Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti hogyan reagálnáto...

Kutyások! Ti hogyan reagálnátok, ha a településeteken, ahol éltek, az önkormányzat ebadót vezetne be? F

Figyelt kérdés
Véleményem szerint az ebadó bevezetése teljesen ésszerű lépés lenne, csak sajnos - a hatalmas kutyalobbi miatt - nincs olyan önkormányzat, amely vállalná a bevezetését. A települési önkormányzatok költségvetéseiben jelentős összegeket emésztenek fel az ebrendészettel kapcsolatos kiadások, így különösen az ebrendészeti telepek működtetésével, a közterületi kutyaürülék eltakarításával és a kutyafuttatók üzemeltetésével kapcsolatos költségek. A kutyások semmiféle adóbefizetéssel nem járulnak hozzá az általuk generált ellátandó ebrendészeti feladatokhoz, ezért lenne szükséges minél több helyen ebadót bevezetni, amely talán még felelősebb állattartásra is ösztönözne.
2017. okt. 29. 21:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

50 ezres városban lakom, olyan helyen, aminek extrém jó a megítélése - kívülről.

- NINCS egyetlen kutyafutattó sem! (És nem is tervezik, hogy akár egyet is kiépítsenek).

- A városban valóban működik egy gyepi, de az összes környező települést is "kiszolgálja" (kb. másik 15 település, köztük több kisváros is) A gyepinek vannak magántámogatói, ahogy a helyi menhelynek is (amit gondolom, támogat valamivel az önkormányzat, de leginkább egyéb támogatásokból van fenn.)

- Még sosem láttam ürüléket takarítani senkit, max. a magánszemélyeket, akik szembesülnek a házuk előtt az eredménnyel. Ahol a turisták járnak, azt gondolom, takarítják, de épp elég pénzt le is gombolnak a turistákról.


Mivel sem mint kutyatartónak, sem mint állandó lakosnak, szinte semmiben nem segít az önkormányzat, nagyon fel lennék háborodva, ha még ezen a címen is lehúznának!

2017. okt. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%
11-es vagyok: ja, a helyi menhelyet én is szoktam támogatni. (Amúgy az én kutyám ivaros kan, de nem ivartalaníttatnám azért, hogy "megússzam" az ebadót. Az ivartalanítás előnyeit, kockázatait, a kutya eddigi viselkedését és az ivarosságával járó plusz felelősséget egyaránt számba véve döntöttem így, és amíg a kutya nem ad okot rá, nem fogom a döntésem megváltoztatni.)
2017. okt. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Boldogult ifjú koromban nekem is kellett fizetnem ebadót, mert nem kertes házban tartottam kutyát. Túléltem. Sőt, tudomásul vettem, hogy fizetni kell. Akkor sem volt eget verő összeg. A mostaninak is meg van szabva a határ, 6 ezer forint egy évre.

Nyugdíjas vagyok, alacsony nyugdíjjal. De, ha bevezetnék az adót, kifizetném. Ekkora összeg miatt nem vágnám ki az utcára. Ahol pedig emiatt kidobnák a kutyát, ott már gondok lehetnek eleve a kutya tartásával, életminőségével.

2017. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Maxitabi ***** válasza:

Egy-két településen amúgyis szedik, hiszen a törvény lehetőséget ad erre az önkormányzatoknak. Igaz, ha jól emlékszem, akkor a bevételt csakis ezzel kapcsolatos kiadásokra fordíthatják...

Személy szerint én is támogatnám: max 6000 Ft/év simán belefér,ha abból pl kakizacsit, kukát tesznek ki, rendben tartják a futtatókat, stb.

DE: ahogy más is írta 5 éve kötelező a chip, állítom, h a kutyák alig felében van...(sajnos)-és a kötelező ebösszeíráskor is minimum a fele nem jelenti be-meg nem is tud róla, h kellene...

Tehát: ellenőrízni kellene.. ki, hogyan, milyen jogosultsággal?? Elég sok emberre lenne szükség hozzá!

Én is remélném ettől a kidobott, felesleges kutyák számának csökkenését-de amint a chipnél látjuk-ez is csak amolyan magyarosan-felemásan van megoldva-vagyis nem éri el a célját, akkor meg ne fizessünk!!

2017. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

11-es vagyok: annyit még ehhez, hogy nagyon elegem van abból, hogy folyton a "kutyások fizessenek a kutyák által generált költségeket" érvet hallom.

Nagyon kevés olyan önkormányzati feladat van, ami minden lakosnak egyaránt "hasznára" van, és nem is lehetne megoldani, hogy a különböző költségeket csak azok között osszák meg, akik profitálnak belőle. Ahogy én sem akadok ki, sőt, örülök a mások számára hasznos beruházásoknak is, mint annak a jelének, hogy a város fejlődik, akkor is, ha a saját bőrömön nem érzékelem a hatását, úgy én is elvárnám, hogy ha egyszer véletlenül eljutna oda a városvezetés (nem fog), hogy kiépítsen pl. egy kutyafuttatót, akkor mások se "bezzegeljenek" és ne essenek nekem miatta!

2017. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%

Ahol én élek, itt kötekezöen van ebado - kutyátol függöen -, de nincs is kutyaszar és kutyust is csak az vállal, aki megteheti.

De még a fajta is meghatározott, pl. nálunk rotti és bull nem tarthato.


Otthon is jo lenne, de megelőzésképp, mert ha most bevezetnék, menne a kutyák zöme az utcára, sajna.

2017. okt. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%
Kemény ez a világ egyes fajokat megfosztanak a szaporodástól , más fajokat meg ráerőszakolnak...Szép emberiség. Aberráltak.
2017. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal jobb ha meghal prosztata rákban vagymméhgyulladásban a kutya!. Szemét emberek!!! (Irónia)
2017. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az embereket is ivartalanítani kellene , náluk is előfordul a prosztatarák , meg a méhnyakrák...Nem?Döntsünk minden és mindenki életéről egymagunk...
2017. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
És szerinted a kutya háziasította az embert, vagy fordítva...?
2017. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!