Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifejezetten kezességgel...

Kifejezetten kezességgel foglalkozó jogásztól várnék rövid választ, ha lehetséges, és ilyen oldalon, jelen van jogász?

Figyelt kérdés

Tudom, minden kérdés meghallgatása hivatalos úton pénzért történik. Csak a meghallgatás, ahogy a fogorvosnál, az állapotfelmérés. A baj ott kezdődik, hogy nincs pénzem...! ez már indulásnak is minusz. Miért nincs pénzem? Mert tudatlanságom miatt...már eső után köpönyeg, aláírtam anno férjemnek 2 helyre. Utólag fogtam fel, az kezesség. Fél fizetésem levonják, mivel ő azóta nem dolgozik, nem is fog. Megkaptam egy állítólag jó ügyvéd elérhetőségét, amiben semmi extra nincs, mert ha pénz van, jó, jobb, legjobb jogász is bőven van, a pénztárca bőségével arányban.

Kérdésem: Őszinte választ kérek, érdemes-e bármit megpróbálnom a kezesség semmivé tétele ügyében, vagy teljesen fölösleges pénzkidobás a meghallgatás is. A józan eszem azt mondja, sőt, baráti ügyvéd---nem szakterülete--, nincs, mit tenni. Ismerőseim bíztatnak, lépni kell. Tehát, a józan eszem azt mondja, amit a a jogász, fizetni kell életem végéig az összeg nagysága miatt, és evidenciából, mert aláírtam. Hosszan írtam, rödid választ kérek, amennyiben ilyen formában, ez lehetséges. Fordultam végrehajtóhoz, fordultam OTP faktoringhoz, fordultam a cég jogászához. Elutasítottak. Kis ember, nincs pénze, húzza le magát a WC-n, ha nem tetszik. Annyit fogtam föl, jobb adósnak lenni, mint vétlen kezesnek. Nem Mariska nénitől, nem Pista bácsitól, hanem, szakembertől várok választ. Igen, nem.....



2015. szept. 12. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ugyan nem vagyok jogász, de a józan ész azt diktálja, hogy nincs mit tenni. Ha ez így, működne, hogy arra a hivatkozással, hogy nem tudtam mit írtam alá sikersen meg lehetne támadni egy szerződést, akkor mindenki ezt tenné a számára utólagosan előnytelenné vált szerződésekkel.
2015. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

A józan ész első kérdése:


Mégis mire hivatkozva szeretnél kibújni a kezesség alól? Kényszer hatására írtad alá? Nem voltál beszámítható? Vagy csak nem tetszik, hogy fizetni kell?

2015. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
A kezesség ellen nincs mit tenni, hiszen aláírtad a szerződést, a végrehajtás így szabályos, viszont az adóson megpróbálhatod behajtatni legalább a felét, amit fizetsz, illetve a körülményektől függ, hogy a többit is, de ezzel kapcsolatban igen sok a kérdés. Mire lett felvéve a hitel? A pénzt közösen feléltétek, vagy vettetek belőle valamilyen vagyontárgyat? Miért vagy biztos benne, hogy sosem fog dolgozni a férjed? Most is a férjed? Van neki valamilyen vagyona, pl ingatlan, autó, stb?
2015. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A cinikus megjegyzsé kivételével, mi szerint nem tetszik, hogy fizetnem kell?! Hát egyáltalán nem tetszik, és senkinek nem tetszene. Volt feleségként, bizalommal, segítő szándékkal írtam alá, igazából, nem figyeltem meg, mi is az, amit aláírok. Óriási hiba. Nem fog dolgozni, mert 10 éve nem dolgozik, és leépült. Semmi vagyona, csak többszörös adós, én pedig a kezese. Házépítési hitel, és vállalkozásra hitel. Minden elment, minden jelzálog alatt, árverés alatt, sok éve.
2015. szept. 12. 11:43
 5/11 A kérdező kommentje:
semmit nem éltünk fel, őt is átvágták.....semmit nem tudok, szerintem nem is foglalkoznak az üggyel ami bíróságon van, azzal sem.......a lényeg, tehát, nincs, mit tenni...én is így gondolom....pl. ez targédia
2015. szept. 12. 11:50
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem tragédia, csak a saját hülyeséged. Ha lepontozol, akkor is így van. Ez már csak ilyen, ha "nem is nézed" mit írtál alá.


Na, aztán ha kisiránkoztad magad ezt a választ is lepontozhatod. Bár ettől nem fog semmi sem változni, mert ez az igazság.

2015. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Ebben az esetben egyetlen lehetőséget látok, a magáncsőd kérését. Járj utána, mi ennek a menete és mik a lehetőségeid.
2015. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a stílust pontoztam le, nem a tartalmát.......köszönöm a magáncsődöt...megnézem, mi az.....a hülyeség is lehet tragédia, mert elsz..am vele az életem
2015. szept. 12. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagyunk itt ügyvédek, igen, de ez nem az ingyenes tanácsadás helye. Sőt, annak semmi sem a helye, mert mi ebből élünk.

Amúgy senki sem szakosodik kezességre, nem olyan különleges terület az azért...


Ha pedig érvényesen vállaltad, akkor így jártál, nincs mit tenni. Ez a lényege. Semmi biztosítékot nem jelentene, ha utána, amikor aktuálissá válik, csak közölné a kezes, hogy "ja, bocsi, nem tudtam, mit írok alá", és ezzel szabadulna.

2015. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát te biztosan nem ügyvéd vagy...
2015. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!