Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj-e ha felnott kutyának...

Baj-e ha felnott kutyának naponta kétszer adok enni és nem egyszer, ahogy elôírják?

Figyelt kérdés
Reggel is éhesnek tûnik, amikor megjovunk a sétaból. Mi értelme van, hogy nem ehet tobbszor kevesebbet, miert kell egyszerre megennie az egesz adagjat?

2017. szept. 27. 08:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is 2-szer adok a kutyámnak enni. A reggeli és esti séta után. Így sokkal egészségesebb és a kedve is jobb tőle.
2017. szept. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Eva Reichert válasza:
0%
En is ke'tszer adok enni nekik, reggel tobbet este kevesebbet. De van hogy kihagyok egy napot. Abbo'l indulok ki, hogy a terme'szetben egyik nap egeret tud fogni a ma'sik nap nyulat, teha't nem ugyanazt a mennyise'get adom. 90 %-ban hust kapnak,mert a kutya nem csontevo", hanem hu'sevo"! Ezt sokan nem tudja'k e's cask a sza'raz(szart) dolgot adja'k neki.
2017. szept. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, sőt sok tápnál írják is hogy napi 2x ajánlott etetni. Szerintem a házi koszttól sem lesz baja. Én is adok az enyémnek hozzá (persze süteményt meg nagyon fűszereset nem) és semmi baja, még hasmenése sincs.
2017. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na most akkor vajon kaphat e némi maradekot a porkoltbõl, egyeb hazikosztból vagy sem. Latom, hogy megoszlanak a vélemények. Jó lenne tudni, mit mond egy àllatorvos.
2017. szept. 28. 08:50
 15/15 anonim ***** válasza:

Ne kapjon!

Nagyon kevés olyan emberi étel van, amiből ehet a kutya. A legtöbbjük nem való nekik, mert fűszeres, stb..


Az eredeti kérdésre visszakanyarodva, én nem értem azokat az indoklásokat, hogy "a természetben is így volt ez". Ma már egyik kutya sem úgy van táplálva ahogy a vadonban, tehát nincs értelme erre hivatkozni. Pl. akik szerint egy adagban kell adni a kaját a kutyának: a legtöbb kutya tápon él, amiből egyszerre nagy mennyiséget adva a kutya felpuffad, vagy gyomorcsavarodást is kaphat. A természetben nem volt táp, húst ettek meg belsőségeket, és ezeket sokkal hamarabb meg is tudták emészteni, nem időzött annyit a gyomrukban mint a mai tápok.

2017. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!