Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador tartható kint télen?...

Labrador tartható kint télen? Ha eddig is úgy volt tartva, ugye?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 14:48
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
54%

Tarthato, de béleld ki alaposan a házát , vagy fűthető kis helyiségben éjszakázzon, ne a szabad ég alatt.

A miénk is kinn van MELEG mellékhelyiségben, és tavasszal csomo szört szedünk össze, amit levedlik.

De a kazánházba szinte csak aludni jár, amugy még a hofuvásban is a kertben rohangál.


Annyi hogy mozgásigénye nagy, én naponta sétálok vele 1,5-2 orát, meg két munka között labdázunk, stb.

2017. okt. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
A labesnak két rétegű a szőrzete. Egy alsó tömött zsíros, és felette a második hosszabb réteg. Ami fontos, hogy kiskutya korától legyen kint ha kint kívánod tartani, különben gyérebb szőrzetet növeszt, és soha nem is lesz már neki olyan ami alkalmas az úgymond ridrgtartásra. Több labrador is volt a családban, ami már kiskutyaként is mindig bent volt, sokkal fázósabb volt később. Az enyém egy mentett kutyus, ő kint volt, hát én fázni még sosem láttam.. 3 fokban még minden gond nélkül belevágta magát a lajtába minden zavarbajövés nélkül, megtörölközött a hóban aztán jóidő.. (ez egyébként nagyon nem tanácsos mert a kutya még ha nem is fázik, mellhártya gyulladást kaphat ami akár végzetes is lehet.) A labradorok lényegében kisméretű újfullandik, azok meg konkrétan a jég alatt is úsznak. Nagyon bírják a hideget. Minden gond nélkül lehet kint. Enyém bejöhet de többnyire saját döntésből is kint tölti az egész napot, ha nem parancsolnék rá, szíve szerint kint is aludna a házában. Egy egészségesen nevelt nem elkényeztetett labrador stabil és autonóm. Nagyon intelligens abszolút nem kell folyton " fogni a kezét ", mint azt itt egyesek állítják.
2020. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!