Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták vannak...

Milyen kutyafajták vannak akik kifejezetten jók lakásba és rövid a szőrük?

Figyelt kérdés
Kicsi-közepes testűek.
2017. nov. 15. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Csivava, mopsz, boston terrier, francia bulldog, tacskó. Bár nem rövid szőrű, de ott az uszkár. Nem hullik egyáltalán a szőre, cserébe pár havonta kozmetikába kell vinni nyírásra.

Ha még nem szerettél bele konkrét fajtába én az örökbefogadást javasolnám egy menhelyről. Nagyon sok gyönyörű, jó lelkű kutyus van.

[link]

2017. nov. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk két kan van, hogy egy sharpei és egy rövid szőrű tacskó. Nagyon jól érzik magukat bent, sokat sétálunk, mozgunk nagy park van 1 percre a háztól.

Ami meg jó lehet: mopsz, bulldogok, csivava, jack russel terrier, boston terrier és még millió fajta most ezek jutottak eszembe.

2017. nov. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Olasz agár, whippet. Az agarak kifejezetten kanapékutyák, ha kifutják magukat (ami hamar megvan), akkor egész nap alszanak.
2017. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálam egy staffi van. Ki se akar menni ha beborul vagy hideg van vagy ha esik. De még ha jó idő is van sokszor bent alszik a házban. Látod ez nem fajta függő. Szerintem ne is fajtában gondolkodj, hanem látogass meg egy menhelyet, biztos találsz majd egy kutyust akibe beleszeretsz. Az enyém is mentett, menhelyre ment volna ha nem hozom el. Így 2 kutyust menthetsz, akit választottál viszont 100x jobban meghálálja. Illetve ha nem akarsz menhelyet gondolkozz el rajta, hogy egy tenyésztőtől származó kutyára van-e pénzed. Ha viszont nincsen, ne facebookon és jófogáson meg hasonló helyeken bizniszelj magadnak kutyát szaporítótól. Hiába néz ki az illető tenyésztőnek meg a hely is rendezett... hatást nyújt, attól még szaporító, ha nincsen kenellje biztos nem tenyésztő (és itt most nem arra gondolok amiben tartja a kutyákat). Na szóval gondolom én nem kell neked potom pénzekért egy beltenyészetből származó, mindenféle szűrések nélküli szülőktől származó sok eséllyel beteg kutya, akire sokkal többet költesz majd élete során, mint egy tenyésztőtől származó kutya egész érteke. Na szóval akkor 2 választásod van: menhely vagy tenyésztő. Amúgy sok sikert
2017. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy az agár pont ideális neked. Vsn fajtamentés is, onnan tudsz is örökbefogadni.
2017. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

5. azért hülyeséget ne javasoljunk már a kérdezőnek!

Lehet, hogy azért keres kis termetű, rövid szőrű kutyát, mert szeretne ugyan kutyát, de olyat, aki nem igényel sok foglalkozást ( mozgatás, fésülés stb).

Egy agár minden, csak nem ilyen gazdinak való, aki napi 3-szor leviszi pórázon sétálni a háztömb köré a kutyáját.


Nem ítélkezek fogalmam sincs, milyen ember a kérdező, de ne állítsunk olyat ismeretlenül, hogy vegyen agarat. Főleg, hogy az agarak rettentő érzékeny lelkivilágúak, nem valók akárkinek. Pl. egy olaszos temperamentumú családban megőrülne szegény.

2017. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


"nem ilyen gazdinak való, aki napi 3-szor leviszi pórázon sétálni a háztömb köré a kutyáját."


Ilyen "gazdinak" szerintem semmilyen kutya nem való, de amúgy a kis angol agarat, vagy igazából minden agarat külföldi oldalakon is mondanak lakás kutyának.... Mivel KEVÉS a mozgásigényük, igen. Mindenhonnan ezt hallom. Csak egyszerre fut sokat és hamar lefárad ellenben egy vizslával aki egésznap aktívkodna (de amúgy még talán ő is jó lehet lakásba).

Valamint az agár nemesek kutyája volt kik behivták a házba.

Meg amúgy is rövid a szőre így nem jó kintre.


Viszont nekem nem annyira tetszik. :(

2017. nov. 15. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Én a helyedben azért adnék 1 esélyt nekik, igen tudom olvastam amit írtál, de keress rájuk szerintem videót is fogsz találni a fajtamentéstől. Én mindenféleképpen mentett kutyát javaslok amúgy. Az enyém is az. Nem tudom mennyire vagy kemény kezdű, de egy mentett bull nagyon hálás és szeretet éhes, illetve ők is hasonlítanak lustaságra az agarakhoz. A sajátom is egy bull típusú keverék, nagyon lusta egy napja abból áll, hogy 6kor felébred visszaalszik 7:30körül pisi kaki, eszik iszik, aldzik 14-15óráig ica les a kertben, a járókelők szórakoztatása, vissza be alvás, kert, alvás, kert... majd kb este van kaja alvás esetleg éjszaka szökőévenként egyszer felkel a macskák verekedésére. De igazából nehéz a kérdésed, mert ez azért személyiség függő is. De a bullomnál leírtakat is sokan alátámasztották a tulajdonosok. Gondold át mennyit bír el a tárcád és tenyésztő vagy menhely, ahogy előttem is írta már egy staffis gazda.
2017. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!