Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák szeparációs stresszénél...

Kutyák szeparációs stresszénél kihez lehet fordulni segítségért?

Figyelt kérdés

Vonyít és sír órákon keresztül, ha magára van hagyva. Próbáltuk a fokozatos beszoktatást (2 perc, 5 perc, 10 perc stb.), vittem a megszokott tárgyait, elolvastam minden fellelhető internetes tanácsot és tartom magam hozzá, de nem működik. Teljesen pánikba esik és visít.

Eddig nagyszülőkkel éltünk, akik nyugdíjasként 0-24-ben otthon voltak, de ott nem maradhattam és a kutya sem. A szomszédok rendőrséggel fenyegetnek.

Kutyakiképző? Vagy van valami speci szakember rá?


2017. okt. 24. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Kityakikèpző biztosan tud segìteni. Böngèssz egy kicsit a neten, vannak sokan akik hàzhoz is mennek.
2017. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EvaSz86 ***** válasza:
Nem írtad, hogy mennyi ideje vagytok külön a nagyszülőktől. A szeparációs szorongás leküzdéséhez idő kell. Nekem is volt gondom az én kutyusaimmal. Nem kértem szakember segítségét, amit így visszagondolva már bánok, mert kb. 6 hónapba telt, míg végre úgy tudtam elindulni otthonról, hogy nem ugattak. Viszont, amit én tapasztaltam...volt 1 hét szabim, és hiába lehettem volna otthon, akkor is mindennap magukra hagytam őket, ha csak fél órára is...nagyon sokan azt tanácsolják, hogy ne köszönj el a kutyától, ha indulsz...én viszont, mikor indulok mindig nyugodt hangsúllyal azt mondom nekik, hogy "maradtok, visszajövök"...ez így elég banálisan hangzik, de minden egyes alkalommal mikor elmegyek otthonról ezt mondom nekik, és olyan mintha ezt már megszokták volna, és tudatosult bennük, hogy ez azt jelenti, hogy nemsokára biztos tényleg visszamegyek hozzájuk. Sok időbe telt, de megszokták. Nem írtad, hogy hol laksz, panel, vagy kertes ház. Bár, ha a szomszédok fenyegetőznek, akkor gondolom panel. Ismerős a helyzet, és ilyenkor a legrosszabb, ha vitába bonyolódsz velük...én akkor, amikor elkezdetek panaszkodni a szomszédok, megkértem őket, hogy legyenek egy kis türelemmel, mert próbálom megoldani a helyzetet. Viszont egy szakemberrel biztos, hogy hamarabb meg tudod oldani a dolgot, mint egyedül.
2017. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha hívsz szakembert, akkor kérd meg, hogy csengessen be a szonszédokhoz, és mondja el, hogy ő kicsoda (nem a nevét, hanem hogy kutyakiképző), és mit csinál. A szomszédokat ez kicsit meg fogja nyugtatni, mert érzik, hogy nem tojsz magasról az ő problémájukra. Mert valljuk be, a folyamatos, órákig tartó kutyaugatás, sírás örjítő.

Én is végigcsináltam ezt, kb 2 hónapig tartott mire teljesen elmaradt a sírás.

2017. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!