Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs után mire kell figyelni?

Kullancs után mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Most szedtem ki egy kullancsot a kutyámból, nem rég értünk vissza az erdőből, ott szedhette össze. Nem szívta meg magát nagyon, és éve szedtem ki beőle. Körülotte kicsit duzzadtnak, gyulladtbak tűnik, ott lekentem betadinnal. Most kedvtelen, de ez nem meglepő suli és kirándulás után. Mik a fertőzések tünetei? Mire ügyeljek jobban? (Nyilván spot on frissítés lesz, azon kívül mi kell még?)
2010. máj. 29. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha étvágytalanná, kedvetlenné válik, elesett lesz, összeesik, imbolyog vagy zihál, ill. kávébarna lesz a pisije és lázas.
2010. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezek a tünetek kull

ancs nélkül is azonnal orvoshoz vinnének. Az, hogy duzzadt a helye nem jelent rosszat? Köszi a segítséget!

2010. máj. 29. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! szerintem ha a viselkedése nem változik meg a tünetek sem jelentkeznek, amit az első felsorolt, akkor nem kell aggódnod. Én enyémet beoltattam lyme kór ellen. Így kicsit nyugodtabban várjuk a nyarat.
2010. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha bármit másnak látsz a kutyában viselkedésileg akkor állatorvos.

Az,hogy duzzadt még nem gond,figyeld és ha 1-2 hét után se látsz semmit akkor nincs semmi gond.

2010. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!