Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözés felújítás miatt hova...

Költözés felújítás miatt hova lehetne elhelyezni a kutyát?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 hónapról és 3 kutyáról lenne szó. Menhely esetleg? Család, barátok kizárva.
2017. nov. 2. 09:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, nem ismerem a körülményeiteket, csak egy valamit tudok:

Soha nem költözködtem volna a kutyáim nélkül, soha, soha.

Ha olyan hely lett volna, hogy nem vihetem a kutyát/kutyákat, akkor akármilyen csillagos-gyémántos, kerestem volna más lehetőséget.


Nektek is a három kutya elfogadott körülmények közötti bértartása is belekerül/ne annyiba, hogy azon már tudtok bérelni lakást, vagy házat, ahol veletek lehet.


Anyádékhoz meg a kutyáktól függetlenül se költözzetek, ha fontos a további jó viszony!

2017. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
2 hónapig semmi bajunk nem lesz ott de a kutyák ott megkötve lennének és az ingázás miatt nem tudnánk minden nap sétáltatni, fárasztani. Az meg csak kínzás lenne.
2017. nov. 2. 13:16
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb kínzás a kutyáknak, ha egy vadidegen helyre lepasszoljátok őket hónapokra (méregdrágán) ahol jószerivel bokszokba lesznek bezárva.

Ha meg lesznek kötve, akkor meg lesznek kötve, de látnak benneteket, tudják, hogy hazamentek.

Kerítsetek el nekik egy biztonságos részt egy zárt hely előtt, ahova be tudnak menni, ha esik, vagy hideg van, akkor nem kell őket megkötni és olcsóbban jöttök ki, mint valami olcsó, kutyanyomorgató panzióval.

2017. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen, és panzióban sem lesznek sétáltatva, pláne lefárasztva. Viszont várhatóan elég nagy stressz lesz nekik, ha nincsenek hozzászoktatva a panziózáshoz.

Miért nem lakhatnak ott, ahol ti laktok addig?

2017. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem lehet sajnos lekeríteni vagy bezarni őket sehova. Nagyon kicsi a kert és haszonállatok vannak.

Az egyik kutya kistestű is. Szóval December, Januarban kint nem a legjobb neki, főleg ha olyan hidegek lesznek mint tavaly. Próbálunk egyezkedni a menhelyünkkel, hátha.

2017. nov. 2. 13:59
 16/22 A kérdező kommentje:
Lakhatni lakhatnak itt, de csak a fentebb leírt módon. A házban semmiféleképpen nem. A többi ól meg épület meg foglalt, haszonállatok vannak benne.
2017. nov. 2. 14:01
 17/22 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ha nálunk ilyen helyzet lenne, akkor anyámék beengednék a kutyákat, vagy legalább a kistestűt a lakásba. Valahogy muszáj megoldani, és eszembe se jutott volna a menhely (:O). Éééés, lehet, hogy szemét vagyok, de ezért (is!) van egy kutyám, mert nekem is lehetnek még ilyen helyzetek az életemben - még nincs saját lakás, és elképzelhető, hogy felújítandót fogunk venni, ugyanez a helyzet előállhat. Ha majd minden elrendeződik, lesz nagy kertes ház, jöhet még kutya (ott lesz majd nekik hely, ha szét akarunk verni mindent).


Mindig vannak hasonló problémák. Utazás, költözés, új munkahely. Az ember nyilván nem tud minden helyzetre felkészülni, de pl mielőtt örökbefogadtam ezt a kis szerencsétlent, arról is megbizonyosodtam, hogy ha hasonló helyzet áll elő van olyan családtag, barát, aki segít.


Kioktatás vége. Mindenképp a szülőkkel beszélnék, hogy ezt valahogy oldjuk meg, csak van egy aprócska szeglet ahová el lehet őket zárni, építeni egy kenelt.

2017. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hordozható szoba kennel, ha más nem megbeszélni, hogy az előszobáig bemehessenek. Ezer megoldás van, és tényleg a panzió a jó megoldás, egy menhely se fog kevesebbet kapni és ott is csak be lesz zárva, ennyierővel te is be tudod zárni. Ez csak szervezés és jóindulat kérdése.
2017. nov. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Hát a ház az nem jöhet szóba. Akkor marad a sok sok szalma és hogy úgy lesznek, hogy összebújhassanak az ólban.
2017. nov. 3. 11:15
 20/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobb lenne azoknak a kutyáknak ha nem ideiglenesen adnátok le egy menhelyen hanem véglegesen, januárig van időtök megfelelő menhelyet találni talán addigra valamelyik be tudja venni, vagy valamelyik gyepi, vagy elmondani őszintén az állatorvosnak,hogy mi van és kérni végleges altatást. Meg nektek is, és innen kezdve a plüss kutya tartás az amit számotokra ajánlani lehet.
2017. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!