Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt hovawart gazdik?...

Vannak itt hovawart gazdik? Több lent

Figyelt kérdés

Meséljetek kicsit a kutyusaitokról :)

Lenne 3 kérdésem :)

Napi szinten mennyi fizikai és szellemi lefárasztás kell?

Illetve gazdi ként, ti ö-vztek?

Most van egy jól nevelt és szocializált amsaffom. Mennyire ajánlanátok nekem, mint jövőbeli 2. kutyásnak? (őrző-védőznék)



2017. nov. 16. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég kevés hovi van, amelyikkel lehet normálisan őrző-védőzni. Az utcán éles helyzetben inkább fellépnek, de sport szinten nem dobják be úgy magukat. Én ezt tapasztaltam. Németországból talán lehet venni olyan kölyköt, amelyikben van kellő pörgés. Sok szellemi lefárasztást igényel, okos kutya. Szerintem elbírsz vele, ha a staffi tényleg jól neveltre sikerült.
2017. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz! :)
2017. nov. 18. 09:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok gazdi, de jövőre leszek. Ha szerintem egy amstaffot meg tudtál nevelni, akkor hovival(legyen az kan vagy szuka) sem lesz bajod, sőt még egy fokkal könnyebb lesz. Úgy kell felfogni, mintha egy rotit, vagy dobermannt vennél. Én megvettem Susanne Kerl könyvét, igaz bár német nyelvű, nagyon hasznos. '83 óta tenyészti őket. Ha tudsz németül, ajánlom. Ahogy elnéztem a magyarországi kenneleket, igazából csak a Pusztai-Pandur kennel, az ami ÖV-zik. De azért azt sem érdemes elfelejteni, hogy a hovinak a vérében van a porta védelmi, hisz König erre tenyésztette ki. Túrázni, úszni nagyon érdemes vele. Egyáltalán nem kényelmes emberek mellé való kutya. Aktív, pörgős családban érzi jól magát. Szereti a változatos feladatokat. Szerintem egy nagy különleges kutya, ahogyan olvastam róla és hallottam a tenyésztőktől, valamint, ahogy láttam őket élőben is. És szerintem az az egyik fajta, amelyikre leginkább illik Csányi Vilmos mondása: "A kutyák igazából embernek képzelik magukat, valószínűleg egy gyereknek." és "A kutya már nem állat, még nem ember."
2017. nov. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!