Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tettél volna hasonló...

Mit tettél volna hasonló helyzetben? Így döntöttél volna?

Figyelt kérdés

Lenne egy 5 éves 2 éve befogadott kutyád akinek mindene megvan szeretet, foglalkozás, kaja, nasi, játék stb.

De a drága kutya gondolna egyet egyik este és átmenne a szomszédhoz csemegézni, nem ám háityúkot hanem valami gogadrága dísztyúkot.

A szomszéd persze követeli rajtad a 170!!! Ezer forintot vagy azt, hogy tüntesd el a kutyát.

A kutya a sintértelepre kerül hétfőn. Hogy döntöttél volna. Mit tettél volna. Persze nincs 170 ezer forintod. Csak 3 gyereked és hiteled...



2017. okt. 21. 09:06
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

3 gyerek, 3 kutya azzal együtt ami most a telepre kerül. Nem élnek rosszul de 170 ezer az szerintem a magyar lakosság 90%-ának a pénztárcáját megterhelné ha egyik napról a másikra kéne kipengetni ráadásul a semmire.

A kutyát nem menhelyről fogadták be, tehát oda nem kell jelenteni.

Kb 10-15 tyúkot és egy valami különleges libát ölt meg...

A tyúkok változó áruak és fajtájúak voltak.

Amúgy ne személyeskedjünk... mind a 2 szülő dolgozik. A másik 2 kityájuk törzskönyves kutyák. Kiállításon is voltak.

Azokkal soha semmi gond nincs. Ezzel hiába jártak iskolába, hiába járt hozzájuk kutyakiképző mégis ilyen. Pedig jobb sorsuk van mint a legtöbb embernek.

2017. okt. 21. 19:43
 22/27 anonim ***** válasza:
50%

De kérdező, ha a szomszéd 170 ezer forintot mond, ha 500 ezret mond, az is kifizetitek mert azt mondta??


A magyar lakosság 90% maximum "sajnálom pénzt" fizetne a történtekért, de ha nincs a szomszédnak bizonyítéka rá, hogy tényleg ennyibe került a dísztyúk, nem ad oda százezreket, mert valaki ennyit mondott (és ha 500 ezret mond, azt is kifizetnétek??). A 10% meg hiszékeny idióta, aki meg is érdemli, hogy lehúzzák...


De persze most jön a tagadás, már nem is 1 dísztyúk, hanem 10-15-t ölt meg a kutya... ami szintén elég nonszensz...


Csak tudod a sztori ott bukik el, hogy akinek van két törzskönyves kutyája és kiállításokra jár, az már csak elvből se küld ilyen piszlicsáré dolog miatt kutyát a halálba... (megsúgom, 2 tk-s kutya és a kiállításosdi bőven többe kerül, mint 170 ezer forint...).


Nem mellesleg, ha tudták, hogy "ilyen", akkor miért nem csinálták meg a kerítést?

2017. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
54%
Arról meg inkább szó se essen, hogy ha 3 gyerek meg 3 kutya mellett két dolgozó felnőttnek nincsen tartalék pénze, az milyen dolog már... (értem ezt arra, hogy inkább elküldik a halálba a kutyát, mintsem kifizessék a kárt). Nem akarok senki pénztárcájában matatni, de azért ez nonszensz...
2017. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
54%

Az eredeti kérdésedben szó sem volt arról, hogy több tyúkot is elpusztított a kutya. Direkt megnéztem, hogy egyesszámban írtad.

Viszont ha tényleg így van, akkor már jóval reálisabb a kártérítésként követelt 170ezres összeg.

Én viszont még mindig azt gondolom, hogy ez nem ok arra, hogy megszabaduljanak a kutyájuktól. Mi a garancia arra, hogy ha elviszik, akkor utána nem fogja a szomszéd követelni rajtuk a pénzt ugyanúgy? Elég nagy hülyeség és felelőtlenség, illetve kegyetlenség ezért halálsorra küldeni a kutyát.


Én arra tippelek, hogy valami más gond is van avval a kutyával, hogy a "szerető gazdik" ilyen könnyen lemondanak róla. Nem hiszem, hogy csak a szomszéd zsarolása miatt döntöttek így. Viszont az több mint különös, hogy elvileg kiállításra járnak a másik két kutyával, meg ezt is suliba viszik meg kiképzőhöz, és olyan fene jó sora van, de mégis ilyeneket csinál. Szerintem egyszerűen csak kifogtak egy nagy mozgásigényű kutyát, és nem foglalkoznak vele eleget- és itt most nem az számít, hogy mennyi pénzt költenek rá, meg a kutyasuli. Ha nincs lemozgatva rendesen a kutya, akkor a kiképző is annyit ér neki mint halottnak a csók. Lehet hogy a másik 2 kutya nyugodtabb természetű, és ők "beérik" avval, hogy kerti dísznek tartják őket. Evvel pedig tényleg intenzívebben foglalkozni kéne, és erre gondolom már lusták, de nem akarok ítélkezni, talán csak nincs rá idejük, energiájuk. De akkor meg felmerül a kérdést, hogy 3 gyerek mellé minek vállaltak 3 kutyát?

2017. okt. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Igazad van ne vegyük egy kalap alá. Akutya SOKKAL jobb mint egy évekig nyvalygo, önzö gyerek :)
2017. okt. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha én lennék a szomszédod, köteleznélek rá, hog megtérítsd a díszállatomat, pont leszarnám, hogy nincs rá pénzed.

A kutyáddal azt csinálsz, amit akarsz, de a nekem okozott kárt kifizettetném veled.

2017. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Mellesleg nem kell 3 gyereket szülni meg 3 kutyát tartani, ha nincs pénz.


Mi lesz, ha történik valami, egyik szülő lesérül, kirúgják, akkor az összes kutya megy a telepre, mert nem tudják ellátni őket?

Szánalmas és hányinger az ilyen hozzáállás.

2017. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!