Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyához kell engedély?

Miredo kérdése:

Amstaff kutyához kell engedély?

Figyelt kérdés
Ismerősöktől kaphatnánk egy amstaff kiskutyát, nagyon édes a felnőtt kutya is tetszik, de nem tudom kell e neki jegyzői engedély. Köszönöm a válaszokat

#amstaff #veszélyes ebek #jegyzői engedély
2017. okt. 20. 15:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%

Jól van. Hány oltása lesz a kölyöknek? 8 hetesen hozhatod el, addigra kettő oltással remdelkeznie kell! Féreghajva van remdesen? Chipnek szintén kell benne lennie. Ezekért persze nem kérhet el pénzt, hisz millió számban vannak menhelyeke ingyen kutyák oltva, féreghajtva, chippelve is. Meg ugye ő nem pénzért csinálja...

Mivel eteti a szaporító haverod a kiskutyákat? Ha moslékkal és Darling, Chapy, Pedigree kategóriával, akkor elég nagy az esély, hogy a kutya alultáplált is lesz, rosszul fejlődik és még az emésztő rendszere is tönkre megy egy életre. Minden túlzás nélkül ez olyan, mintha egy csecsemőt etetne valaki csak szárazkenyérrel.

Szerződés lesz? Visszaveszi a kölyköt, ha te nem tudod 5-8-15 év mulva tartani bármilyen ok miatt? Vissza kellene vennie, hisz miatta született meg, vállaljon rá felelősséget! Van ivartalanítási kötelezettsége a gazdáknak? Figyeli mi lesz a kölykökkel sok-sok év múlva is? Ha már szaporított, igenis járjon utána még tizen év múlva is, hogy ne harcoltassák, tartsák láncon, dobják ki a tőle származó kutyát!

Az egészségére vállal garanciát? Tehát ha örökletes betegség jön elő (amire lehetett volna szűrni a szülőket), vállal felelősséget? Beszáll majd a 7-800.000 ft-os műtéti költségekbe?


Értem én, hogy a fajta nem érdekel téged, nem számít az, hogy az ilyen szaporítók tönkre teszik ezeket a kutyákat. Azt is értem, hogy neked az sem fontos, hogy milyen a jelenlegi helyzet a gazdakereső, rossz sorsú staffok terén, vagy hogy ezzel te is növeled közvetve a számukat. De legalább a pénzedet tartsd szem előtt (hisz most is ez a fő mozgató erőd, az 'olcsó kutya'), hogy ha olyan baj lesz, ami a szapi által megelőzhető lett volna, akkor ne neked kelljen fizetned a sok százezres költséget állatorvosra, kutyasulira is.

2017. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

Én nem mondtam, hogy hülye vagy. Csak tudom, hogy nem egy idióta kezében van ilyen kutya, és egy hülyénél ezek a típusú kutyák ketyegő bombák. Kell a hozzáértés. Ha szeretnéd ezt a kutyát, akkor kutass a témában, szerezz ismerősöket, akiknek ilyen kutyájuk van, és tudnak segíteni,tanácsot adni, ha bármi van.

Ne az legyen, hogy bevállalod, majd valahol valamikor megtámad a kutyád egy másikat, netán megöli, esetleg megtép egy gyereket. És az idióták akkor állnak elő az ilyen "még sosem csinált ilyet" típusú szöveggel. Nem kell ehhez agresszívan nevelni, ezeknél a kutyáknál ez ösztön. Nem a levegőbe beszélek, nekem is van.

2017. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Lassan írom, hogy az is megértse aki eddig nem...nem veszem a kutyát. Hogy mi fog történni 10- 15 év múlva, ezt nem tudom. Ha beteg lesz majd ápolom, hisz én leszek a gazdája. Ha ezek a kiskutyák ott maradnak (7 db) előbb utóbb lehet hogy ők is menhelyi kutyák lesznek. Nem értem tényleg. Igen tudom, a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. De miért van az, hogy ilyen szinten bizalmatlanság és rosszindulat lengi át ezt a témát. Nálam biztosan nem szaporodik, mert nálunk egy ivartalanított lány kutya van nem amstaff, fv egyveleg, és ezzel a kutyával is az ivartalanítás a terv. Szóval nem feltétlenül lelketlen szaporító és hülye, aki nem tenyêsztőtől vesz, kap kutyát.
2017. okt. 20. 17:37
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még valami. Az ismerősöd hozzá nem értése még abban is megmutatkozik, hogy válogatás nélkül mindenkire rásózná most a kölyköket.

Nem törődik azzal, hogy talán hozzá nem értő emberekhez fog kerülni. Persze, már megvannak a kutyák, azokkal valamit így is-úgy is csinálni kell valamit. (amit nem visznek el a haverok, azt majd 5000-ért hirdeti jófogáson). Akkor még mindig az a legjobb megoldás, ha megkeresi valamelyik fajtamentést. Ők mindig ivartalanítási kötelezettséggel, és csak hozzá értő gazdijelölteknek adnak ilyen kutyát.

2017. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Értem, és meg is értem. Már csak azt szeretném kérdezni hogy mitől lesz valaki hozzáértő, és ő hogy kezdte az első staffal? Hiszen akkor még ő is csak kezdő volt. De komolyan, mitől lesz valaki "alkalmas" egy ilyen kutyához?
2017. okt. 20. 17:58
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Halàlom mikor valaki a 0-ròl kèr itt segìtsèget nevelèshez. Nem lehet egy pàr szòban leìrni. Menj el könyvesboltba vegyèl kutyàs könyveket( kb mindegy melyiket az alapelvek mindben ugyanazok) vagy youtubon keress rà viktoria stilwell a pòràz kèt vègèn cìmű sorozatàra. Sok rèsz fent van ès nagyon jòl lehet tanulni belőle.

Azèrt tolja mindenki a tenyèsztőket, mert jòerzèsű embernek a töke tele van cele, hogy genetikailag beteges, gyenge idegrendszerű kutyàkkal van tele minden, az uvartalanìtàs hiànya miatt meg a tele az összes menhely.

Az amstaff egy remek, de nagyon nehèz fajta. Rendkìvül következetes nevelèst ès sok mozgàst igènyel. Tele vannak velük a menhelyek. Fajta jellegzetessèg, hogy 2-3 èves koruk körül elkezdenek kifejezetten temperamentumosan viselkedni. Ha addig nem lettek megnevelve, akkor elszabadul a pokol. Mi sem mutatja ezt jobban, minthogy tömve vannak velük a menhelyek. Merthogy ugye valakinèl vèletlen születik, aztàn hozzà nem èrtő ember kezèbe kerül.

[link]

2017. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"mitől lesz valaki "alkalmas" egy ilyen kutyához" - egyrészt habitus kérdése. Vannak emberek, akik ösztönösen tudnak bánni a kutyákkal, ráéreznek, mi az a határozottság, ami egy-egy kutyánál szükséges.

Másrészt, tanulnak. Ha egy bizonyos fajtát vesznek, akkor a tenyésztőtől, aki már régóta ismeri és neveli az adott fajtát. A többi gazdától, akinek jól működő, jól nevelt kutyája van. És nem utolsósorban, a kutyakiképzőtől, kutyaiskolától, ahova érdemes járni minden kutyásnak, de bizonyos típusú kutyákkal szinte kötelező.

A többiek már leírták, mi a probléma a fajtajellegű keverékekkel, nem ismétlem. Ismerősödnek a "besikerült" alom után mindenképpen javasold kérlek az ivartalanítást, ha már eddig nem tette! Nem csak a további almok elkerülése miatt, hanem a szukája egészsége miatt is.


A leendő kiskutyádat 8 hetes kora után, a 2. oltással együtt hozd el - ezt még az előző gazdinak kell beadatnia. Természetesen többszöri féreghajtást is kell kapnia addigra. Utána kapja majd 10 és 12 hetesen a következő oltásokat. A 12 hetes kori után lehet menni vele kutyaoviba, vagy más jól nevelt kutyák közé rendszeresen, ennél a fajtánál ugyanis nagyon fontos a korai szocializáció mind a fajtársakkal, mind más állatokkal, gyerekekkel, különféle zajokkal, helyzetekkel stb. Ha kicsi korától hozzá van szoktatva mindehhez, plusz megfelelően van nevelve, akkor később nem lesz agresszív a többi kutyával - ennél a fajtánál ez lehet ugyanis az egyik fő probléma.

Kutyaovit, majd sulit tehát mindenképpen javaslok vele.

2017. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. okt. 20. 18:40
 19/24 anonim ***** válasza:

Attól is lehet hozzá értő, hogy volt már tapasztalata több hasonló kaliberű, vérmérsékletű kutyával. Például nekem volt már bordeaux-i dogom, amerikai bulldogom is, és azt kell mondjam, utánuk is nagy falat egy ilyen kutya, de azért megbirkózom vele.

Mikor még csak 10 voltam, az első kutyám egy tacsi és spániel mix volt. Egy nagyon kedves kisöreg kutya (kb. 10 éves volt), akit a gazdája el akart altatni, mondván mindig szökik. Én kikönyörögtem a szüleimtől, hogy elhozhassam. Mindig játszottam, és foglalkoztam vele, amikor csak szabadidőm engedte. Tőlünk sosem szökött, és tényleg egy nagyon kedves, jó természetű kutya volt. Na most ha ennyi kutyás tapasztalatom lett volna csak, sosem mertem volna a mostani "őrült" bull típusúmat magamhoz venni. Egyébként ő mentett kutya, besikerült, vagy szándékos szaporítás eredménye, azt nem tudni. De az ő idegrendszere elég gázos.

2017. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítótól hozol el kutyát = támogatod a munkáját, megerősíted, hogy szaporíthat tovább. Vagyis legközelebb megint megteszi, mert mindig van, akinek elpasszolhatja a kölyköket.


Menhelyről hozol ki kutyát = megmentesz egy olyan ebet, amelyik ugyan ilyen szaporítónál született, amelyiket kidobták ilyen-olyan okból.

A menhelyre mindig, értsd szó szerint, mindig szaporítós kutyák kerülnek be. Mivel.a szaporítók nem szűretnek örökletes betegségre, nem nézik a kutyák idegrendszerét, így hatalmas károkat okoznak a fajtának. A veszélyessé nyilvánított bulltípusúak 98%-a szaporítós kutya. Csak akkor lesz vége ennek, ha senki nem támogatja a munkájukat.

Tanár létedre igencsak nehezen érted meg...

2017. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!