Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik kértek segítséget állatvédőktől/menhelytől és nem kaptak?

Figyelt kérdés

Teszem azt talált kiskutya/nagykutya ügyben, nem megfelelően tartott kutya ügyben stb.

Itt is és privátban is várom a sztorikat, ha lehet konkrét nevekkel, hogy milyen ügyben kiktől kértél segítséget és milyen indokkal nem kaptál.



2017. okt. 27. 13:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

Jellemzően ha egy gazdajelöltet elküldenek, annak súlyos oka van. Akkor az adott ember gondolkodásában, hozzáállásában van valami hiba. Persze az ember erre nem gondol ha rokonról, jó barátról, pláne magáról van szó, ilyenkor sokkalta egyszerűbb szidni a másik oldalt.

De a menhely felelős minden általa befogadott kutyáért, így alkalmatlan embernek nem adhatja ki őket. Nem teheti ki a kutyát kockázatnak. Persze, hogy nem jó szerencsétlen állatoknak a menhelyen, de az még mindig a kisebbik rossz. És még komoly szűrés mellett is olyan sokszor előfordul, hogy visszaviszik, rosszul tartják, stb a kutyát az új gazdák.

2017. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
22%

A szomszédunk macskája minden évben hozzánk fialt, eddig minden évben visszavette őket a szomszéd, sőt még az én kiscicámat is ellopta, erre abban az évben nem kellettek neki. Sajnos én nem tudom megtartani, nincs pénzem más állatára, diák voltam, se kocsim, se jogosítványom, se sok netes ismerősöm nem volt, nem kockáztattam, hogy a saját állataim elkapjanak valamit. Írtam nekik de rövid úton visszautasítottak, hogy nincs hely stb. Én meg, mivel nem volt más lehetőségem, kiraktam őket a szomszéd elé egy dobozban. Kocsiforgalom nincs az utcában, az hozzá kell tennem. Láss csodát pár nap múlva a menhely oldalán fent voltak a kiscicák, a szokásos 'valami r*hadék kirakta őket' szöveggel.


Amúgy meg tök vicces, hogy itt véditek a menhelyek szelektálási szokásait miközben a legnépszerűbb menhelyeken hetente vannak posztok, hogy ezt vagy azt a kutyát visszahozták (és persze a szoksásos rohadjonmegakivisszahozta nyilvános alázás elmaradhatatlan mellé). Ebből is látszik, hogy nem attól lesz valaki jó gazda, hogy ágyban altatja a kutyáját. Mert általáben azt szokott a gondjuk lenni: 'kintre nem adjuk!', 'dolgozni nem adjuk!'. Az összes dolog amit reklámoznak, melegágya az elkényeztetett, tiszteletlen kutyának aztán sírnak, hogy visszajön a kezelhetetlen eb. Arról sosincs egy szó sem, hogy kell ráncba szedni egy állatot, csak a tutujgatás megy. Vagy amikor tökéletes kisbáránynak festik le, aztán kiderül, hogy mégsem az... Lehet akkor mégsem olyan jó a szelekciós módszerük?

2017. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, te valóban nem érzed a különbséget aközött, hogy le akarsz passzolni egy doboznyi kölyök macskát a menhelynek, vagy hogy kirakod őket egy dobozban az utcára?


A menhelynek nem kötelessége befogadni gazdától állatot, de ha kirakják a kapujuk elé ugyan azt az állatot, nyilván nincs más lehetősége, mint bevenni. És mivel sokan élnek ezzel a módszerrel, mint te is, így persze, hogy mindig túltelítettség van.


Nem adják kintre: ez a rövidszőrűeknél teljesen jogos. De érdekes, még soha egy kuvasz vagy kau keveréknél sem láttam ezt a kiírást. Nem adják munkára: ez baromság, rengeteg kutyát pont, hogy sportra ajánlanak.

2017. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
46%

Légyszi tanulj már meg olvasni. A macskákhoz semmi közöm nem volt, nekem vannak saját állataim, akikért felelősséget vállaltam, és akik köszönik jól vannak. Nem passzoltam le senkit senkinek. A TULAJDONOSAINAK nyáron visszadtam a macskákat dobozban egy biztonságos környéken. Ugyanolyan vagy mint a menhelyesek. Engem bántasz MÁS felelőtlenségért. Nekem akkor sem lett volna semmi közöm hozzájuk ha lett volna bármilyen eszközöm arra, hogy segítsek rajtuk. De nem volt. Nem értem miért nem tudják felfogni a menhelyek, hogy sok embernek egyszerűen NINCS lehetősége segíteni az állatokon egyedül. Nincs és kész! Nincs pénz, nincs hely, nincs idő, kapcsolat, kocsi, stb. Talán szégyellnem magam kéne ezért? A tulaj bezzeg megússza felelősségrevonás nélkül. Ezek után hogy kérjen bárki segítséget a menhelyről? Az első dolguk az, hogy teljesen porig alázzák az illetőt, akkor is HA Ő NEM CSINÁLT SEMMIT CSAK TALÁLTA AZ ÁLLATOT. Lassan ha találok egy állatot, azt gondolom először végig, hogy miként bizonyítom, hogy nem ez enyém... Hát nem szomorú ez? Én megértem, hogy nekik is nehéz, de akkor hagyjam csak ott megdögleni őket? Akkor meg esz a bűntudat, de a bűnbtudattól még mindig nem lesz rájuk se pénzem, se időm, se helyem...

A másikat meg nem én találtam ki, szinte minden menhelyen ki van írva, hogy ide meg oda nem adják, szóval velük harcold ezt le, ne velem. Nem azért nem adják kintre mert fázik hanem mert családtag!! Mert ugye aki kint (is) tartja a kutyáját, az csak szr gazda lehet. Újabb ítélkezés. Sportra meg pl lehet, hogy adják a kutyát, de pl juhásznak nem. Miért olyan bűnös dolog, hogy valakinek a kutya segít a megélhetésben? Ha nem lettek volna terelő és egyéb kutyák, nem tartana itt a társadalom... Édesapámmal már meg sem próbáltam menhelyre menni. Mert egy 65 éves parasztember nem fogja ágyban altatni a kutyát meg eleve olyan kicsi a háza, hogy be sem férne rendesen. És igenis szüksége van arra, hogy valaki jelezzen ha jön egy róka a szárnyasokra lakatlan puszta közepén. Isten bocsássa már meg... Ez mióta jelenti azt, hogy szr élete lenne a kutyának? Beoltatja, húst ad neki, hatalmas kertje van, viszi magával mindenhova, nem szaporítja és mégsem érdemel meg egy kutyát a menhelyről. Közben meg az elkényezetetett ágyebecskéket tucatjával dobják vissza a menhelyre a csodálatos szelekciós eljárás mellett is.

2017. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Arra válaszolnék, hogy miért nem adnak juhásznak. A mudimentőkkel beszéltem erről és azt mondták, hogy rengeteg a rossz tapasztalat. A legtöbb juhásznak sajnos a kutya fogyóeszköz, nagyon sok esetben ha kutya nem válik be, a gémeskútra felakasztva végzi, vagy éppen nem figyelnek rá, elkóborol, kilövi a vadász, elüti az autó. Ha meg szerencséje van és megéri az öregkort, nagy eséllyel megszabadulnak tőle, ha már nem tud dolgozni. Sokszor eleve azért keresik a juhászok a fajtamentőket, mert ingyen kutyát keresnek, akit aztán le lehet strapálni, nem kár érte, hiszen ingyen volt. Még arra is sajnálják a pénzt, hogy a jófogásról vegyenek 10 ezerért. Sajnos ez a valóság a juhászok körében, nem csak a fajtamentők, hanem sok tenyésztő sem ad kutyát juhásznak ezek miatt. Nem az ágyban alvás hiányával van gond. Ettől függetlenül van olyan, hogy juhásznak adnak kutyát, de ez akkor van így, ha leinformálható, normális gazdi, akit általában már ismernek, vagy ismerős ajánlotta.
2017. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ja, és meg fogsz lepődni, de nagyon sokszor a beoltatja és a húst ad neki is kétséges.
2017. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%
A juhász csak egy példa volt, semmilyen munkára nem nagyon akaródzik nekik kutyát adni. Közben meg sok kutya a menhelyen döglik meg, mert nem kell senkinek, akiket meg olyan gondosan válogattak ki azok visszaviszik a neveletlen kutyát vagy rendszeresen elveszejtik őket. Érdekes az utóbbiak segélykérő posztjait zokszó és itélkezés nélkül kirakják. Sőt még magáról a menhelyről is gyakran vesznek el kutyák ami azért abszurd, ott azért talán tényleg érthetnének már a tartásukhoz. De ha egy a klikkjükhöz nem tartozó ember bármit is vét a kutyatartás ellen, akkor megindul a netes boszorkányvadászat. Arra érdekes módon senki nem szelektál, hogy ki mennyire ért a kutyaneveléshez, csak hogy mennyire fogja elkényeztetni... Értem én, hogy nehéz ez a munka de ezt nem a jóindulatú, semmit sem vétett embereken kéne leverni. Mentem én már osztállyal is menhelylátogatásra, segítettem is már családtagnak örökbe fogadni, minden alkalommal olyan bunkók és életuntak voltak, hogy csak néztem.
2017. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A beoltást és a húst a saját apámra értettem, aki nem juhász csak hobbi állattartó. Ilyen alapon minden kétséges amit ember mondhat. Miért van akkor az mégis, hogy apámnak tuti nem adnának, sok h*lyének meg simán? Mikor egész életében állatok között élt.
2017. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minden kétséges, senkit nem lehet 100%-ra leinformálni, de sajnos a juhászok gyakran kenyérhéjjal, szalonnabőrrel és hasonló maradékokkal akarják etetni a kutyát, ha beteg lesz tőle, akkor megy a levesbe. Hidd el, ez nem előítélet, hanem rengeteg rossz tapasztalat.

Honnan tudod, hogy nem adnának apukádnak kutyát? Próbáltad? Kérdezted? Vagy csak feltételezed? Úgy gondolom, ha próbálta és visszautasították, akkor annak oka lehetett. A többi szervezet nevében nem tudok nyilatkozni, a mudisokat ismerem. Ők nagyon normálisak, ezredszerre is türelmesen elmagyarázzák, hogy miért csak ivartalanul adnak ki kutyát, viszont megválogatják, kinek adnak örökbe. Nem az a céljuk, hogy minden mudit megmentsenek, akit nem megfelelően tart valaki, az eleve reménytelen lenne, hanem az, hogy ha megmentenek egyet, akkor az jó helyre kerüljön. És ez sikerül is, nagyon ritka, hogy visszakerül hozzájuk kutya. Emellett a sürgős eseteknek mindig sikerül valahogy helyet szorítani, hiába jóval több a menteni való mudi, mint az ideiglenes befogadó.

2017. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, és azt honnan gondolod hogy a menhelyelnek van pénze, ideje, lehetősége segíteni???? Ezek NEM állami intézmények sőt SEMMILYEN állami támogatást nem kapnak! Ők honnan teremtsék elő a pénzt? Mit gondolsz összeütik a sarkukat és hullik az égből? Állatszerető emberek alapítják a menhelyeket és állatszerető emberek adnak nekik adományokat, hogy műköshessenek. Ha Te nem adsz semmit, milyen alapon várod el, hogy segítsenek?
2017. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!