Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv?

Hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés

Tibeti spániel kutyusunk van, aki immár 7 hónapos. Amióta lehet járunk vele rövidebb-hosszabb utakra.

Az elején egy kissé "gagyibb" hámot kapott, mondván, hogy úgyis hamar kinövi. Ez így is lett. (Legnagyobb fokozaton még jó, de már nem az igazi)

Most viszont szeretnénk beruházni egy drágább, minőségi hámra/nyakörvre.

Melyik ajánlott egy 4.1 kg-os csöppségnek?

Eddig nagyon sokat hallottuk, hogy ilyen picinek a hám, de aztán olvastam ezt:

[link]



2017. okt. 5. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

A hám nem véletlenül lett munkára kitalálva. Ha megtanítod sétállni akkor nyakörvvel sem fog húzni és fojtogatni magát, ha pedig nem tanítod meg sétállni akkor hámmal is ugyan úgy fog húzni.

Talán a nagyon kistestű kutyáknál mint pl a csivava ajánlatosabb a hám, mert nekik nagyon vékony a légcsövük és könnyen elszoríthatja. De őket is lehet nyakörvhöz szoktatni, tanítani.

2017. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nyakörv.
2017. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez egyed és nevelés függő is, kifejtem mire gondolok:

Nekem 2 kutyám van. Az egyik már 7 éves, refluxos, hanyakörv van rajta akkor kicsi húzás nélkül is fullad, öklendezik (schnauzer mix, szóval nem, nem nyomott orrú), mellesleg nyaki porckorong sérve is van, ezért rá nem használhatok és nem is akarok nyakörvet rakni. Szépen sétál, semmi problémánk nincs. Nem kezd el csak azért húzni, mert hám van rajta, ezt így feszt hülyeség állítani.

A másik kutyám 6 hónapos, amióta járhatunk sétálni, hámmal viszem, nekem sokkal szimpatikusabb. Soha nem húzott, hámmal is tökéletesen korrigálható.

Viszont volt dolgom egy elég húzós labradorral, ha hám volt rajta, akkor gond nélkül bárkit bevitt bárhová (árokba, akácosba, csalánba, parlagfű mezőbe) . Tömör izom az a kutya, ember legyen a talpán aki meg bírja fogni, ha olyanja van és hám van rajta. Azonnal nyakörvere váltottuk, a különbség szemmel látható volt.


Amennyiben a kutyátok eddig sem húzott hámban, nem hinném, hogy most fogja elkezdeni. Szóval maradhattok a hámnál is akár.


Most az én személyes véleményem következik, amiért jól le leszek pontozva, de mindegy:

Én a hámot preferálom, (persze csak szépen sétáló kutyáknál) sokkal kényelmesebb a kutyáknak, jobban látható, biztonságosabb. Nekünk egyébként Julius K-9 hámunk van, nagyon praktikus, van rajta fogantyú, a kutyát bármikor biztonságban meg tudom benne fogni, nagy a színes felülete, így akár láthatósági mellényként is szolgál.

2017. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Egy hám mitől lenne kényelmesebb a egy jól sétáló kutyának mint egy nyakörv? A K9 hám befedi a kutya fél testét, alatte nyáron melege van. Ha vízbe megy akkor tiszta víz az egész. A nyakörv sokkal praktikusabb. Persze van olyan kutya akinek nem lehet nyakörvet adni mint pl az általad említett első kutya, de hogy a hém praktikusabb és kényelmesebb lenne. Kizárt.
2017. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Tekintve, hogy a hám munkára lett kitalálva, valószínűleg kényelmesebb is a kutyáknak. Amúgy meg Julius K-9ből van ún. hevederhám, ami szinte alig fedi a testet, nyáron azt hordja a kutya, és anyagából adódóan a vizet sem szívja, de nem akarok leállni veszekedni, mert mint mondtam, az az én véleményem. És azt is írtam, hogy mivel szépen sétálnak a kutyáim (nyakörvön való rángatás nélkül ;) ) így maradunk a hámnàl, és a véleményemet is tartom, hogy kényelmesebb és praktikusabb is ;) . De te nyugodtan próbálj meg nyakörvvel megfogni egy mellette fellőtt tüzijátéktól sokkot kapott kutyát, megnézem ez, hogy megy nyakörvvel anélkül, hogy megnyomnád a légcsövét egy kézzel-lábbal menekülő kutyának.


Ha pedig a kérdezőnek nem volt eddig baja a hámmal, akkor hadd döntse már el maga (mások véleménye,tapasztalata alapján) , hogy ő melyiket pártolja. Egy szépen sétáló kutyának nem kell azonnal, kötelezően nyakörvet ajánlani.


Az én tapasztalatom az, hogy a hám praktikusabb, ennyi. Nem kell mindjárt lehurrogni, én se kötekedtem mások válaszával és nem érzem úgy (kioktatásod, okoskodásod után sem) , hogy valótlant állítottam volna ;) !

2017. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hám az ami bevált 3 kutyával.A hám kutyabarátabb is nem folytogatja a blökit.De van rajtuk nyakörv is mivel ha nem jönnek be hívó szóra pórázzal hozzuk be őket
2017. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a hám.
2017. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül vettünk neki egy új hámot, és nyakörvet is kapott. Sétálni sokkal ügyesebben tud hámmal,tehát ha csak gazdi+kutya kényelmi szempont, akkor marad a hám.
2017. okt. 14. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!