Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász jó panel kutya?

Skót juhász jó panel kutya?

Figyelt kérdés
Mennyi mozgatásra van szüksége?

2017. nov. 15. 18:26
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Kettő skótot tartok lakásban - és mindkettő az Afterhero tenyészetből való, ami híres arról, hogy a kutyáik nagy része ösztönerős, nagy mozgásigényű, stabil idegrendszerű, klasszikusabb típusú (ezért választottam). Hozzáteszem, a legtöbb skótjuhász kennelben kanapékutyákat találsz. Ők nem igényelnek különösebben semmit, ösztöneik szinte nincsenek. Tehát a fajtán belül is elég markáns különbségek vannak.


Lényeg: a skót juhász tartható lakásban, megfelelő fizikai/szellemi lefárasztás mellett. Ahogy a válaszaidból látom, ezzel amúgy is tisztában vagy :)


Nálunk: naponta minimum 2 - 3 óra séta, hetente 1x agility, terelés amikor lehet, de havonta egyszer szinte biztosan (messze vannak sajnos, többször is mennénk.. ).

Szellemi munkának kutyasuli, klikkeres tanítás - trükkök, bármi. A skótok elég sokoldalú kutyák.


Szóval a saját energiaszinted (és az, hogy honnét, milyen típusú skótot választasz) dönti el, hogy a skót juhász jó panelkutya-e :) Nyilván egy mopsz/csivava/palotapincsi jobb, ha csak napi 3 x 15 percet szeretnél lent lenni. Ha bírod a fenti tempót, illetve az életed lehetővé teszi, akkor a skótok szuper társak lesznek. Az enyémek konkrétan imádják, hogy velünk élnek - szerintem minden kutya a családjával élne, ha tehetné... Ha Anyánál kitesszük őket a kertbe (ott nem jöhetnek be a házba), mártír fejjel néznek befelé.


Még valami fontos szerintem: ha panel, akkor valószínűleg város - ide meg nem árt a barátságos, szociális, az emberek által "elfogadott", balhémentes kutya. A skót ebben is perfekt.


Sok sikert!

2019. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!