Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hasonlítják a törzskönyv...

Miért hasonlítják a törzskönyves kutya árát a telefonokhoz?

Figyelt kérdés

Ezt már nagyon sok kérdésben megfigyeltem, hogy amikor megy az oltogatás hogy akinek nincs 150 forintra fajtatiszta kutyára az ne vegyen, akkor szóba jön az hogy "bezzeg telefonra költesz ugyanennyit".

És kicsit itt meg szoktam állni hogy tényleg? Miért kel mindenkiből kinézni azt hogy 150-200 eFt-ért vesz telefont? Nem mindenki nagyvárosi pénzes hogy pár havonta vagy évente vált ilyen árú telefonokat. Kis városban élek és a legtöbb amit telefonra költöttem az 40.000 Ft volt. Ennek fejében meg kifejezetten bunkó és anyagias hozzáállásnak nézem ezt hogy itt mindenki olyan pénzes hogy ilyenekkel megy a vádaskodás hogy "biztos a kutyán spórol azért vesz olcsón nem tenyésztőtől de a 150.000-es telefont azért megveszi ne a kutya árán spóroljon". Nem gondoljátok hogy van aki alacsonyabb árfekvésen él és keres havi 120 nettót nem pedig 220-at? Nyilván nem vesz 150 eFt-ért se telefont, se kutyát. És egy megfelelő helyről kiválasztott kutya pedig ha hivatalosan nem is fajtatiszta attól még lehet ugyanolyan jó (ha nem jobb) és ugyanúgy lehet szeretni, ugyanúgy költenek rá ha beteg és jól etetik, de ebben az anyagias világban néha úgy érzem nagyon elszaladt a ló az emberekkel és az anyagias vádaskodásokkal. És a "akinek nincs több százezre fogadjon örökbe" hozzáállás pedig eléggé álszent, mert a menhelyes kutyáknak ugyanolyan vagy még több drágán kezelendő betegsége lehet mintha egy olcsóbban vett de normális helyről származó kutyát néznénk, és még nagyobb zsákbamacska.


Tudom hogy mindenkinek van egy mentalitása és állást foglal ebben a témában, de nem hiszem el hogy az úgy működik hogy csak jó és rossz van, nincs arany középút.


2017. okt. 22. 15:17
1 2
 1/16 anonim válasza:
20%

A telefont lehet részletre venni!

Kutyát általában nem!De ismerős vagy barát általában megengedi hogy részletbe fizess!

2017. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

És azt honnan tudod, hogy a "gondosan kiválasztott" 2 hónapos kölyök milyen genetikai betegséget hordoz? Mert én sehonnan, de ha te ezt meg tudod állapítani, oszd meg velem is a tudományodat.

Igen, egy menhelyi kutyának is lehetnek betegségei, de egy felnőtt kutyán a legdurvább betegségek már kijöttek volna, ezért sokkal biztonságosabb választás, mint egy ismeretlen eredetű kölyök.

2017. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudod hogy egy menhelyi kutyának nincsenek? Mert nincs ilyen szabály hogy a genetikai betegség 1-2 éves korban kijön és és utána már nem lesz semmi. Véleményem szerint egy menhelyi kutya (nem az örökbefogadás ellen vagyok egyébként nekem is van) sokkal nagyobb zsákbamacska mint betegség mint viselkedés terén mint egy választott kölyök. Igen, lehet mindkettőnek minden baja, de volt a rokonságban szívás menhelyi kutyával (hazaadták barátságos, nyugis, kevésbé mozgásigényes békés kutyaként és rendszeres foglalkozás és kutyasuli mellett is agressziót mutatott, később genetikailag örökölhető betegsége jött ki 6 évesen). És volt olyan "szaporítós" kutya is aki élete végéig egészséges volt, megérte a 14 évet nagytestűként és sose volt viselkedési baja. Persze nem egy szaporítótelepről került oda hanem családi környezetből, oltva, féregtelenítve, de nem egy Apple telefon árán.
2017. okt. 22. 16:07
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Pedig ez így van. Igen, lehet, hogy később jön ki betegség, de a legdurvább dolgok max 2 éves korig előjönnek ÁLTALÁBAN. Mellesleg ha valaki nagyon elhivatott, le is szűretheti az elhozni kívánt kutyát, még mindig olcsóbb, mint egy fajtatiszta kutya ára.

Igen, vannak tisztességtelen menhelyek is, akik inkább kiadják a kutyát akkor is, ha nyilvánvalóan nem az adott családba való, de a legtöbb menhely nem ilyen. Nekik is fontos, hogy a kutya ne kerüljön vissza a menhelyre.

2017. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos több tisztességtelen menhellyel találkoztam mint tisztességessel. A barátnőmnek kiadtak egy "egészséges" kutyát, és amint ő elvitte az állatorvoshoz (amiről nem tudta hogy ez az orvos volt a menhely orvosa is) az orvos egyből kezdte mondani hogy igen az epilepszia gyógyszerét megbeszélték a menhellyel? A diszpláziájára ez és ez lesz majd az enyhítés. A barátnőm meg csak pislogott nagy szemekkel, mert egyikről se mondtak semmit, kiadták a kutyát így és annyi tisztesség nem volt hogy megemlítsék. Persze nem vitte vissza, vállalta így is, de ez gusztustalan. Ennyi erővel már választhat maga egy ellenőrzött családi környezetből egy fajtatiszta nem törzskönyves (igen lehet belekötni, tudom mit jelent, csak törzskönyves kutya lehet fajtatiszta) kölyköt, akit ő nevel, nem rontja el a nevelését, nem idegroncsként kapja és nem betegen sózzák rá.
2017. okt. 22. 16:30
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

"És kicsit itt meg szoktam állni hogy tényleg? Miért kel mindenkiből kinézni azt hogy 150-200 eFt-ért vesz telefont?"


Azért mert általában pont azok az emberek szoktak a kutyán "spórolni", akik almás telefonnal villognak, BMW-vel járnak még a wc-re is, kamu "világmárkás" táskákkal meg cipőkkel menőznek.


"Nem gondoljátok hogy van aki alacsonyabb árfekvésen él és keres havi 120 nettót nem pedig 220-at?"


És te nem gondolod, hogy felnőtt, értelmes ember nem "moströgtönazonnal" vesz kutyát, hanem mondjuk spórol?? Ha nem tudja megvenni az álomkutyát, könyörgöm, tegyen félre és vásároljon igényes helyről, ne az első szaporítótól...


Egyébként nem megvenni drága a kutyát (fajtától függően már 80-90 ezerért is lehet venni kiskutyákat hivatalos kennelből), hanem eltartani... Kb 100 ezres összeget el is költ a kiskutyára az ember az első 3 hónapban... És akkor ne is beszéljünk arról, ha valami váratlan baleset éri (ismerősöm kutyáját összemarta két kóbor kutya, 120 ezer forint volt az orvos, a műtétek, az infúzió, meg minden és csoda, hogy él a kutya), azt hogy fogod kifizetni?


"És egy megfelelő helyről kiválasztott kutya pedig ha hivatalosan nem is fajtatiszta attól még lehet ugyanolyan jó"


Nem, mivel az nem fajtatiszta. Ergó nem azt veszed, amiért kiadod a pénzt. Keveréket veszel. Amivel nem is lenne baj, ha a menhely nem lenne tele velük és nem az ilyen jellegű patkányok csinálnának ebből üzletet:

[link]


És tudod, amíg csak 1 szaporított kiskutyából (legyen bármilyen mézesmázos az eladó) is üzlet köttetik, addig nem fog ez a borzalom megszűnni.


Ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor vegyél kennelből, szerződéssel, törzskönyvvel, tenyésztőtől. Ha nem fontos a fajtatisztaság, akkor meg menhely vagy fajtamentők. Vannak kölykök is.


Tudod, itt az az elv, hogy nem pénzeljük a "hamisítást" és az állatok kizsákmányolását, kínzását.


"Ennyi erővel már választhat maga egy ellenőrzött családi környezetből egy fajtatiszta nem törzskönyves [...] kölyköt, akit ő nevel, nem rontja el a nevelését, nem idegroncsként kapja és nem betegen sózzák rá."


Mi az hogy "ellenőrzött családi környezet"? Hogy amikor elmennek a kölyökért, akkor épp tiszta helyen vannak és látszólag minden szép és jó? És de, ó, nagyon is rásózzák betegen, csak ez még akkor nem látszik, hanem majd otthon:

[link]

2017. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező: ha ez neked nem elég magyarázat akkor ott abban a fejecskében komoly gond van:


Kb. egy hetes történet.


[link]


A kérdésedet lerövidítve és magyarra lefordítva a következők szerint alakul:


"Miért baj, hogyha nincs elég pénzem, hogy támogatom a söjtöri és a többi szaporítót?"


Innen már csak "hitvilág kérdése", hogy a mennyországban/pokolban hiszel, vagy a karmában.

2017. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6: megelőztél :) Minden szavaddal egyetértek!
2017. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon találó a telefonos példa, mert az emberek, és minden ember ha kiad pénzt valami használati tárgyért, akkor inkább többet fizet azért, hogy az garanciás legyen. Még az is szerződéssel, garanciával vesz telefont, aki csak telefonálni akar és szó szerint bármilyen régi készülék jó neki. De nem a vasárnapi piacon veszi meg papírok nélkül, hogyha másnap tönkremegy, dobhassa is ki. Kutyát mégsem így vesznek az emberek. A szerződés, az egészségügyi garancia nem fontos, hogy az etikai háttérről már nem s beszéljünk. Vagyis a kutya még annyit sem ér, mint egy 1-2 évre használható mobil.
2017. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ez a probléma hogy azt hiszitek hogy csak ilyen szaporítótelepek léteznek. Bizonyos fajtákat tönkre vágtak a törzskönyves "kutyákat" produkáló tenyésztők (mopsz, francia és angol bulldog stb) és ezt még jobban a béka segge alá rontották a szaporítók, de a tenyésztők kutyái ugyanolyan betegesek sajnos. Hiába szűretik őket, egy csomó bajuk van. Nem minden nem törzskönyves -hogy boldogok legyetek a kifejezésért- fajta jellegű keverék kutya származik lelketlen szaporítótól, az idős kutyám akit anno egy "szaporítótól" vettem mindenre oltva volt, féregtelenítve és élősködőktől mentesen, normális helyről lett elhozva, többször elmentem megnézni mielőtt elhoztam, nem csak akkor volt csillivilli helyre rakva, de nektek erről úgy is lehet beszélni, nektek csak a szaporítótelepek vannak a lelki szemeitek előtt, amiket egyébként én is elítélek. De például könyörgök, hogy néznek ki a törzskönyves nem munka vonalú németjuhászok? Csípő selejt az összes, lent húzzák a farukat, ahhoz képest ismerek olyan nem törzskönyves németjuhászt akinek egyenes a háta és vígan éli a 11. életévét, szintén oltva féregtelenítve hozták el.


Nálatok minden fekete és fehér, jó és rossz, de arról senki nem beszél amikor a tenyésztők kutyái egész életükben kennelben vannak csak úgy, meg kényük kedvük szerint tenyésztik őket ronccsá csak mert az a divat hogy olyan nyomott orra legyen hogy ne kapjon levegőt vagy hogy a segge a földet súrolja a kutyának...


Egyébként ha már telefon az Apple-nél sem a telefon hű de jó minőségét veszed meg hanem a márkát ha már itt tartunk.

2017. okt. 22. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!