Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megmérgezik az ember...

Ha megmérgezik az ember kutyáját, milyen késleltető módszer alkalmazható a mérgezés ellen, amíg a doktor kiér?

Figyelt kérdés
Mondtak olyat is, hogy tölteni kell az állatba a tejet folyamatosan, ebből mi igaz?
2010. máj. 28. 17:22
1 2
 11/18 anonim válasza:
Én úgy hallottam hogy nem szabad hánytatni a kutyát ha valami méreg került a szervezetébe.TEJTEJTEJ!!!A mi kutyánk egyszer beleevett a patkányméregbe..a gyomrába kapott injekciót szegény.Azóta is fél a dokitól :S
2010. máj. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! megnyugtatom az aggódókat... :D nem történt incidens, hanem "jobb megelőzni, mint orvosolni" ;)

a macskámat viszont 4 éve megmérgezték, akkor 1 napon múlt, még egyszer ez nem következhet be, azért merészeltem feltenni a kérdést a kutyáim érdekében! :)

további szép estét, csupor11

2010. máj. 28. 21:03
 13/18 anonim ***** válasza:
nem mindenfajta méregre jó a tej!!!!!!!!!!!!!!
2010. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát nekem azért nem esett jól, hogy becsaptál, mert én nagyon izgultam a kutyusért.
2010. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Akiteki ***** válasza:

Én is itt izgultam, hogy vajon kiér-e időben az orvos. Sajnos múltkor volt már példa, hogy késő volt.

Ha ilyen előfordul, addig is kérdezd meg az orvost telefonon, amíg megfelelő ellátásban tudja részesíteni.

Mikor az én kutyámat mérgezték meg, az Állatorvosi Egyetemet hívtam, ott éjjel-nappali ügyelet van. Addigra már túl voltunk mindenfajta kezelésen, infúzió, injekciók, de nem javult. Az ügyeletes nagyon segítőkész volt, de sajnos a kutya nem élte meg a reggelt.

2010. máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%
A tej savak vagy lúgok ellen jó mivel diszperz rendszer így lúgos közegben savként savas közegben pedig lúgként viselkedik így hatástalanítja azokat. Ilyenkor nem szabd hánytatni mert lefelé is kárt okoz felfelé meg már a szétmart szövetekbe kerül és még rosszabb lesz. Ha mondjuk patkánymérget evett azt lehet hánytatni. Bár ha csak azt tudod hogy rosszul van, akkor én nem kísérleteznék.
2010. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm az infót! Ez a patkánymérges dolog nagyon hasznos volt :)
2010. máj. 29. 12:54
 18/18 A kérdező kommentje:
ha valakit megrémisztettem akkor utólag is még egyszer elnézést! kedves az aggódásotok :) mostantól legalább jól fel vagyok készülve bármi van.
2010. máj. 29. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!