Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek 15 kg-s tápot, ha...

Vennétek 15 kg-s tápot, ha csak egy kutyátok lenne?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy szeretnék jó minőségű tápot adni a kutyusomnak.1 éves Labrador, 30-35 kg-s. Ha nagy mennyiségben venném a tápot, úgy jobban megéri, de nem tudom, hogy a 15 kiló táp eláll e addig, amíg a kutya teljesen meg nem eszi? Táptartók, ilyesmi? Vagy nem érdemes ekkora mennyiséget venni?
2010. máj. 29. 17:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a két kutyámnak egyszerre megveszek 20-30 kg tápot. Különféle kaját kapnak, tehát ez úgy jön ki, hogy megveszek nekik 1-1 zsákkal abból, amit esznek. Eláll addig bőven, a kisebbik kutyámnak kb. 3 hónapig tart ki egy zsák, a nagyobbiknak másfél hónap. Mindenképpen megéri és eláll addig. A boltokban és a webes áruházakban is kötelesek úgy adni a tápot, hogy ezt az időt beleszámolják, mindenesetre ha akciósa táp, mindig megnézem a zsákon, hogy nem azért van-e leértékelve, mert hamarosan lejár a szavatossága. Ez nem baj, ha annyi idő még van, hogy föl tudjam etetni. De ha nincs leárazva, azt tapasztaltam, hogy bőven elég idő van a lejáratig.
2010. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha a kutyatáp sokáig eltartható. :)
2010. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom miért fél ettől egy csomó ember de én a tápról el nem tudom képzeni hogy megromlik hamar és ez így is van... Én ránézek egy tápra nem jut eszembe hogy megromolhatna mert nem olyan az állaga. És rá is van írva szerintem. Amúgy nekem 3 kutyám összesen annyi kg mint a tiéd és ennyi táp szűkös egy hónapra elég nekik.
2010. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat... :)nem csak a lejárati idő miatt kérdeztem, hanem azért is, hogy ízre, minőségre nem változik a táp? avasodik??? Attól tartok, hogy megveszem, aztán meg nem eszi meg egy idő után :)
2010. máj. 29. 17:36
 5/20 Akiteki ***** válasza:
100%

Mindig 20 kilós tápot vettem, akkor is, mikor 1 kutyám volt.

Nem éri meg aprózni.

Nézd meg a zsákot, rá van írva hogy 2 évig eltartható.

Egy dologra kell vigyázni, hogy vizes ne legyen, mert akkor megpenészedhet.

2010. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Akiteki ***** válasza:
100%
Egyébként 15 kiló táp egy ekkora kutyának nem tart 2 hónapig.
2010. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nah... meggyőztetek :) neten rendeléstől tartok kicsit azért...
2010. máj. 29. 17:42
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A kutya 20 éven át is megeszi ugyan azt a tápot

A kutya kifejezetten nem érzni úgy az ízeket így kevesebb is a fűszer igénye (só),így ettől se kell félni.

A mai tápok nem úgy vannak kitalálva (főleg a 20 kilosok),hogy 2 hét után megromoljanak.

2 hónapnál tovább meg nem nagyon fok kitartani egy 35 kg os kutának egy 15 kg.os táp :)

Nyugodtan vegyél,ettől kell a legkevésbé tartanod,hogy megromlik.Erre azért már figyelnek.

A neten rendelésről pedig annyit,hogy megadod a címed kihozzák,kifizetted-átveszed és elmennek.

Ha meg előfizetéssel veszel (nem ajánlom) akkor nagyon nézz utána,de az ilyenek nem szoktak átverni,mert az azonnal kiderül és vége a mulatságnak,szóval ne félj,de ha megmondod honan rendelsz akkor lehet,hogy tudok segíteni :D


Utóírat:

Tényleg így jobabn megéri.De ha még nem etettek ilyen tápot ajánlom,hogy vegyél fél-egy kilós kiszerelést vagy állatorvonál kérj belőle.Mert ha a kutya véletlen! nem enné meg,mert bizony ez is előfordul akkor kidobott pénz.

2010. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

Szia, a neten rendeléstől ne tarts.


Egyébként én a 2 kutyámnak (10kg +25kg, bár a kisebb szerintem többet eszik, mint a nagy :D) 20-asával (2x10) szoktam venni a tápot, így ketten 2 tízes zsákot egy hónap alatt kivégeznek.


Nekem még nem tűnt fel, hogy a végét kisebb kedvvel eszik, szóval nem hiszem, hogy idővel az íze jelentősen változik.

De ha biztosra akarsz menni, vegyél fém táptartót, egyébként is nagyon praktikus, nem kell a zsákokkal szenvedni.

2010. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
sokszor adnak akciósan valamelyik nagy táp mellé táptartót, mi is ilyet vettünk és bevált. de netes boltban külön is árulnak ilyet pénzért.
2010. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!