Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánknál babesiosis...

A kutyánknál babesiosis betegséget állapítottak meg, de én mégis félek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csütörtökön egész nap levert volt, alig ivott vizet, enni is alig evett. Azt hittük, hogy szorulása van, de rendesen volt széklete. Pénteken reggel tudtuk elvinni orvoshoz, ahol kapásból kapott 3 injekciót. Ma reggel még 1 kullancsot szedtünk ki belőle, jól megszívta magát a kullancs, utána azonnal csepegtettünk rá kullancs ellenit. De nekem olyan rossz érzésem van, hogy a kutya alig vagy nem iszik vizet. Hétfőn kell legközelebb az injekciók ismétlésére menni. És annyira félek, hogy ez az 1 kiszedett kullancs is rosszabbította a helyzetet.

Az étvágya lassan, nagyon lassan visszajön már, pici adagokban eszik, bár még lassabban mozog, de kezdi visszanyerni az eredeti élénkségét, jobban is ugat, mint 1-2 napja. Folyamatosan cseréljük neki a vizet, hogy mindig friss legyen neki. De én mégis félek tőle, hogy nem vagy alig iszik vizet. Én, mint laikus, a tálkában lévő víz mennyiségétől függetlenül hogyan tudnám ellenőrizni, hogy iszik-e elég vizet? Nem mindig veszem észre, ha pisil az udvaron. A klinikán azt mondták, hogy ha nem iszik vizet akkor infúzióra kötik, de én nagyon remélem, hogy nem fog odáig fajulni.

Mit tehetnék? Vagy csak én tolom túl a dolgot?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2017. nov. 4. 11:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. Jobb, ha infúzióra fogják kötni. Hétfőn kérünk vértesztet, meg megkérjük őket, hogy tegyék infúzióra. De megpróbálom addig is itatni valahogyan vízzel. Fecskendőm sajnos nincs itthon.
2017. nov. 4. 12:39
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig venni kellene fecskendőt, s azzal itatni, szájba fecskendezni! A hétfő nagyon messze van!
2017. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Tejet ne adj neki mert fosni fog és így is lehet, hogy ki van száradva. Azt, hogy ki van e száradva az állatorvos megmondja neked vérteszt nélkül is azonnal, de azért érdmes megnézni azt is. Infúziót én is adatnék neki. Viszont a hétfő még nagyon messze van. Vegyetek gyógyszertárban nagyobb fecskendőt és azzal próbáljátok meg itatni. Ha konzervet eszik, az is valami mivel annak 80%-a víz. A babézia lappangási ideje kb 30 nap, szóval lehet, hogy korábban fertőződött meg. Mindog figyeljetek oda, hogy legyen a kutyán parazia ellenni csepp/nyakörv vagy tabletta. Akár 1 kullancs is okozhat fertőzést és sajnos a kezelés sem segít sokszor. Az imizol hatásos gyógyszer babézia ellen de elég durva mellékhatásai vannak, hányás levertség stb.
2017. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ivott vizet! Kivittük picit sétálni elénk, és amikor visszaértünk lefetyelt vizet! Régen könnyebbültem meg ennyire.
2017. nov. 4. 13:57
 15/21 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg már nem lesz baj. Biztos csak én fújtam fel a dolgot nagyon. Ha már most ivott vizet, akkor később is fog. Be fogunk szerezni fecskendőt, hogy legyen itthon.


Köszönöm szépen mindenki válaszát!

2017. nov. 4. 14:02
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem fújtad fel a dolgot, a babézia könnyen lehet halálos kimenetelű
2017. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes lenne fecskendőt beszerezni. Az jó, ha jobb az állapota, vidámabb, de inni kell. Nem kell neki folyamatosan cserélni a vizet, hiszen így követhetetlen mennyi fogy és az én kutyám egyébként nyár kivételével sosem issza meg a friss vizet, mindig vár egy kicsit. Jobban csípi az állottat, vagy nem olyan hideg, kevésbé klórszagú, vagy nemtudom mi baja van vele.

Nekünk anno a doki azt mondta hogyha a víz nem megy, akkor egy kis húslevest kell vele megpróbálni tisztán itatni, vagy kamilla teát. Nálunk a húsleves mindig bejön, ha bele se nyal, akkor már tudom hogy nagyon nagy a baj. Ezt ilyenkor mindig neki főzzük kevés fűszerrel csak.Ha ez se megy, akkor pedig igenis "erőszakkal" spriccelni kell a szájába a vizet és infúziózni kell végső esetben.

Az enyém súlyos mérgezést kapott néhány hónapja, gyakorlatilag infúzión élt 12 napig. Nem evett, nem ivott, borzasztó állapotban volt. Ha nem lett volna a doki, az infúzió és a kutyi vas akarata, akkor már nem lenne köztünk. Nagy küzdő a lelkem. 4 hónaposan túlélt egy babéziát, most meg egy mérgezést... Lenne mit tanulnom tőle, amikor én egy fejfájással hisztizek.

Ne aggódj, rendben lesz a kutyád, ha már így viselkedik! A regeneralódáshoz idő kell. Egy roppant gyors lefolyású betegség, napok alatt elviszi a kutyát, nagyon jó, hogy ezekszerint ti időben orvoshoz szaladtatok vele. Sokszor azért halálos kimenetelű, mert későn kap segítséget a kutya, vagy amúgysem volt tökéletes egészségügyi állapotban.

Ne izgulj, légy nyugodt és biztos abban, hogy meggyógyul. Ezt megérzi ő is buksi simogatásnál és meg fog gyógyulni. :)

2017. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#10 Nem mintha én tejet adnék neki, de ettől függetlenül a tejnek közel 90 százaléka víz.
2017. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! :)


Jobban érzi magát, remélem. Az étvágya kezd visszajönni, legalábbis sokkal jobban evett, mint tegnap vagy akár tegnapelőtt.


És igen, szerdán még semmi baja nem volt, csütörtökön meg megmozdult, ha járkáltunk a portán, de amúgy semmi. Úgy reszketett bent a folyosón, hogy nem tudtuk elképzelni mi baja lehet. Sejtettem, hogy lázas, csak azt nem, hogy kullancs általi megbetegedése van. Addig beszéltem a szüleimnek, hogy vigyük el az orvoshoz, hogy elvittük. De jól tettem, hogy jártattam a számat.


Sajnos ma reggel ugye kivettünk 1 kullancsot belőle, remélem az nem fog bekavarni a gyógyulásába, utána azonnal csepegtettünk rá védőkét. Előtte is sajnos szedtünk ki belőle kullancsokat, de álmos órámban sem jutott volna eszembe, hogy ekkora gubancot tud okozni az a fránya bogár, mert még ilyennel nem volt dolgunk.


Amikor mennek a szüleim hétfőn a kutyussal az újabb adag szurira, meg fogom mondani nekik, hogy kérdezzék meg milyen állapotban lehet víz-háztartásilag, jobb lenne ha vennének tőle vért és úgy állapítanák meg. A mai kullancsot is meg fogom velük említtetni, hogy tudjanak róla az állatorvosin. Szeretnék vele ott lenni, de nem tudok sajnos.


Fecskendőt pedig fogok venni mindenképp. Nekem is volt eszemben a fecskendő, de nem volt itthon. Már kész voltam kinyitni a száját és kanállal vagy bármi mással lefolyatni a vizet, ha nem ivott volna séta után. Hogy séta előtt és után ivott-e vizet, nem tudom, nem láttam. De amikor beengedtem a konyhakertbe, ami el van kerítve, kezdett futkosni és pisilt is, ami világosabb színű volt és több volt mennyiségileg, mint tegnap délelőtt vagy tegnapelőtt. Akkor kezdtem el megnyugodni, hogy talán ivott vizet.


Közel 4 hónapja van nálunk a kutyus és annyira szeretem, nem szeretném, hogy bármi baja legyen. Sajnos ma túl sokat is anyáskodtam felette, de meg voltam rémülve, hogy ki fog száradni.

2017. nov. 4. 20:12
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kapott Imizolt a kutya, az kb egy hónapig véd a fertőzéstől. Tehát, a később észrevett kullancs miatt ne aggódj.

Kullancs pedig most már szinte mindig van. Néha kevesebb, enyhébb teleken több.leginkább tavasszal-ősszel van a nagyobb invázió.

2017. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!