Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bolond szinte minden öleb?

Miért bolond szinte minden öleb?

Figyelt kérdés

Ez náluk hajlam, vagy kizárólag a nevelés hiánya miatt van?

Már nagyon idegesítenek, hogy állandóan neki akarnak menni a kutyámnak minden ok nélkül. Ordítanak, vicsorognak, csattogtatják a fogukat stb. Yorkie, csivava, pomerániai- ezekkel találkozunk leggyakrabban. Most ide költözött vki a házba 2 csivavával, az egyik konkrétan elmebeteg, ha meglátja a kutyámat, megőrül, és mindig bele is sikerül marnia, mert a gazdája nem tudja olyan gyorsan visszafogni soha. Nem értem​, hogy lehetnek ilyen k9s szörnyetegek, elég röhejes, hogy akkora az egész kutya, hogy ha ráfújok, elrepül, de azért akkora nagy a pofajuk hogy az elképesztő...


2017. okt. 7. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Mert agyonmanipulált génselejtek.
2017. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés hiánya miatt.

Ismerek normális yorkie-t és csivavát is, igaz, csak összesen 1-1-et.

2017. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Akartam írni valamit, de az első tökéletesen megfogalmazta. Ez olyan, mintha az emebrek közül mondjuk a Down-kórosokat szaporítanák egymással. Ezek már nem kutyák, csak selejtek. Szegények...mert hát nem ők tehetnek róla...
2017. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nevelès kèrdèse. Minnèl kisebb èdesebb egy kutyus àltalàban, annàl inkàbb elkapatjàk, mert nincs szìve senkinek leszidni, rendre szoktatni. Nem getetikailag hülyèk.
2017. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az ilyen kutyák 90%-a szaporítótól származik, ahol senkit nem érdekel a kutya jelleme és idegrendszere, csak kicsi legyen meg cuki... az senkit sem érdekel, ha beltenyésztett idegbeteg állat lesz belőle...


Másrészt meg nagyon sok gazdi (tisztelet a kivételnek) úgy kezeli ezeket a kutyákat, mint egy pár hónapos csecsemőt... Nem tudják vagy nem is akarják felfogni, hogy kutyájuk van, akit nevelni kéne... hanem még direkt élvezik is hogy idegráng a kutya a póráz végén, mert jajjdecuki... meg ha rászólna esetleg akkor az már jajj az állatkínzás, meg "én így szeretem őt, elfogadom ilyennek", mert azt hiszik ez a normális... és ráadásul még húzzák is be egymást (a gazdik) a hülyeségbe...

2017. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
Fel kell rugni ha megtámad, ennyi.
2017. okt. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is inkább a nevelés hiánya. Egyszerűen nincsenek annyira rákényszerülve a gazdáik a rendes megnevelésükre a méretük miatt, mert egy ilyen kiskutya esetében azért kevésbé problémás a hülye viselkedés, mint egy nagytestűnél, akinél egyszerűen ténylegesen fizikailag küzdeni kell a kutyával, ha nincs megnevelve. Persze ettől még gáz ez a dolog.


Meg amúgy szerintem benne van a féltés hatása is abban, ahogy ezek a kiskutyák a nagyokkal viselkednek. Ha a gazdi fél, amikor egy nagyobbal találkoznak és elrángatja vagy felveszi a kutyát, akkor ez beépül a kutyába is. Én amúgy megértem ezt valamennyire. Két nagytestű kutya ha összebalhézik kicsit, olyan rettenetes kárt azért nem tesznek egymásban, ha ott van a két gazda is, de egy ilyen egykilós kis izét másodpercek alatt meg lehet ölni.

2017. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nevelés hiánya, illetve valóban van egy-két ideggyenge "extra mini" egyed, amik a széltől is félnek. Nekem csivava keverékem van, jól nevelt, szinte mindig póráz nélkül sétál, senkit sem támad, vagy ugat, aki nem szimpi neki egyszerűen otthagyja. Nagykutyákkal is teljesen jól elvan. Nap mint nap járunk kutyatársaságba és mindig csodálkoznak, hogy "jéé milyen normális csivava"... Minden a neveléstől függ. Az enyémet elhagyni se tudnám, annyi ragaszkodik.
2017. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

Azért, mert te velük találkozol legtöbbet :) Ennek két oka van:

- Úgy vettem ki a szavaidból hogy társasházban élsz és oda kizárólag kis méretű kutya való, mint tudjuk.

- A közepes és nagytestű kutyákat egyszerűen otthon hagyják az udvarban. Vagy eleve, mert elég nekik az udvar, vagy miután néhányszor elrántják és fél utcányit húzzák a gazdit az aszfalton. Egyszerűen kevésbé vannak szem előtt.


Kertvárosban élek, hidd el, itt sem normálisabbak a gazdik és ebből következően a kutyák sem :(

2017. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 EvaSz86 ***** válasza:
73%
Mint már előttem is írták, ez csupán a nevelés és a szocializáció hiánya. Nekem két yorkim van, és meg vannak nevelve, jól szocializáltak. Sajnos vannak olyan gazdik, akik annyira féltik a kistermetű kutyát, hogy egyáltalán nem hagyják egy nagyobbhoz közel menni, és ez probléma. Persze nem arra gondolok, hogy szembejön egy németjuhász, és össze kell őket ereszteni...de én például, ha látom, hogy közelít egy nagyobb kutyus, először is megkérdezem, hogy hogy viselkedik, szerencsére, általában jól szocializált kutyákkal találkozunk, akik nem akarják széttépni az enyéimet. De ez már kicsi koruk óta így volt. Amikor még kölykök, akkor általában a nagyobb kutyák sem lépnek fel támadóan velük, mert érzik, hogy kölykök. Mivel nagyon sokan úgy vannak vele, hogy "jajjj istenem ott egy nagy kutya, gyere ugorj fel anyára", így nem hagyják, hogy a kiskutya ismerkedjen, és az tudatosul benne, hogy ez veszélyhelyzet, "de majd a gazdi úgyis megvéd, szóval én támadhatok is". Míg például az enyémek szépen lassan odamennek körbeszaglásszák egymást, és ennyi. Volt persze olyan is, hogy egy hatalmas vizslakeverékkel találkoztunk, de akkor a gazdája rögtön szólt, hogy ne menjünk közelebb, mert nem tudja, hogy fogja lereagálni a kutyája, de akkor sem az volt az első, hogy a nyakamba kaptam a kutyáimat. Hanem egyszerűen haladtunk tovább. És az hogy "akkora a pofájuk, hogy elképesztő" sem teljesen igaz. Csivavával volt már nekem is negatív élményem, de ha megfigyeled, akkor ők nem csak más kutyákkal ellenszenvesek, simogatni sem igazán lehet őket. A yorkie viszont azért csak terrier, ha kistermetű is. Az enyémek például egyáltalán nincsenek tisztában a méreteikkel...ők "nagynak" képzelik magukat...:)...és ugyanúgy védik a területüket, mint mondjuk egy medveölő...:)
2017. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!