Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó kutyát tartani a...

Miért jó kutyát tartani a lakásban és miért nem jó tartani kutyát a lakásban?

Figyelt kérdés
Ez a házifeladatom!A családom nem is segít nekem ezért kérdem itt hát ha valaki tud segíteni szünet után 1héten kérdezni fogja a tanár

2017. nov. 1. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mindenképp írd bele, hogy a kistestű és/vagy rövidszőrű kutyákat bent szabad csak tartani, főleg ha hűvösödik az idő.
2017. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Lakásban leginkább azért nem jó szerintem, mert AKÁRMI van (pl. 40 fokos lázzal döglődsz otthon), naponta többször, nagyjából meghatározott időpontokban ki kell vinni.

Kertben egy kinti-benti megoldás már egészen más, akkor csak kinyitod az ajtót és kész:)


Érvek mellette:

- rövid szőrűnek létszükséglet (esetleg betegnek is stb.)

- "falka" közelsége

- társként jobban melletted van, intenzívebb kapcsolat


Érvek ellene:

- nagyobb kötöttség az eü séták miatt

- szőr + egyéb kosz, amit behoz

- károk, amiket okozHAT bútorban, használati tárgyakban stb. (nevelés ezen sokat segít)

- egyeseknél elvi kérdés

- ugyancsak közös nevezőre kell jutni, hogy ha bejöhet, mit szabad és mit nem: pl. bútorra felmenni, konyhába bemenni stb.

- szerintem általában a kutyának is jobb a kertben, mint a csempén (ez mondjuk időjárásfüggő is, és a kert NEM helyettesíti a sétát, játékot stb.)


Nem tudom, kell-e véleményt írnod, a legtöbb esetben szerintem a kinti-benti a legjobb megoldás.

2017. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

- A kutya társállat, aki a családja közelében érzi jól magát. Egy farkasfalkában is együtt vannak az állatok.

- A kertben a kutya magányos, nem alakul ki szoros kutya-gazdi kapcsolat, ha együtt élnek, akkor pedig kialakul a kötelék, a ragaszkodás.

- A kertben a kutya kint van +35 és -20 fokban is, szakadó esőben, hóban, stb - sok kutyafajta pedig nem bírja az időjárási viszontagságokat.

- Lakásban legalább 3-4x le kell vinni a kutyát, de ez jó a gazdinak is, mert addig is a levegőn van és mozog, más kutyásokkal tud ismerkedni, nem pedig hazaérve a 4 fal között tesped.

- Az állatkínzások 90%-a a kertben tartott kutyákat érinti.

- Ha neveletlen a kutya, akkor lakásban is, ÉS a kertben is ugyan úgy rombolhat, kárt csinálhat, elszökhet.

- A kert olyan szempontból könnyebb a gazdinak, hogy elég ha kiengedi a kutyát, de neki nem kell kimozdulnia otthonról.

- A lakásból nem tudják ellopni vagy megmérgezni a kutyát.

2017. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit még hozzátennék, hogy a lakásban tartott kutyák esetén nem kerülhető el legalább minimális nevelés és séta, még ha nem is minden szobakutyával foglalkoznak rendesen, míg a kert sok embernek azt jelenti, hogy nem is kell foglalkozni a kutyával, elég, ha naponta 2 percre kimegy hozzá, amíg enni ad neki.
2017. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek hogy segítettek nekem és nagyon hasznos válaszokat irtattok :)
2017. nov. 2. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!