Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bolond szinte minden öleb?

Miért bolond szinte minden öleb?

Figyelt kérdés

Ez náluk hajlam, vagy kizárólag a nevelés hiánya miatt van?

Már nagyon idegesítenek, hogy állandóan neki akarnak menni a kutyámnak minden ok nélkül. Ordítanak, vicsorognak, csattogtatják a fogukat stb. Yorkie, csivava, pomerániai- ezekkel találkozunk leggyakrabban. Most ide költözött vki a házba 2 csivavával, az egyik konkrétan elmebeteg, ha meglátja a kutyámat, megőrül, és mindig bele is sikerül marnia, mert a gazdája nem tudja olyan gyorsan visszafogni soha. Nem értem​, hogy lehetnek ilyen k9s szörnyetegek, elég röhejes, hogy akkora az egész kutya, hogy ha ráfújok, elrepül, de azért akkora nagy a pofajuk hogy az elképesztő...


2017. okt. 7. 21:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés hiány vagy rossz nevelés miatt. Én ismerek teljesen normális ölebeket is.
2017. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem yorkiem van és pont az ilyen típusú "Cicamica kutyulim van nem nevelem" gazdik miatt van rengeteg ember előítélettel az én kutyámról is.

Pedig: BH vizsgás, agility A2-es és jó terápiás kutya is. Yorkie.

2017. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs kutyám nem is volt de van egy bichon ismerősnél amit babusgatni szokott kb.mindenki(na jó én is) aki találkozik vele az utcán és nem hiszem hogy nevelés miatt olyan amilyen inkább szerencséje van a gazdának hogy alapból békés természetű.


Amíg élek nem felejtem el azt a csivavát amit évekkel ezelőtt láttam utcán. A gazda a kutyával látszólag nem is foglalkozva ment előre és a kis csivava póráz nélkül ment utána vagy egyből utána vagy pár méter lemaradással. Annyira a feladatra(sétára) koncentrált hogy nem ment se jobbra se balra, nem szaglászta meg a mellette elhaladó embereket és semmi. Csak ment a sétára koncentrálva árnyékként a gazda után. Kétszer láttam őket és teljesen le voltam döbbenve mert mai ölebeknél nagyon nem ezt látni.


Ha látok valakit pórázon kutyát sétáltatni és valóban sétáltat a kutya pedig mellette, mögötte megy és nem a kutya sétáltatja a gazdáját már ilyenkor megjegyzem magamba mindig mert ritka...

Olyan van inkább valóban hogy húzzák vissza, felemelik közbe a kutya kb. visít mert nekimenne a másik kutyának majd megy a dumaparti tovább(nőknél) mintha semmi se történt volna és tök normális hogy így viselkedik a kutyája...


Menhelyen volt problémás kisebb kutya amit sétáltattam. Érdekes mód miután jól megfuttattam korrigálások után normálisan jött mellettem(!) és nem reagált 50 méterről visítozva a másik kutya jelenlétére mint tette azt másnál mert ha ráfókuszált már korrigáltam és abba is hagyta.

Másik kistestű kutya meg dominanciaharcot vívott velem amikor nem engedtem hogy előttem menjen de miután nem engedtem és haladtam tovább hiába vergődött, pár próbálkozás után feladta sőt séta végén lefeküdt a hasát mutatva nekem. Onnantól ha más vitte sétálni de meglátott engem bámult nagyon mert nyilván jobban érezte magát abba asétába amibe nem neki kellett, nem volt belekényszerítve abba hogy a falkavezért játsza.


Szóval szerintem kellő testmozgás és nevelés kérdése a legtöbb eset.

2017. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha valaki a saját tapasztalatait leírja, és az mondjuk ellentmond a kérdező megállapításának, akkor miért kell lepontozni. Ha ez így megy, akkor írja oda, hogy csak olyanoktól vár választ, akinek vele megegyező véleménye van. Szerintem akinek kutyája van, és nem egy mezőn sétáltat, ahol nincs más kutya, akkor annak vannak pozitív és negatív véleménye is. Nem kizárólag fajta függő, hogy hogyan viselkedik a kutya. A gazdától is függ. Lehet találkozni jólnevelt kistermetű kutyákkal is, nem jól szociáltakkal is. Illetve lehet látni nagyon jámbor szófogadó nagyméretű kutyákat is, és olyat is, amelyik egyáltalán nem hallgat a gazdájára. Csak még mindig nem értem, hogy miért van az, hogy mint pl. én leírtam a tapasztalataimat, és le lettem pontozva.
2017. okt. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit sem!

Minden válasznak/véleménynek örülök.

Jöhetnek még! :)

2017. okt. 11. 08:33
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg semmire nem nevelik őket. Úristen, hányszor látok embereket "kutyát sétáltatni", úgy, hogy a kutya a nyomorult húzható madzagú pórázon (az Isten verje meg, aki kitalálta), már tíz méterre előre ment, és szagolgat, meg neki az embereknek, kerget engem a biciklin, dönti fel a kisgyereket, és a gazda csak üvöltözi a nevét, de látszik, hogy nem parancsol a kutyának.

A másik, hogy én láttam túltenyésztett kaukázusi juhászkutyát, az ugyanúgy viselkedett időskorára, mint a kis remegős yorkshire-ok. Remegett, mindenkinek nekiment. A szüleim egy szaporítótól vették, kiderült, hogy a két "nagymama" egy alomból volt... No comment. Annyi a különbség, hogy egy yorkie után max. tetanuszt kérsz, de ez egy hatvan kg-os állat, letépi a karod. Szóval szerintem a génhibák is közrejátszhatnak, de látszik az egy kutyán, hogy normális, csak szrul van nevelve, vagy eleve kattant.

2017. okt. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!