Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyökkutya olyan, mint...

Egy kölyökkutya olyan, mint egy kisbaba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van gyerekem, most lett egy 8 hetes kiskutyank es azt vettem eszre, hogy ugy “mukodik”, mint egy csecsemo. Eves, jatek, alvas, aztan jatek, alvas, eves, jatek, alvas. Szoval kb. 3 oras ciklusokbol all a napja, ami nem baj, csak az, amikor kora este kialussza magat es 10-11 korul felkel es mivel nagyon igenyli a tarsasagunkat, nyüszít, hogy menjunk hozza jatszani es elkezd 11-kor jatszani.

Nem akarom elkapatni, de sajnalom, ha sir.

Ti mit csinaltatok ilyenkor?

(Szobakutya, a haloba nem engedjuk be, csak az konyha, etkezo)


2017. okt. 30. 08:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Akkor a pelenkat felejtsem el, pedig a tenyesztok is igy tanitjak a kutyat, mert van, akitol csak 3 honaposan lehet elhozni a kutyat es addigra szobatiszta ezzel a modszerrel (kintebb-kintebb teszi a pelenkat)!En arra az esetre probaltam volna bevezetni a pelenkat, amikor nem leszunk itthon, mert ugye akkor tobb oraig mi lesz, nem fogja kibirni, de szerintem is esszerubb 1 helyre szoktatni.


Dokival beszeltem, bolhairto cseppet fog adni.


En azert vallaltam be most a kutyat, mert még most itthon vagyok a gyerekekkel, kvazi “ráérek”, de ha dolgoznék, akkor nem tudom ki etetgetné, itatgatná, hordaná ki wc-zni stb. napjában tobbszor.

Hu, nagy felelosseg, nagyobb, mint gondoltam, ilyen szempontbol talan jobb egy udvari kutya, akit ugye nem kell szobatisztasagra tanitani.

2017. okt. 30. 12:01
 12/15 A kérdező kommentje:
És mikor jon el az az ido, amikor jelzi (pl. ugat az ajto elott), hogy ki szeretne menni pisilni?? Akkor, amikor teljesen szobatiszta lesz es nem pisil be egyetlen egyszer sem?
2017. okt. 30. 12:12
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok. Mi lakásban laktunk a kutya 1 éves koráig. Tehát mindent megtanult a benti élethez. Aztán kerti kutya lett, de néha beengedjük. És amikor bent van, akkor nagy haszna van, hogy tudja, hogy viselkedjen bent. Most éjjel is bent aludt pl a nagy vihar miatt.


Úgyhogy nem úgy van ám, hogy a kerti kutya had nőjön, mint a gaz, hanem őket is kell tanítani. Amúgy a kertben egy helyre való piszkításra is tanítani kell.

2017. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hu, nagy felelosseg, nagyobb, mint gondoltam, ilyen szempontbol talan jobb egy udvari kutya, akit ugye nem kell szobatisztasagra tanitani."


Amíg pici, valóban nehéz velük, de hamar felnőnek, és egy lakásban nevelt kutya jobban rá fog hangolódni az életritmusotokra, igazi családtaggá válik majd, szinte semmi gond nem lesz majd vele. Persze folyamatosan nevelni is kell őt, hogy ez így legyen majd.

Nem feltétlenül fogja jelezni, ha ki kell mennie, hanem kibírja. Napi 3-4-szer ki kell engedni legalább, illetve majd napi egyszer sétálni vinni. Ösztönösen nem fog a lakásba piszkolni, ha már erre érett lesz. Ha mégis nagyon kell neki, akkor többféleképpen is jelezhet: odaáll az ajtóhoz, nyugtalanul járkál, keresi a helyet, nyűszít, esetleg ugat. Meg fogod tanulni a jelzéseit, és érteni fogod majd, mit szeretne.

2017. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok: ahogy írtam, a mi kutyánk 3,5 hónapos korára lett stabilan szobatiszta. Nem ugatott jelzésként, de odaállt az ajtóhoz, hogy mennie kellene - szóval figyelni kellett rá. Később kinti-benti lett, és akkor már simán kibírta addig, amíg benn volt.
2017. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!