Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kolerikus-melankolikus személy...

Kolerikus-melankolikus személyiségű a barátom. Ez most ellentmondás?

Figyelt kérdés
A barátom azt mondta, hogy kitöltött egy tesztet, ami szerint kolerikus-melankolikus személyisége van. Utánaolvastam, és mintha ez a két személyiségtípus mintha egymás ellentéte lenne. Lehetséges ilyesmi?
2011. aug. 9. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Jah, tök ellentétes a kettő... Aztán mikor melyik kerül előtérbe, néha totál skizónak érzem magam :D:D
2011. aug. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van ennek valami előnye?
2011. aug. 9. 00:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha egy szakértő mondaná ki a diagnózist, nem pedig egy kitöltött teszt.
2011. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek a személyiségtípusok amúgy sem kellően megalapozottak, hiszem a testnedvek túltengésével kapcsolatos ókori hiedelmek alapján alakultak ki.
2011. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, ezek ilyen meseszerűen leegyszerűsítő kategóriák, amelyeket 2500 évvel ezelőtt állítottak fel a görögök. Ne higgyél semmi olyanban, ami négy skatulyába osztja az emberiséget, nyilván lesznek átfedő meg kilógó esetek.
2011. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ellentmondás, egyes vonásai alapján melankolikus, más vonásai alapján kolerikus. Nem lehet könnyen beskatulyázni.
2011. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok mikor melyik jön elő jobban :) Jó kedvemben inkább kolerikus, rossz kedvemben melankólikus, van amikor egyformán
2016. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!