Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyökkutya olyan, mint...

Egy kölyökkutya olyan, mint egy kisbaba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van gyerekem, most lett egy 8 hetes kiskutyank es azt vettem eszre, hogy ugy “mukodik”, mint egy csecsemo. Eves, jatek, alvas, aztan jatek, alvas, eves, jatek, alvas. Szoval kb. 3 oras ciklusokbol all a napja, ami nem baj, csak az, amikor kora este kialussza magat es 10-11 korul felkel es mivel nagyon igenyli a tarsasagunkat, nyüszít, hogy menjunk hozza jatszani es elkezd 11-kor jatszani.

Nem akarom elkapatni, de sajnalom, ha sir.

Ti mit csinaltatok ilyenkor?

(Szobakutya, a haloba nem engedjuk be, csak az konyha, etkezo)


2017. okt. 30. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, olyan, mint egy kisgyerek.

Az enyém este 6 körül "kelt" az utolsó délutáni alvásból, 10-re pont lefáradt. Első 1-2 este nyüszögött, de gyorsan abbahagyta. (Első este egyszer ránéztünk. Éjjel szobakennelben aludt, amibe beraktuk az első játékait + egy olyan takarót, amit előző éjjel én használtam - alomszagú holmink sajnos nem volt, mentett kutyus) Első éjjel még kimentünk vele, második éjjeltől végigaludta az éjszakát és nem volt gond az éjszakai szobatisztasággal sem.

Próbáld meg korábban ébreszteni és 11-re lefárasztani, aztán már ne nézz rá reggelig. Reggel meg nagy dicséret. Ha nagyon sír, akkor tegyétek szobakennelbe olyan helyre, ahol lát titeket (lehet, hogy kinn még fél egyedül), de ne vegyetek tudomást a sírásról.

2017. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon tudatosan ignoráltam mindig ha sírt. Nem akartam, hogy az rögzüljön benne, hogy ha sír, akkor foglalkozunk vele, ergó mindent ellehet érni a rinyálással. Pár nap alatt rájött, hogy nem ér el vele semmit, csak magát fárasztja. :D Azóta se csinálja.
2017. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább szt mondanám, hogy sokban hasonlít egy kisgyerekre. Legnagyobb különbség, hogy a simogatást, dícséretet moindíg az adott magatartás jutalmazásának értékeli. tehát ha sír, és elkezdet simonatni, megnyugtatni, azzal erősíted benne, hogy sírjon.

Érdemes lenne egy darabig bevinni a hálótokba éjszakára, hogy érezze a közelségeteket. Én mindegyik kölyökkutyával így tettem, az ágyam mellé fektettem és lelógattam a kezemet, hogy ne érezze magát egyedül. Nagy változás neki, addig biztosan a mamájával és a testvéreivel aludt. Később, amikor már megszokott titeket kiszoktathatod a végső helyére.

Ami az éjszakai játékot illeti: soha. Persze akar majd, de figyelmen kívül kell hagyni. Megtanulja, hogy éjjel aludni kell.

2017. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a tippeket, sokat segitettetek! Kolyokkutyam még nem volt, ezert vagyok bizonytalan.

2 kisgyermekunk van, eleg bonyolultak az esteink, ejszakaink az altatasok, ejszakai kelesek miatt egyébként is :-)

De az ejjelt mar ataludta a kutyus, ezek szerint az esti alvas elotti utolso alvast kell ugy alakitanunk, hogy akkorra faradjon el es aludjon el, amikor mi is.

Szobatisztasagi kerdes! Kertes hazban lakunk, eves, alvas utan rogton kiviszem, pisil-kakal egy helyre, ugyes, viszont ugye vannak balesetek, amikor a szonyegre minden elozmeny nelkul elkezd pisilni. Van kutyapelenka, de arra nem pisil. Ezeket a baleseteket hogyan lehet “kivedeni”?? Mondjuk még csak 2 napja van nalunk. Probalom tobbet kivinni, de jelenleg megfagy egy kolyok kint ebben a vad szélben.

Ugy latom vakarodzik kicsit, lehet kezelni bolhairtoval es ha igen, mivel?? Koszonom!!

2017. okt. 30. 09:36
 5/15 A kérdező kommentje:
Még 1 kerdes: meddig tart ez, amig ennyire beszabalyozza magat ezekekkel a napkozbeni “eves, jatek, alvas” ciklusokkal? Gondolom egy ido utan nem fog ennyi alvast igenyelni.
2017. okt. 30. 09:42
 6/15 anonim válasza:
42%
Nem, egy kutya, nem pedig ember. A legnagyobb hibát azzal követik el már az elején, hogy emberként kezelik a kutyát
2017. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen kutyapelenka! Azzal pont a szobatisztaság ellen dolgozol: azt tanítod vele a kutyának, hogy szabad, sőt kell a lakásban vécéznie. Ezzel el lehet érni, hogy az életben nem lesz szobatiszta, és majd a szőnyeget is pelenkaként használja például.

Sajnos az első pár hónap egy türelemjáték. Kb. 2 óránként kivinni, evések, alvások után lehetőleg mindig. Bent még hetekig, inkább hónapokig lesznek balesetek, mert tényleg olyan, mint egy baba: még nem érett meg a szobatisztaságra. De így lesz a leghamarabb szobatiszta, amit írtam. Addig marad a sok takarítás. Kitartás, hamar eltelik ez az időszak :)

2017. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Bolhairtót állatorvos ad, féreghajtóval és oltással együtt.

Ha még nem voltatok, vigyétek orvoshoz. Meg kell kapnia az oltásait is. A doki elmondja ennek rendjét.

2017. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk előbb volt kutya, és utána lett gyerekünk.

A kutya nagyon gyorsan önállósodik, nem függ úgy tőled, mint a gyerek.

Ami fontos, a következetesség. Kb hasonlóan neveld, mint a gyereket, csak a kutyánál sokkal kevesebb időd van rá.

(4,5 éves a fiunk, 8 a kutyánk)

2017. okt. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kutyapelenkát felejtsd el!

2-3 óránként vidd ki! Nálunk evés után nem kellett neki, viszont ébredés után azonnal, szóval ha kelt, akkor el kellett dobni mindent:D

Mi 2-4 hónapos kora között feltekertük a szőnyeget. Bár már a 3-4. naptól már kevés volt a baleset (max. napi 1), főleg játék közben fordult elő, hogy megfeledkezett magáról, és tényleg előkészület nélkül nekiállt:S Ha rajtakapod, szidd meg, ha nem, akkor csendben takaríts! (Használj fertőtlenítőt, hogy a szagminta is eltűnjön!) A mienk viszont már 3,5 hónapos korától viszont stabilan szobatiszta lett:), szóval van remény:))

2017. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!