Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kaparja ki a sebet? Nem...

Miért kaparja ki a sebet? Nem lehet egész életében gallérban.

Figyelt kérdés
Szóval van 3 kutyánk az egyik kistestű szörnyű körülmények között láncraverve volt tartva egy darab madzaggal megkötve ami sebet okozott a nyakán. 1 éve van nalunk a seb szépen begyógyult, de ujra és újra kikaparja es nyalogatja le a mancsáról a vért. Aztán bekötjuk neki, újra kikaparja. És ez megy folyton. Ott nem nőtt neki vissza a szőr, de az szerintem már nem is fog. Mit lehetne csinálni? Nem bolhás nem azért vakarja. Meg ha ott vagyok nem is meri mert raszólok, de ha nem vagyok itthon, vagy éjszaka kikaparja. Most legyen egész életében rajta a gallér?
2017. nov. 3. 17:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem ez jutott eszembe róla:

"Nyalogatás okozta bőrgyulladás

Legtöbbször acral lick dermatitis néven találkozhatsz ezzel a betegséggel. Ezt a kellemetlen bőrproblémát egy terület folyamatos, megszállott nyalogatása váltja ki – leggyakrabban a láb mellső részénél. Ez a terület nem tud meggyógyulni, és ennek eredményeképp a fájdalom valamint a viszketés arra készteti a kutyát, hogy tovább nyalogassa a sebet. Az egyik leggyakoribb eljárás az, hogy kellemetlen ízű krémet visznek fel a sebre, így a kutya nem nyalogatja tovább azt."


Amit még lehet tenni, ha csak annyi a baj, hogy száraz és feszül a bőre, hogy étrendkiegészítőt adsz neki pl. sörélesztőt vagy lazacolajat.

2017. nov. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A felfújható gallér valóban humánusabb, láttam is a freshnapfban. De ha mindig bántja inkább valami nyakdíszben, vastag de puha nyakörvben kellene gondolkodni ami mindig rajta lehet. És egész biztosan érez ott valamit, érzésbeli oka van a kaparásnak, ő nincs tisztában azzal, hogy ott mi és miért van, egyszerűen csak érez ott valamit ami ingerli.
2017. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem tudja nyalogatni a nyakát. A lábá szokta néha ha véres lesz. Ilyen gallérunk van. Dzrtintrm a megkötés miatt nem visel el semmit a nyakán. Setalni is csak hamban hajlandó.
2017. nov. 3. 18:46
 14/18 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott, miért jön elő újra és újra a régi seb? Mit adott rá, amikor elkezdte a kutya vakarni?
2017. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Milyen krémet szoktál rákenni?
2017. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Próbáld meg vastag nyakörvhöz szoktatni. Ráteszed, ha nem foglalkozik vele, akkor jutifalat, dicséret, leveszed. Később kicsit tovább rajta hagyni, stb. Mert ez tényleg jó megoldás lehetne. Vagy valami rövidebb gallért szerezni, ami csak a nyakát védi, de nem korlátozza a látómezejét - azzal lehet, könnyebben megbarátkozna, bár nem tudom, hogy lehet-e ilyet kapni.
2017. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Bephanten plus es neugranorban, de probaltunk már körömviragot is... meg a doki még ajánlott egyet valami p betűset, az is sebgyógyító.
2017. nov. 3. 20:06
 18/18 anonim ***** válasza:
Lehet maradt benne valami,pl madzagdarab.
2017. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!