Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Kutyám fenekén ott a...

SOS Kutyám fenekén ott a széklet, mitől lehet, nem tud kakilni sem, hogy oldhatnám meg? SOS

Figyelt kérdés

6 hónapos kölyök. Ma mikor hazaértem nagyon büdös volt a szobában, mert a rossz idő miatt nem raktuk ki őket az udvarra. Kaka sehol nem volt, ezért csak kiszellőztettem. Akkor még csak egy pici darab lógott ki, azt hittem, hogy csak ráragadt a reggeli kakiból egy kicsi. Elvittük aztán sétálni, ott elkezdte végezni a dolgát, de nem jött ki belőle semmi. Fogtam és egy zsepivel megpiszkáltam, de kihúzni nem tudtam. Majd megint próbálkozott, de megint semmi. Egy kicsit jobban kijött belőle. Aztán mennünk kellett el egy rövid időre, így kint hagytam az udvaron, hátha megoldja. Hazaértünk, megint semmi. Ugyan olyan maradt. Most megpróbáltam kitakarítani, de nem jött ki, nagyon büdös, és nyüszít mikor próbálom kihúzni, meg nem is jön ki. Most elbizonytalanodtam, hogy lehet nem is a fenekéből áll ki, hanem tényleg a szőrére van ráragadva, de nem tudom megállapítani. Kemény kaka darabka, de egy része meg normális nyálkás. Kedve jó, enni eszik, inni iszik. Amúgy száraztápot kap (Brit Care lazacos puppy) . Szüleim nem engedik meg, hogy így bent aludjon, a hátsó, zárt teraszra sikerült kikönyörögnöm, hogy aludhasson. Állatorvos biztos nem megoldható, családi gondok vannak, szüleim már menhelyre akarják adni, vagy nem jöhet majd egyik kutyám sem be (2 van) , soha . Na én itt kiakadtam és ellenkeztem, szóval engem is ki akartak zavarni, meg, hogy nehogy már megmondják nekik mit csináljanak a saját házukban. Igen, tudom, ennyi empátia nincs bennük, én már itt sírok. Nem sajnáltatásból írom, csak, hogy lássátok, hogy tehetetlen vagyok. Más rokonom nincs, mindenki utálja a kutyákat, senki nem engedi be a kocsijába, nem, hogy fizesse az állatorvosi számlát.

Mi lehet ez? Mit tegyek? Hajtsam meg a hasát valamivel, hátha kijön? Egyáltalán merjek neki most száraztápot adni?


2017. okt. 24. 20:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Itt firkálás helyett már rég megmoshattad volna a kutyád! De te csak irkálsz. Látszik, valóban fontosak számodra az ebeid!
2017. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj vele holnapig,mert ha rászárad nehezebb lemosni. Vigyél ki az udvarra langyos vizet egy lavorba, és mosd le. Ha a seggéből áll ki akkor doki. Az orvosnak mond meg,hogy sajnos a számlát részletbe tudod neki fizetni vagy ledolgozod nála. Autómosás, állatok takarítása a rendelőben vagy amit eltudsz végezni.
2017. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Rizst semmikèppen ne adj neki, mivel attòl összeàll a szèklet itt meg èppen a lazìtàsa lenne a lènyeg. Szokàsos ennivalò adagja felèt add csak oda ès àztasd be előtte vìzbe.
2017. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Lemostam, a fenekéből áll ki. Holnap délre itthon vagyok, beviszem az állatorvoshoz.
2017. okt. 24. 20:55
 15/24 A kérdező kommentje:
Most adtam oda az adagja felét, vízbe áztatva. Jó sok vizet raktam rá, amit nem szív fel a táp, azt megitta. Egy nagy tál langyos vizet is vittem neki ki. Emellett a hátsó teraszon nagy, puha párnák vannak, mert a macska ott alszik. Van bent egy nagy láda, ami tele van homokkal, mert amúgy betonozott a terasz. Egyébként a hőmérséklet nem vészes, pulóverben sem fázom ott. Vannak játékok, bújókák, dobozok és mellé zártam a macskát, akit nagyon szeret (nem bántja), együtt alszanak.
2017. okt. 24. 21:12
 16/24 anonim ***** válasza:
74%
Ha a kutyád az életed, akkor rég elvitted volna, de sebaj...
2017. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Na most már elég a sok okoskodásból. Egy órája jöttem rá, hogy valójában mi is van. Mikor vittem volna el, mikor az utolsó busz, ami haza tudott volna hozni 8-kor jött el, ráadásul az egyetlen ügyeletes állatorvos a megye másik végén van, kiskorú vagyok, a szüleim a kertből nem engednek ki sötétedés után. Pénzem sincs, ügyeletes orvosok szemetek a környékünkön (addig nem engednek be, amíg 15 000 ft-os ügyeleti díjat nem fizetem ki) . A kutya hány utazás közben (stressz) , a szüleim leszarnak jelen pillanatban, csak cseszekednek folyamatosan. Rokonaim mint írtam, mindenki utálja az állatokat, és este senki nem fog nekem ugrani, hogy még be is vigyen most.

Nem tudom, nektek milyen gyerekkorotok volt, de most már nem az van. Nem ilyen egyszerű egy 15 évesnek elvergődnie vidékről az ügyeletes állatorvoshoz, pénz nélkül, támogató szülők nélkül. Ráadásul iskolába is járok, nem tudom reggel elvinni.


NEM AZT ÍRTAM, HOGY EGYÁLTALÁN NEM VISZEM SEHOVÁ, MAJD ITTHON MEGPRÓBÁLOM KIKEZELNI, HANEM AZT, HOGY AMINT TUDOM ORVOSHOZ JUTTATOM. HIÁBA NINCS SE PÉNZEM, SE SEMMIM. VALÓSZÍNŰ EZÉRT IS AKKORA POFONOKAT FOGOK KAPNI ITTHON, DE MEGOLDOM, MERT SZERETEM A KUTYÁM. SEMMI JOGOTOK BELÉM KÖTNI ÉS MEGÍTÉLNI, ABSZOLÚT NEM TUDJÁTOK A CSALÁDI HELYZETEM!

2017. okt. 24. 21:24
 18/24 anonim ***** válasza:
63%

Ismerős szitu. Ezt is te írtad ki, mi?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8927249-s-o-..


Jól szórakozol????? És ne ordibálj, teeeeeeeeee....

2017. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem, nem én írtam ki ;) , szerinted ilyenekkel szórakozom?

És nem érdemeltem meg ezt az alpári stílust, nem egy utcaszéli cigány vagyok.

És szerintem jogosan "ordibálok", mivel azokat a dolgokat már leírtam, de még mindig nem fogtad fel "teeeee..." !

2017. okt. 24. 21:40
 20/24 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon sajnálom a kutyád. :(

Amint tudod, vidd orvoshoz!


A bántó kommentekkel ne foglalkozz, aki volt már ilyen helyzetben, az tudja, min mész/mentek most keresztül. Ítélkezni könnyű, és megmondani a tutit távolból, de amikor te vagy abban az adott szituban és minden döntésednek a következményét alaposan át kell gondolnod, és ennek megfelelően jól döntened- hát az minden, csak nem egyszerű...


Nekem a leírtak alapján az aranyér is eszembe jutott. Annak is ez a tünete, hogy kilóg a fenekéből, és nem tud üríteni emiatt. De persze lehet székrekedés is.

A jó hír, hogy egyik probléma sem életveszélyes, ha orvoshoz viszed.


Sokan írták a bélelzáródást, de szerintem nem az lesz. Annak a tünete az, hogy nagyon levert lenne a kutyád és étvágytalan. A leírtak alapján pedig csak akkor fáj neki amikor üríteni próbál, vagy amikor megpróbáltad kiszedni. Szerintem nem súlyos a probléma, de orvosi beavatkozást igényel, az tény.

Hashajtásra adhatsz neki amúgy gyümölcsöt is, ha szereti, lazítja a székletet (az én kutyámnál legalábbis) és a rostok is jót fognak az emésztésének.


A szüleiddel kapcsolatban pedig annyit mondanék jó tanácsként, hogy még ha nehéz is megállni, inkább maradj csöndben és ne beszélj vissza, mert egy már amúgy is feszült családi légkörben könnyen elszabadulnak az indulatok, és elhangozhatnak súlyos szavak. Aztán nehogy te és/vagy a kutyák igyák meg a levét. Csak próbálj meg nyugodt maradni és intézd a kutyát ahogy tudod, de ne vitatkozz velük, és ha leszidnak se háborogj meg kiabálj, jobb csöndben tűrni az ilyesmit, hidd el, tapasztalatból tudom.

2017. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!