérés jár annak akit a kutyáid a te (ti) felelőtlenségek miatt megtámadtak. Szerintem mindegy, hogy történt-e komolyabb harapás. A kutyák támadtak és kész. Örülj, hogy nem volt gyenge a szíve annak akit megtámadtak, mert akár szívrohamot is kaphatott volna. A kutyatartás nagyon nagy felelősség amit vállalni kell. S ha még te vagy felháborodva, ne csodálkozz, hogy elaltatással fenyegetik a kutyáidat. Egyébként a kutyákat lehet nevelni, tanítani, hogy ne támadjanak ha elszabadulnak. Nem pincébe kell zárni a kutyákat, hanem tanítani, nevelni volna ildomos.
2010. máj. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Mondtam hogy ne az én esetem boncolgassuk! Természetes hogy a kutyáim védem akárkiről van szó (ha gyerekről is), akkor is kinyírnak valakit, mert ŐK AZ ENYÉMEK. Ők nem mászkálnak szabadon SEHOL, nem én tehetek róla hogy nyitva hagyták az ajtót és EGYSZER TÖRTÉNT ILYEN. Olyan viszont már többször hogy benyúlkáltak hozzá vagy inzultáltak... A kajáját meg nem akarják elvenni senkinek.

Arra vagyok kiváncsi hogy mint említettem itt mindenkinek nagy a szája akkor a valóságban miért nem történik soha semmi pedig az emberek és kutyák többségével történt már ilyen?

2010. máj. 27. 18:17
 5/30 A kérdező kommentje:

Nem fenyeget ezzel senki csak apám.

Mint mondtam a kutyáim vizsgás, kiképzett kutyák akikkel heteket töltök el gond nélkül rengeteg ismerelen kutya és ember között úgy hogy ők azok akikkel sosincs baj, ellenben a többi nyaraló kutyával. Igen fegyelmezettek de nem lehetek mindig ott. Miért tanítsam arra hogy ha kimennek ne támadjanak meg mást mikor soha az életben nem mennek ki egyedül és nem is akarom hogy szeressen másokat és különben is ez a jellemük nem valami felvett rossz szokás? Egyáltalán nem az én hibám ami történt de mint mondtam NEM EZ VOLT A KÉRDÉS.

Természetesen itt mindenki tökéletes és sose törént vele ilyesmi és mindig tudja mit csinál a kutyája, mit fog reagálni, és miden tettét kontrollálja stb, na az vesse rám az első követ aki tökéletes. :)

KÉRDÉSEM: A VALÓSÁGBAN MIÉRT NEM TÖRTÉNIK SOHA SEMMI? Légyszi erre válaszolni. Amit írtam az csak egy példa volt.

2010. máj. 27. 18:23
 6/30 anonim ***** válasza:
53%

Ez nagyon úgy hangzik hogy azt várod feljelentsenek a kutyáid miatt. Mert ilyenkor ez történik. Ezt várod? Vagy ha olyan embert fogsz ki aki nem feljelent hanem simán megmérgezi a kutyádat. Ne írd ki a saját eseted ha nem tetszik hogy kitárgyalják. Szeretném tudni hogy mit vársz mi történjen? Mit szeretnél?

Ha egyszer megtörtént még egyszer megtörténhet, és nem csak embernek lehet baja. Mi van ha elütik a kutyádat? Akkor kire fogsz haragudni?

2010. máj. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A 2 kutyám kennelben van (kert vége) vagy szobában, igencsak nehéz lenne őket megmérgezni. Nálunk ezerzer rosszabb kutyák laknak erre (valódo marcangolós) mégse bántotta őket senki. Amúgy meg ételt nem szednek föl és nem fogadnak el.

Nem várom hogy feljelentsenek csak van az a tipikus eset amikor valami sosem eshet meg, sosem lehet baj csak akkor ha éppen veled történik. Nem tudom hogy kell ezt leírni, milyen fogalom van rá.

Arra vagyok kiváncsi hogy ezer ilyen esetet látok és mégsem történik soha semmi, ez miért van? Engem is támadott már meg kutya de a mérgességen kívül nem jutott eszebe semmi meg sajnáltam a kutyát így magamból nem nagyon tudok kiindulni, de másoknak nagy a szája olyankor meg szóban is de ők sem tesznek semmit és ezt nem értem. Nekem jó hogy nem tesznek mert most történt velünk egy kis bibi, de amúgy szeretném megérteni miért nem?

2010. máj. 27. 18:39
 8/30 A kérdező kommentje:

Akárkivel történhet baleset. Ne mondd hogy te mindenre 100%-osan fel vagy készülve és sosem érhet meglepetés vagy gond? Az én kutyáim nem mennek ki és sosincs nyitva az ajtó máskor a tudtom nélkül, ez pech volt, ennyi.

Mindenre felkészülni lehetetlen...

2010. máj. 27. 18:41
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért nem történik semmi, mert mindenki úgy van vele, h hiába jelent fel egy ilyen esetet, úgy sem történik semmi, mert a rendőrök nem tesznek semmit...amíg nem hal meg vki, addig csak figyelmeztetnek max, h vigyáz a kutyáidra...és ha elmész feljelenti vki, még neked megy vele az időd, téged faggatnak a rendőrségen, stb.

erre gondoltál? ez volt a kérdésed?

2010. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira jól neveltek a kutyáid, akkor azt is tudniuk kell, nem mehetnek ki a nyitva hagyott ajtón. Nem számít, hogy sosem mentek ki, mert most kimentek.

A többi kint járó és embert, állatot támadó kutyáknak pedig az kellene, hogy ,igenis, bejelenteni a jegyzőnek. Idővel majd jobban odafigyelnek az emberek az állataikra. Ha évekbe telik, akkor is érdemes megtenni a feljelentést, mert csak így lesz látszatja egyszer.

Hány éve szajkózzák--ivartalanítás, kutyaiskola... Azért már látni az eredményét, mert egyre többen megteszik, hogy ivartalanítanak, iskolába mennek a kutyájukkal.

Ugyan ez lehet, ha megy a jegyzőhöz a feljelentés a kint grasszáló kutyákról. Egyszer lesz látható eredménye, ha nem is 100 %-os.

2010. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!