Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánknál babesiosis...

A kutyánknál babesiosis betegséget állapítottak meg, de én mégis félek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csütörtökön egész nap levert volt, alig ivott vizet, enni is alig evett. Azt hittük, hogy szorulása van, de rendesen volt széklete. Pénteken reggel tudtuk elvinni orvoshoz, ahol kapásból kapott 3 injekciót. Ma reggel még 1 kullancsot szedtünk ki belőle, jól megszívta magát a kullancs, utána azonnal csepegtettünk rá kullancs ellenit. De nekem olyan rossz érzésem van, hogy a kutya alig vagy nem iszik vizet. Hétfőn kell legközelebb az injekciók ismétlésére menni. És annyira félek, hogy ez az 1 kiszedett kullancs is rosszabbította a helyzetet.

Az étvágya lassan, nagyon lassan visszajön már, pici adagokban eszik, bár még lassabban mozog, de kezdi visszanyerni az eredeti élénkségét, jobban is ugat, mint 1-2 napja. Folyamatosan cseréljük neki a vizet, hogy mindig friss legyen neki. De én mégis félek tőle, hogy nem vagy alig iszik vizet. Én, mint laikus, a tálkában lévő víz mennyiségétől függetlenül hogyan tudnám ellenőrizni, hogy iszik-e elég vizet? Nem mindig veszem észre, ha pisil az udvaron. A klinikán azt mondták, hogy ha nem iszik vizet akkor infúzióra kötik, de én nagyon remélem, hogy nem fog odáig fajulni.

Mit tehetnék? Vagy csak én tolom túl a dolgot?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2017. nov. 4. 11:43
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Na ma reggel már úgy ugrált, mint régen. Ugrált és vonyított, amikor megjött apukám munkából, megnézni, hogy mi van a táskájában. Már nem is idegesítem magam azzal, hogy mikor és mennyit ivott, csak remélni tudom, hogy iszik annyit, amennyi neki szükséges. Néhol még lassabban mozog, de majd lassacskán meggyógyul remélhetőleg :)


Köszönöm szépen mindenki válaszát! :)

2017. nov. 5. 07:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!