Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell ivartalanítani a...

Miért kell ivartalanítani a kutyákat ahelyett, hogy természetes életet élnének?

Figyelt kérdés
Sosem értettem egy nagyon fontos dolgot veszünk el ezzel a kutyáktól.Szerintem megéri a kockázatokat,minthogy ivartalanítsuk őket és "nyugodtak" legyenek ami inkább nekem depresssziónak tűnik.Sokan a betegségektől félnek,de ez nekem még mindig nem elég ok arra,hogy ivartalanítsak egy állatot és elvegyem tőle azt amiért konkrétan a világra született.

2017. okt. 5. 19:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Azért hogy ne legyen sok felesleges szaporulat. Rengeteg kutyus van gazdátlanul a menhelyeken és az utcákon kidobva.
2017. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Google: ivartalanítás előnyei.


" "nyugodtak" legyenek ami inkább nekem depresssziónak tűnik."

Volt már ivartalan kutyád? Egyáltalán láttál már ivartalan kutyát? Mert ez alapján az ivartalanításról csak futólag hallottál bármit.

"elvegyem tőle azt amiért konkrétan a világra született."

Mit? Hogy szüljön? Mikor több tízezer kutyát altatnak el minden évben és még rengeteg másik sínylődik a menhelyen? Felelőtlenség szaporodni engedni. Akkor meg nem mindegy, hogy ivaros-e? Egyáltalán, miért gondolod, hogy azért született, hogy szaporodjon? Azért született, mert mi, emberek így döntöttünk abból a célból, hogy társunk vagy munkaeszközünk legyen. Nem azért, hogy szaporodjon.

2017. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem fedeztetés szempontjából gondoltam...ha egyedűl van és csak max sétálni viszik le őket mert nagyon sokan vannak így,hogy még az ilyen kutyákat is ivartalanítják mert nem akarják,hogy a 260 ezer forintos divat kutyájuk pont a méhrákba halljon bele.Nem fogalmaztam elég részletesen.
2017. okt. 5. 19:58
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

" egyedűl van és csak max sétálni viszik le őket mert nagyon sokan vannak így,hogy még az ilyen kutyákat is ivartalanítják mert nem akarják,hogy a 260 ezer forintos divat kutyájuk pont a méhrákba halljon bele."


Ami egyébként tök jogos igény, nem is értem, mi a gond ezzel. Egyetlen általam ismert ivartalan kutya sem depressziós.

2017. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ja igen és az is kimaradt,hogy a vallásom titltja az embereknél való elvetetést és a saját kutyáimnál sem tettem meg ezt(persze rendszeresen viszem őket állat dokihoz)tömben lakik mind a kettő és eddig semmi probléma nem volt(és csak a félreértés elkerülése érdekében....ugyanolyan neműek és már több éve vannak nálam):)
2017. okt. 5. 20:07
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

A vadállatok a vadonban azért szaporodnak hatra-vakra, mert az utódok nagy többsége elpusztul... ha szülnek 30 kölyköt, akkor szerencse, ha 1-2 életben marad, és így fennmarad a faj.


A háziasított állatok viszont nem kell harcoljanak a túlélésért; ha van 30 utódjuk, akkor 30 marad életben, és egy idő után úgy a fejünkre nőnének, hogy leshetünk. Ezért nem lehet engedni, hogy a háziasított állat korlátlanul szaporodjon.

2017. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
100%

Nézd... a kutyát akkor is le kell vinni sétálni, ha tüzel a szuka, azaz minden kutyát pórázra kéne kötni, hogy ne másszanak véletlenül se rá. Évi 2x tüzelnek és ugye Magyarország kutyaállománya nem is egy időben teszi. Szóval sose engedd el futkározni, csak szigorúan!


Továbbá: léteznek olyan fura emberek, akik kertes házban élnek. A kanok megőrülnek ugye ilyenkor a szukákért, a mi tacskónk ivartalanítás előtt konkrétan letörte az elülső fogait (+ egyik szemfogát), hogy szétszedje a drótkerítést a 2 utcányira lévő szuka miatt (mi iskola/munkahelyen). Tiszta vér volt a szája a fogai miatt, mikor este végre hazajött.


Aztán vannak ugye, akik hagyják szaporodni őket és lepasszolják a piacon a kicsiket. Van fogalmad róla, hogy hány állat pusztul el az emberi bántalmazás miatt? Az összes állatmenhely tele van, sorra altatják őket, mert csak 1 pillanatra nem figyelt oda!

2017. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%

"a vallásom titltja az embereknél való elvetetést és a saját kutyáimnál sem tettem meg ezt"


Elárulom, hogy az én vallásom is tiltja (bár van mód a megkerülésére), ezért az enyém is ivaros, viszont ennek ellenére nem vagyok ivartalanítás ellenes és tudom, hogy rengeteg előnye van. Ezért nem fogom lebeszélni az embereket, sőt, amíg ilyen a kóbor kutya helyzet, addig ajánlani fogom mindenkinek, ugyanis a magyar kutyatulajdonosok nagy része alkalmatlan ivaros kutya tartására, annyira felelőtlenek.

2017. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

De ha a kutya sosem találkozik szexuálisan másik kutyával, akkor mégis hogy jön ide, hogy elveszel tőle valamit, amire született? Úgyse fog párosodni és szülni, ezt eleve elvették tőle...


Csak ez merült fel bennem, amúgy nem akarok belefolyni a vitába, itt amúgyis macska van (nem az enyém, saját magáé, de én is etetem. nem kizárt, hogy ivartalanítva is lesz, ő sem akar folyton kölyköket, de ő mint állat, csak elhagyni és megenni tudja a kicsiket. már úgyis vannak kölykei, megélhette, "amire született". bár nem hiszem, hogy szaporodásra születtünk, csak mert a fajfenntartás erősen mozgatja az evolúciót s persze extrém fontos, azért az élet másról is szól, még egy állatnál is).

2017. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Elkezdtem leírni a választ a kérdésedre de közben rájöttem, hogy olyan buta vagy, hogy fel sem fognád.
2017. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!