Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Egy 7 éves bulldog kutyusról lenne szó aki velünk nőtt fel és olyan ,mint ha családtag lenne :( ,de költözés miatt nem vihetjük ( még ) magunkkal. Mi lenne a jó megoldás ? Ideiglenes gazdi vagy adjuk valakinek oda ? Szerintetek tudna boldog lenni 7 év utan egy masik családdal ?
2017. okt. 1. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős aki tud addig vigyázni rá, vagy kutyapanzió. Nem olcsó mulatság, de soha semmilyen körülmények között senkinek sem adnám oda a kutyám.
2017. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha családtag, vidd magaddal!

2. Mi az, hogy "még"? Ha nem olyan hosszú idő, akkor egy ismerős és átmész gondozni vagy ideiglenes befogadó vagy kutyapanzió. Ha mégis arról van szó, hogy meg akarsz válni tőle, akkor új gazdi.

2017. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos több hónapról lenne szó és minden rokon és barát körbe lett kérdezve ,benti kutya és senki nem vállalja . Én is ideiglenes befogadót szeretnék ,de nem tudom lehetséges e hosszabb időre . Viszont arra még választ szeretnék szerintetek ,ha nem lesz más tud boldog lenne nélkülünk?
2017. okt. 1. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor ismerosok kilőve oké, kutyapanzió ettől még vidáman fogadja.

Kérdésedre a válasz: igen, meg fogja viselni ha örökre lepasszoljátok mert épp feleslegessé vált. Ugyanis családtag. Ő sosem válna meg tőletek.

2017. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vált feleslegessé legszívesebben fognám és vinném magammal szegényt :(
2017. okt. 1. 22:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a kutya érdekeit nézzük, én azt mondom, valószínűleg jobban megviselné őt több hónap panzió, mintha egy új, szerető gazdihoz kerülne. Természetesen idő kellene neki, hogy megszokjon egy másik gazdit, de biztosan lehetne boldog nála. Csak nagyon nézd meg, hogy kinek ajándékozod el a kutyát, ha erre kerül sor.
2017. okt. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előrre láthatólag mennyi az a pár hónap? Mi mi kutyusunk 1 hónapot (talán egy picit többet) volt vendégségben költözés miatt. Igaz, őt bevállalta egy családtak (örök hála érte). Szerintem 2-3 hónap se lett volna gond. A kutyák jól tudnak alkalmaszkodni, elfelejteni pedig nem fog téged. Hívjál fel pár panziót, hátha hosszabb távra adnak kedvezményt. Valamelyik panzió honlapján olvastam, hogy akár 3 hónapig is volt náluk kutya, és utána nem volt gond a gazdinál. Nyilván kell utána pár hét, amíg minden visszatér a rendes kerékvágásba. lelkiismeretfurdalásod meg ne legyen. Az élet produlál nehéz helyzeteket. Nem kidobni akarod a kutyádat, hanem átmenetileg elhelyezni máshol.
2017. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen . Minimum 3 hónapról lenne szó és én is úgy gondolom egy családnál jobb helyen lenne ,mint panzióban,de ha már egy csalad befogadja és szeretné hogyan hozhatnám el . Fogalmam sincs mi lenne a jó megoldás főleg neki. Ha biztos lennék benne ,hogy boldog lenne máshol is akkor keresnék neki valahogy szerető családot akar fizetném is a gondozását ,de jelenleg még az se tudom hol kellene el keresgélni . Panziókat néztem ,de egyrészt nagyon drága másrészt nem biztos ,hogy neki ott jó lenne.
2017. okt. 2. 13:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos van bulldog csoport a Facebook-on. Én egy havanese csoportnak vagyok a tagja, és ott elhangzik néha hasolnó kérdés, kérés, hogy ki tudna befogani pár hétre/hónapra kutyát, mert a gazdi költözik/utazik stb.

2017. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. okt. 3. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!