Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves vizslám nagyon büdös...

10 éves vizslám nagyon büdös és már mind levakarta nyakáról a szőrt. Fürdettük ampullással, samponnal de fél nap múlva elviselhetetlen szaga lesz. Mi segítene rajta?

Figyelt kérdés
2008. okt. 21. 19:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
El kellene vinni állatorvoshoz a kutyát, mert lehet, hogy valami komoly baj van az állattal. Lehet az ok élősködő vagy vmilyen szervi probléma...
2008. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem rühös szegény kutyus? Mert annak van egy masszív szaga. Nagyon viszket és a szőre is kihullik. El kell vinni orvoshoz mert ezt házilag nem tudjátok kikezelni.
2008. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Van aki azt mondja ,hogy atka én úgy tudom az a madarakat támadja meg.Na én tényleg szeretem a kutyámat de gyengék az anyagi forrásaim.Mennyibe kerülhet egy ilyen rühtelenítési állatorvosi kikezelés?
2008. okt. 21. 20:28
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a rühösség is atka, de lehet hogy nem rüh-atka, hanem szőrtüsző atkája van. Pontos árat nem tudok mondani, hívj fel több állatorvosi rendelőt és érdeklődj az árakról. Sajnos ennek a gyógyítása hosszú folyamat, nem elég egy-két kezelés. Súlyos esetben hónapokig is eltarthat, ezért nem lesz olcsó mulatság:(

második válaszoló

2008. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindenképpen érdemes elvinni orvoshoz, mert lehet, hogy rühes. Ez a kutyáknál komolyabb, mint a macskáknál, és úgy tudom, a kutya rühe átterjed az emberre is. Nem lesz olcsó mulatság, párezer forintba belekerül a vizsgálat, de ha ez a helyzet...
2008. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Rüh atka.Ilyen előfordul.Azok olyan ki s élősködők ami belemászik a bőr alá ez miatt állandóan vakarózik az állat.

Ilyen embernél is előfordul tanultuk a suliban.Leggyakrabban állatoktól lehet elkapni.De mindenféleképpen vidd orvoshoz.

2008. okt. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ampullás samponnal ?? Ha tényleg rüh, azt egy állatorvos simán megállapithatja, és kiir olyat ami kell neki , nekem van 1 németjuhászom, akinek szintén volt szörelhullása, és ott vakarodzott, és ha ott nincs ször az kutyarüh, ha rám hallgatsz menj állatorvoshoz vele, mert fertöz, dem tudd az emberi rüh elleni szer 10x olcsobb és ugyanolyan jo rá, én igy kezeltem ki, bár én börgyogyásztaon dolgozm.
2008. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hozzáteszem ha Debreceni vagy segiteni tudok, vagy ha közelbe laksz . Elözö válaszoló vagyok
2008. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi!Sajna nem vagyok debreceni.Az állatorvos a Neocidal 600 EC nevű ampullás lemosót ajánlotta sajna nem használ.Megpróbálom az emberre való szert.
2008. okt. 21. 21:13
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Linimentum scabicidum ezt kellene feliratni börgyogyásszal, és az jo a kutyusnak !! Db.i válaszadó vok
2008. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!