Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyához kell engedély?

Miredo kérdése:

Amstaff kutyához kell engedély?

Figyelt kérdés
Ismerősöktől kaphatnánk egy amstaff kiskutyát, nagyon édes a felnőtt kutya is tetszik, de nem tudom kell e neki jegyzői engedély. Köszönöm a válaszokat

#amstaff #veszélyes ebek #jegyzői engedély
2017. okt. 20. 15:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is az nagyon fontos a kutya szocializációja szempontjából, hogy 8 hetes koráig az alommal és az anyakutyával legyen. Ebből tényleg ne engedj. Féreghajtót adjanak neki, az első oltást is ott kell megkapnia, ha ezt nem akarják kifizetni akkor te fizetsd ki mert tényleg fontos. 12 hetes korában kapja meg a második kombinált oltást, ez után 1 héttel alakul ki teljesen a védettség, ekkor mehet csak utcára és eddig figyelni kell, hogy ti se vigyetek be neki semmit.

Utána van kutyaovi, kutyasuli, szerintem ha kezdő vagy mindenképp vidd el meg amúgy is nagyon jó szintén a szocializáció szempontjából.

Addig amíg nincs nálad, olvass utána, hogy mivel jár a kutyatartás valamint mik a fajta jellemzői, így már képben leszel egy kicsit.

Az biztos, hogy rengeteg figyelmet igényel, nem egy udvarra kirakós fajta, igényli a foglalkozást. Amikor hozzádkerül vidd el állatorvoshoz,hogy átvizsgálja, kérdezz utána bárminek amivel kapcsolatban bizonytalan vagy,pl etetéssel, parazita elleni védekezéssel, ivartalanítással, stb.

2017. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Tegnapi 21.03. nak üzenem, én csak azt nem értem, hogy mi a nem érthető abban, hogy nem szaporítótól hozom a kutyát, nem fizetek érte.

Egy családi ismerősnek van egy kan és egy szuka staffordshire-e ,hogy miért nem ivartalanították őket nem tisztem firtatni. 5 éve így vannak, eddig nem történt "baj"...de ezt már leírtam. Tetszenek a kutyái és megkérdezte hogy szeretnék e egy kutyust..ennyi a story. De ugye jó magyar szokás szerint volt aki egyből kiakadt mert miattam pusztul le a fajta..Mea culpa..A kutyás múltam..mióta kibújtam mindig voltak kutyák körülöttem, nagyszülőknél puli és kuvasz, nálunk otthon volt keverék farkaskutya, és tacskó. Amikor 29 éve férjhez mentem a férjem hozta a rotweilerét, amikor elment közülünk vizslánk volt. Sajnos 13 évesen ő is elpusztult és akkor lett 2 menhelyi törpe pincserünk, akiket 6 hónapja elloptak tőlünk. Azóta a lányom csivaváját dajkálom ha meglátogatnak. Ez a kutyás múltam. Soha kutyát nem bántották minden egyes kedvencünk öregségben ment el, kivéve a pincsereink.nyugi nem kampósbottal járok tudok és szeretek biciklizni, a Balaton elérhető közelségben közelségben közelségben 3 km ott úszni is tud..szóval azt gondolom nem veszett fejsze nyele lenne a barátságom egy staffal.

2017. okt. 21. 22:11
 23/24 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a nagykönyvben leírt szaporítók. Miért olyan nehéz felfognod, hogy szaporítókat támogatsz?
2017. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
De pont, hogy nem támogatja. Nem fizet egy forintot sem a kutyáért, tisztában van vele, hogy ennek nem lett volna szabad megtörténnie. De most az jobb, ha a kutya menhelyen köt ki? Akkor támogatná, ha fizetne is. Így a nagyon okos gazda a gatyáját ráfizeti az alomra, ha szerencséje van talál gazdád mindegyik kölyöknek és utána elviszi ivartalaníttatni a kutyáját. Igen felelőtlen volt, igen ezt hívják szaporításnak, de ezt a kérdező egy forinttal sem támogatja!
2017. okt. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!