Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullterrierről mi a véleményet...

Bullterrierről mi a véleményetek? Megfelelő lehet első kutyának?

Figyelt kérdés

Panelba.


Napi 2.5 órányi időt tudok sétáltatásra elosztani egy nap, s 8 órát lenne egyedül, de amíg kicsi addig lenne vele ilyenkor más...

Meg van egy macskám is.


Tenyésztőtől venném természetesen, csak még nem tudom melyiktől.


Meg pár tapasztalat is érdekelne a jellemével kapcsolatban, mert sok eltérő infót olvastam...



2017. nov. 15. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Makacs fajta, erős kezű, határozott, következetes gazdát igényel.
2017. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1. Te nem a Staffordshire bullterrierre vagy az Amerikai staffordshire terrierre gondolsz?
2017. nov. 15. 14:45
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem! A bullterrier még makacsabb, keményebb is, mint a staffok és pitek! Talán nincs bennük annyi agresszió, de nagyon kemény, domináns kutyák. Azok, amik beleálnak minden elvárásba és szabályba. Önállóak, nem akarnak megfelelni, viszont hatalmas a tűréshatáruk, tehát pl egy grabancrázást ki fog röhögni. A foglalkozás is kevés neki, amit írsz, de nagyon nem első gazdás fajta! Egyik terrier sem (talán a yorkit, westit leszámítva) kezdő gazdának való! A bull típusúak pedig különösen nagy tudást, tapasztalatot igényelnek!
2017. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi! És akkor milyen első kutyát tarthatnék panelban?

Aminek elég ez a foglalkozás? (Amúgy nem hiszem, hogy ez kevés lenne, ez napi 2db egy órás és 3db eü. sétát foglalna magába majd felnőtt korába, szerintem ennél töb csak egy border collienak kell, vavy nem tudom... Mennyi lenne akkor az ideális?)

Csak mert eddig minden fajtára amire így specifikusan rákérdeztem azt írták, hogy kezdőknek nem jó.

Viszont azért nem az ilyen tibeti spaniel tipusu kutyák tetszenek, ez az egyettlen kikötésem szinte...

2017. nov. 15. 15:29
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Első kutyának valami nyugodtabb juhászkutyát, pl colliet, sheltiet, esetleg retrievert vagy agarat, whippetet, vagy akár cavaliert javasolnék. Rengeteg fajta van, ebből persze sok lett divatos is, de meg lehet találni a megfelelőt. És persze ott vannak a menhelyek is.
2017. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg leírnád, hogy kb milyen kutyust keresel vagy milyet nem? Sportolni akarsz e vele, birja a gyerekeket ... stb .
2017. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én egy ilyen elég basic kutyát keresnék akivel nem kell sportolni, de nem is egésznap döglene mint a bulldogok vagy a csau...

Kb. akkora legyen mint egy bullterrier (tudom, hogy ez elég tág, mert nagy a különbség egyedek között), vagy kicsit nagyobb, de semmiképpen se sokkal kisebb.

Ne ugasson nagyon sokat (najó ez furán hangzik, meg tudom, hogy ez rajtam is múlik, de ne olyan legyen ebből a szempontból mint egy mudi)... És legyen férfiasabb megjelenésű. Nem vagánykodni szeretnék vele, meg ilyenek csak nekem nem a yorkie az idealom pl.

Legyen nyugott, de az nem baj (természetesen nem is előny) ha rosszhírű esetleg mert szeretném amúgy is kutya iskolába járatni. Nyugott alatt nem tudom pontosan mit értek, nehéz megfogalmazni de szerintem ez a dolog pont a bull tipusú kutyákban van jelen.

Meg még néhány nagytestű pásztorkutyában, valahogy sugarzik belőlük a kiegyensúlyozottság, már ha jól vannak nevelve...


Különben meg "csak" barátnak kell, hogy én is többet járjak ki és szocializálódjak.


Elsőre mindenképpen fajtatiszta kutyát szeretnék, s anyagilag is megengethetem...

Aztán majd egyszer örökbe fogadni is tervezek, de az a távoli jövő.

2017. nov. 15. 19:53
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Akkor már inkább egy szuka staffit, ha ilyen jellegű kutyára vágysz. Olyan tenyésztőtől, ahol már élete első 8 hetében is családi körülmények, kutyák között él, azaz szocializálják.

Ha pedig az oltásai engedik, akkor kutyaovi és suli mindenképpen javasolt, majd ivartalanítás.

2017. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha ezen a vonalon akarsz maradni én a boxert javasolnám.Domináns típus, azonban a bullokkal ellentétben van benne megfelelni akarás. Ez nagyon sokat könnyít a nevelésén.

Hogy milyen kutyát válla be mindenki maga dönti el. Mi is túlvállatuk magunkat egy kopó-border keverékkel. Imádjuk, oda nem adnám senkinek,de az elmúlt 2 hónapban a létezésünk minden pillanata a kutyáról szólt. Arra nem lehet teljesen felkészülni, milyen reggel 6kor lázasan, bőgve felkelni, mert muszalj levinni a kutyát, hogy milyen mikor a kutyád tudja mit akarsz tőle de 40*- re sem csinalja meg és "röhög rajtad", hogy milyen mikor becirkuszol az utcán és rádmondják, hogy állatkínzó vagy, holott csak a fordulásos módszerrel tanultok sétálni. Hogy milyen mikor először mérgében téged nézve odapisil a szőnyegre, aztán megint megcsinálja 2 nap múlva. Hogy milyen a kutyasuliban azt hallani, vidd vissza a menhelyre, mert a kövi egy éved kínszenvedés lesz vele és milyen hülye vagy, hogy nem egy nyugis kutyát választottál.

De arra sincsenek szavak, mikor rájössz a futiban, hogy 2 hónap alatt többet tanult a kutya mint másoké évek alatt, mikor végre 50*-re hajlandó engedelmeskedni, mikor ha beszédbe elegyedsz egy öreg nénivel, szépen türelmesen vár melletted mint egy kisangyal.

Ha igazán bullterriert akarsz belevághatsz, csak legyél tisztában a vállalásoddal. Ha ismerkedni szeretnél bull típusú kutyákkal és elbeszélgetni róluk hozzáértőkkel, írj rájuk:


[link]


[link]

2017. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha kifejezetten ez a fajta tetszik, ismered és eltökélt vagy irányában, akkor jó lehet első kutyának, de ha "csak" egy "basic" kutyát szeretnél, akkor nem a legjobb választás. Makacs, energikus, domináns és az egészsége sincs a topon.

A juhászkutyákkal meg vadászkutyákkal az a gond, hogy általában nagyon energikusak és a laza séta se agyban, se fizikálisan nem fárasztja le őket eléggé. De ha meg tudod oldani az intenzívebb mozgatást, akkor érdemes elgondolkodni egy vizslán, retrieveren, skót juhászon. A terrierek közül a nyugisabbak közé tartozik pl az ír terrier. Vagy esetleg egy közép schnauzer, ami szintén makacs és mozgékony, de azért hajlamosabb szót fogadni, mint egy bullterrier. Ha a bull vonalon akarsz maradni, akkor érdemes még elgondolkodni a staffordshire bullterrieren.

Viszont legalább annyira fontos az adott egyed is, mint a fajta. Bármilyen fajta mellett döntesz, kérd ki a tenyésztő segítségét a kölyök kiválasztásában, mondd meg neki, hogy egy nyugis, nem domináns kutyát szeretnél.

2017. nov. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!