Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ön Miért vesz pénzért kutyát,...

Ön Miért vesz pénzért kutyát, miért nem tud elmenni a menhelyre és elhozni egyet, mielőtt még megölik?

Figyelt kérdés

Felesleges a duma,hogy 'tudom,hogy hozzám ez a fajta kutya illik".

Nem volt még fajtatiszta kutyám,még is imádom az összeset,bármilyen hibájuk is van.

Valaki adjon érthető magyarázatot,hogy miért van ez így...


2010. máj. 31. 17:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
62%
nemtudom én sem. Pl. már hetek óta a mi környékünkön járkál egy kutya. Szerintem kitették otthonról, le is van fogyva, az emberekben nem bizik és azt mondta tesóm hogy ne fogadjuk be mert neki inkább egy nagytestű fajtiszta pl vizsla kell. És ő sem tudta igazán hogy miért ne lehetne őt befogadni. Számomra érthetetlen.
2010. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
51%
Én személy szerint amikor mentem a menhelyre hogy elhozzak egy kutyust, akkor csak idős kutyák voltak. Nem akartam ugyanazt átélni egy éven belül mint az előző kutyámnál, hogy mindennél jobban szeretem, és meghal. Kölyök kutyát szerettem volna, de akkor pont nem volt :( Persze rengeteg menhelyen van, ez tény. És nekem az első dolgom volt odamenni.
2010. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
79%

Én azt nem tudom miért kell ezen lovagolni!

Mindenkinek maga döntése a kutyaválasztás és bizony sok esetben kell fajtatiszta kutyát választanunk.

Nekem van 3 kutyám az egyik az fajtatiszta,tks kutya.

A másik egy menhelyi

A harmadik pedig egy súlyosan lelkileg sérült kiskutyus.

És a fajtatisztát a keveréktől nem külömbözettem meg,de a fajtatisztával megyek versenyekre,kiállitásokra és hozzám illik ez a fajta.

De a két keverék kutyával nem tudnám ezeket megtenni.

Szerintem ezt mindenki maga döntse el,főleg ha már eldöntötte.Persze tanácsot adhatunk meg felkell hívni a figyelmét de nem kell a pokolba leküldeni ,mert rászánja a pénzt!

Én így gondolom.

2010. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem őket nem igazán a kutya érdekli, hanem menőbbnek, gazdagabbnak akarnak így tűnni, villogni akarnak a kutyával, azt hiszik, hogy ezzel többet érnek más kutyásoknál.
2010. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
71%

Csak egy helyesbítés: menhelyeken nem ölnek meg kutyát!!! (Kivéve, ha súlyos, gyógyíthatatlan betegek.)

Sintértelepeken, melyeket az önkormányzatok tartanak fenn, fordul elő altatás, ha meghatározott ideig nem akad gazdi. De sok sintértelep kapcsolatban áll a legközelebbi menhelyekkel, ahol átveszik a gazdátlan kutyákat.

2010. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
74%
Az emberek különböznek egymástól.Kinek ilyen, kinek olyan kutya kell.A választás miatt sem elítélni, sem piedesztálra emelni nem kellene senkit.
2010. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:
Nem küldtem senkit a pokolba.Én sem szeretem a témán lovaglást,nem is vagyok egy kötözködős fajta,de számomra ez mindig is érthetetlen volt.Bár nálam az agility és a kutyakiállítás is az,más szerint meg igazán csak az szereti a kutyáját aki ilyenekre jár vele...én csak kérdeztem a magam véleménye alapján.
2010. máj. 31. 17:26
 8/69 A kérdező kommentje:
Ja,és a menhelyek tele vannak fajtatisztákkal.
2010. máj. 31. 17:26
 9/69 anonim ***** válasza:
70%

- Ön miért nem fogad örökbe árvaházból gyereket, miért csinál? Annyi árva van. Igaz, hogy nem 'fajtatiszták, de ugyanúgy lehet őket is szeretni.


Ugye milyen hülye kérdés?


Megjegyzem van egy tk-s németjuhászom és egy utcáról befogadott keverék.

2010. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
58%

Ez számomra olyan logikus: látok egy kutyát az utcán, édes, aranyos, selymes a bundája, jól néz ki. De képes vagyok nem bedőlni és reálisan gondolkoni: a kutyáimmal rendszeresen megyek emberek közé, gyerekek ölelgetik a leg váratlanabb pillanatokban, sokféle állattal kell itthon kijönniük. Namost egy utcán meglátott kutyáról az édes tekintetén kívül SEMMIT nem tudok és nem tudhatom melyik gyerek kezében tartott játékára fog eszébe jutni vmi a régi életéből és támadni.

Na ezért nem tartok menhelyi, utcai kutyát. Akármennyit is közölnek régi életéről, a rossz gazdák nem vallják be h persze vertem bottal meg seprűvel, íyg ezektől fél, a jó gazdák meg nem adnak be kutyát menhelyre.

A kölykökkel meg csak egy baj van, nem tudni milyen méretű kutya lesz belőle biztosan és milyen szőrtipusa lesz, márpedig én nem akarok hosszúszőrű, nyírós, nemezesedő vagy trimmelős fajtát. Továbbá az örökölt belső tulajdonságait se lehet biztosan elölre megmondani, így lehet h egy vadászösztöne miatt nem biztosan behívható kutyává cseperedik pl.

És ne jöjjön nekem senki azzal hogy a fajtakutyáknál se biztos h az lesz belőle amit a fajtaleírás ad, mert még sose csalódtam, pedig csak fajtakutyáim voltak, vannak. Mindig olyan kutya nőtt föl, amilyet a fajtaleírás alapján választottam.

2010. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!