Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ezen az oldalon,...

Miért van az ezen az oldalon, hogy ami nem törzskönyves kutya azt fajta jellegű keveréknek hívják, de amikor fajtamentőket ajánlgatnak, ott úgy ajánlják már mint fajtatisztát?

Figyelt kérdés
Előre le akarom szögezni hogy nem pártolom se a szaporítást, és nem vagyok a menhelyek és fajtamentők ellen. Szimplán csak feltűnt az utóbbi időben, hogy valaki ha érdeklődik egy fajta iránt vagy szóba jön a törzskönyvesség és keverékség témája, akkor tolják ezerrel a szöveget hogy például "ha nincs a német juhászodnak törzskönyve akkor az fajta jellegű keverék, ne vegyél szaporítótól ilyen kutyát de ha nem akarsz tenyésztőtől százezrekért fajtatisztát venni akkor fogadj örökbe egy német juhászt a fajtamentőktől". És Ez nekem ilyen ámításnak tűnik, hogy itt a fajtamentők német juhászánál már nem hangoztatják hogy az se német juhász hanem fajta jellegű keverék. Kicsit hamis kampány. Ennek ellenére tudom hogy azok a kutyák ugyanúgy megmentésre és jó gazdira vágynak és inkább fogadja őket örökbe valaki mint vegyen egy szapisat, de ők akkor is fajta jellegű keverékek, főleg mert zömmel a szapis kutyák kerülnek oda, szóval semmivel se másabbak egy olyan kutyusnál.
2017. szept. 9. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval sincs említve, hogy a fajtamentésnél, menhelyen lévő kutya fajtatiszta.

De ha nem akar/nem tud annyit költeni rá, mint amennyibe kerül egy kutya tenyésztőtől, akkor már inkább vigyen haza egy gazdira, családra, otthonra vágyó mentett kutyát. De szaporítót ne támogasson.

2017. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én azt értem, de nem erre gondoltam. Persze, konkrétan nem mondják ki hogy nem fajtatiszták, nyilván úgy értik hogy nem azok.


A gondom az, hogy ezen az oldalon brutálisan nekiesnek azoknak, akik a törzskönyv nélküli kutyájukat német juhásznak nevezik. A torkának ugranak, hogy az nem német juhász, az német juhász jellegű keverék. De két mondattal később már mondják a fajtamentés szöveget, hogy fajtamentőtől fogadjanak örökbe német juhászokat. Holott azok is német juhász jellegű keverékek, de itt már nem hangoztatják ezt annyira. Akkor miért csak akkor kell ezt hangoztatni amikor valakit szapulnak hogy nem tenyésztőtől vette a kutyáját?

Ne értsetek félre, én nem a szaporítók mellett állok, csak ez ilyen kétarcú hozzáállás nekem nagyon nem szimpatikus.

2017. szept. 9. 20:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Értem mire gondolsz, de aki ilyet ír, az csak jobb színben szeretné feltüntetni a fajtamentéses kutyákat, hogy a leendő gazda jobban kedvet kapjon hozzá. Valójában a fajtamentéshez csak extrémritka esetekben kerülnek fajtatiszta kutyák, hiszen ki az, aki több mint 100 ezret költ a tenyésztőnél, majd kirakjta a kutyát az utcára? Nyilván senki. Itt az egész arra megy ki, hogy lebeszéljék az embereket a szaporítókról.
2017. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen csak sajnos ferdítésként jön le sokszor, mert ilyenkor a tapasztalatlanabbak azt hiszik hogy oké, szaporítóknál akkor csak fajta jellegű keverékek vannak, de fajtamentésnél fajtatiszták, és ezt teszik az agyukba az ilyen hozzászólásokkal is. Persze, népszerűsíteni kell, de azért a fajtamentőknél is ugyanúgy problémás és sokszor bántalmazott kutyusok vannak, itt meg elég ferdített igazságot tálalnak róluk.
2017. szept. 9. 21:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan nem értem, miért fáj az az embereknek, ha keverék a kutyája? Hisz csak az a kutya mondható fajtatisztának, amelyiknek van törzskönyve...


Amúgy meg ha már "fajtiszta" kutyát akar valaki, de ő nem akarja vagy nem tudja megfizetni egy törzskönyves kutya árát, akkor inkább keresse fel a fajtamentést.


Nem azért mert ott nem keverék kutyák vannak, hanem azért, hogy ne az eszetlen szaporítást pénzelje... magyarul ne fizessen már 20-50-80 ezer forintokat egy embernek azért, mert 0 szakértelemmel összerakott két látszatra hasonló kutyát... az nem tenyésztés, az csak egyedszám növelés, könnyű pénzhúzás állatok életéből! És ezeket az embereket (szaporítók) nem érdekli, ha 2 hét után elpusztul a kiskutya, vagy bármi genetikai baja van! Kifizetted a pénzt, utána addig gyártja a kiskutyákat, amíg pénz jön belőle!


Utána meg amikor az új gazdi 20 ezres "fajtiszta" kutyája elkezd rendetlenkedni, előjön valami betegsége, mégsem úgy néz ki ahogy kéne, vagy csak rájön a gazdi hogy a kutyával nyűg van, akkor fogja és kidobja... A fajtamentés pedig ezeket a kutyákat szedi össze és próbálja szerető családba helyezni.


De sajnos ezeknek a kidobott kutyáknak a száma folyamatosan nő, mert amíg lesz olcsón "fajtiszta" kiskutya, addig lesz ember, aki simán kidobja... Mert azért lássuk be, 150-200 ezer forintos kutyát nem hajít csak úgy ki az utcára az ember! Illetve egy ilyen kutyánál sokkal kisebb arányban van egészségügyi probléma. És nem mellesleg a tenyésztő sem adja oda akárkinek, csak aki komolyan is gondolja, nem fellángolás.


Én nem olyan rég olvastam, hogy valaki egy kiskutyától azért akart megszabadulni, mert a kutya súlya 0,5 kg-val több volt, mint amit a kedves gazdi akart (yorki volt a fajta azt hiszem), +0,5 kg az már nagy neki! Egy tenyésztő szó nélkül visszaveszi a kiskutyát, de egy szaporítótól azt csinál vele amit akar... Képzelheted mi várt volna arra a kiskutyára...


Remélem így már érted...

2017. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy értem utolsó, de köszi a részletes kifejtésedet. Én is így gondolom egyébként ahogy írod. De attól függetlenül néha zavaró tud lenni ez a két fajta hozzáállás, hogy mondjuk ilyen esetben a kérdező véletlenül se hívhatja a törzskönyv nélküli kutyáját fajtatisztának, de a fajtamentős kutyákat mindenki a fajta nevén hívja.


És hogy őszinte legyek, inkább az előbbi zavar, azaz az hogy ölre mennek ha valaki nem írja oda a törzskönyv nélküli kutyájához hogy fajta jellegű keverék. Borzasztó hogy sokszor ilyen hülyeségek miatt támadnak és agresszívak az emberek, pedig nem is tudják a hátteret. Láttam én is olyat ezen az oldalon hogy pont fajtamentéstől volt örökbefogadott kutyája, már nem emlékszek milyen fajta volt, de a fajta nevén hívta, és a kommentváltásokból kiderült hogy nincs törzskönyve, egyből nekiálltak pocskondiázni hogy az nem fajta tiszta kutya és nem hívhatja a fajta nevén, bármi baja van a kutyának azért van mert szaporítót támogatott a kérdező. Utána kiderül hogy fajtamentéstől volt, akkor meg már jött a jópofizás. Ez nekem annyira nem pálya.

2017. szept. 9. 21:30
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Sokan nincsenek tisztában a fogalmakkal. Van aki megveszi szaporítótól a 40 ezres "fajtiszta" kutyát, utána meg ő a Jani... Rosszabb esetben még neki is áll "tenyésztésbe vonni", mert olyan szép (mindenkinek gyönyörű a saját kutyája) és jól jön a pénz... Na ilyenkor nem árt a tájékoztatás, hogy a 40 ezres "szép" kutyát azért ne vegyük már egy lapon egy tk-s, kiállításos, tenyészszemlés, eü szűrt, bevizsgált kutyával...
2017. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az ilyen esetekre gondoltam amikor valaki idejön bunkón a "fajtiszta" kutyájával és fedeztetős meg elletős kérdésével. De a tök ártatlan kérdéseknél is ez van ahol alapból nem is számít a kutya fajtája vagy hogy fajtatiszta-e vagy sem, de mindenki csak ezzel van elfoglalva.
2017. szept. 9. 21:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7# szerintem meg mindkettő ugyanolyan kutya, egyik sem jobb a másiknál...


Kérdező, értem mire gondolsz, szerintem is elég szánalmas dolog a törzskönyves, vagy nem törzskönyves témáról vitázni. Úgyis németjuhásznak fogja mondani a gazdája. Volt már kérdés, ahol a szapis kutyákra nem is kutyaként tekintett néhány kommentelő, mert nincs tk-ja, szapis... Földig le tudják hordani ezeket a kutyákat, pedig ugyanolyan kutya mint a többi. Persze, a tk-s kutya egy lapon sem említhető a szapissal... Jó kis állatbarát hozzáállás.

2017. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik...értem én hogy nem szabad támogatni a szaporítókat, de sokan a nem törzskönyves kutyákat egyenesen betegesnek és selejtnek veszik, akármi van, akármi történik, és úgy csinálnak, mintha nem lenne betegség a törzskönyves és a menhelyes kutyák között is. Úgy gondolom, hogyha valakinek már megvan a kutyája, és jól bánik vele, mindent megad neki amire szüksége van, viszi orvoshoz és minőségi táppal eteti akkor senkinek nem kéne azon lovagolni honnan van és milyen körülményekkel került az adott gazdához, ugyanis belefutnak egy ilyen ciki helyzetbe mint amit említettem, hogy pocskondiáztak hogy szaporítót támogatott az említett kérdező, közben meg fajtamentőtől volt a nem törzskönyves kutya...hát szép hozzáállás.
2017. szept. 9. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!